ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

           Для проведення заміни кахельної печі на газовий конвектор необхідно отримати дозвіл від власника будинку. Після отримання відповідного дозволу (у разі необхідності – розпорядження міжвідомчої комісії районної адміністрації) необхідно звернутися з заявою про видачу технічних умов та  виготовлення проектної документації на встановлення конвектора до начальника УЕГГ м. Львова  ВАТ «Львівгаз» за адресою: м. Львів, вул. Золота, 42, корпус 3, каб. 301. До заяви необхідно подати такі документи:

  • акт розрізу димових та вентиляційних каналів;
  • копію технічного паспорту квартири;
  • дозвіл від власника будинку або розпорядження міжвідомчої комісії райадміністрації.
             Газомонтажні роботи повинні проводитися після виготовлення проектно-технічної документації спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які отримали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт зі спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт.  
            Самовільне втручання в газову мережу без відповідної виконавчо-технічної документації забороняється «Правилами безпеки систем газопостачання України».
                Після виконання робіт об’єкти систем газопостачання повинні прийматися комісією.

 

 "Львівгаз" не продає газових лічильників без їх встановлення. Після написання заяви про встановлення газового лічильника товариство проводить закупівлю лічильника необхідного типорозміру, а споживач проводить оплату за виконання газомонтажних робіт та вартість лічильника.

Відповідно до п.29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. №2246 із змінами – споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний термін газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Для переоформлення особового рахунку необхідно подати у ВАТ «Львівгаз» копію договору купівлі-продажу квартири (міни, дарування, ордеру, тощо), довідку про склад сім’ї з житлово комунального підприємства, пройти інструктаж по безпечному газо користуванню та укласти договір про надання послуг з газопостачання.
Правовідносини між ВАТ “Львівгаз” та споживачами регулюються спеціальною нормою права - „Правилами надання населенню послуг з газопостачання”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами (надалі Правила...).Відповідно до п.17 Правил…- зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Нарахування за газ проводиться згідно показів газового лічильника та відповідно до «Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом»,затвердженої наказом НАК «Нафтогаз Украни» від 04.10.2005р. №560 (надалі Методика).Оскільки показники газового лічильника знімаються в 20-тих числах місяця, тому розрахунок спожитого природного газу проводиться відповідно до Методики, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця.
Також відповідно до п.13 Правил… – розрахунки за надані послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року. У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальна організація періодично провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання та видає споживачеві рахунок.
Тому у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника, нарахування за газ проводиться згідно авансових платежів. Проведення корекції можливе після створення доступу до помешкання для зняття фактичних показників лічильника.Контактний телефон вказано в рахунку-квитанції за газ.
Рекомендований аванс не є обов’язковим до оплати, тому в останньому рядку квитанції, який називається : «Фактично оплачено абонентом», є можливість вказати суму за фактично спожитий газ.
Якщо споживач не бажає сплачувати рекомендований аванс, це жодним чином не позначиться на його розрахунках з ВАТ «Львівгаз», адже несплачений рекомендований аванс не збільшить заборгованість за газ по його абонентському рахунку.
Правилами експлуатації споруд газопостачання і побутових газових приладів, затвердженими Міністерством житлово-комунального господарства Української РСР від 29 січня 1986 року передбачено, що роботи з газифікації житлових і громадських будівель повинні виконуватись спеціалізованими організаціями за проектами, які виготовлені відповідно до діючих норм і правил та узгоджені з газовими господарствами. Також цими Правилами... заборонено газифікувати об’єкти без згоди підприємства газового господарства.
Тому при бажанні провести заміну газових приладів, споживач зобов’язаний звернутися у ВАТ “Львівгаз” з письмовою заявою про видачу технічних умов і представити акт розрізу димових і вентиляційних каналів (Ф-2).
Згідно п. 3.9 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.97 р. № 254 передбачено, що „Будівництво об’єктів систем газопостачання повинно здійснюватися спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які одержали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт із спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт”
Відповідно до п.4.5.7 цих же Правил...- переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться спеціалізованими підприємствами газового господарства або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Після виконання газомонтажних робіт на підставі представленої проектної та виконавчо-технічної документації проводиться приймання в експлуатацію газового обладнання і вносяться зміни в особовий рахунок.

       Заборгованість за спожитий природний газ підприємців Львівщини залишається значною, на сьогодні загальний борг суб’єктів господарювання області – близько восьми мільйонів гривень. Левову частку заборгували підприємці Львова – понад п’ять мільйонів гривень. Близько 1000 суб’єктів господарювання м. Львова мають борг перед ВАТ «Львівгаз».



            Відключеними від газопостачання на даний час залишається 415 підприємств – найбільших боржників, з них 25 – відключені методом роз’єднання газопроводу за допомогою зварки.

          ВАТ «Львівгаз» звертається до керівників підприємств та організацій із закликом не нарощувати заборгованість та не допускати припинення газопостачання, оскільки відключення від газопостачання відволікає працівників товариства від основної роботи – забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання.
          Окрім того підприємці зазнають ще більших витрат, тому що крім основного боргу доведеться ще оплатити пеню та повторне відновлення подачі природного газу.
           Серед найбільших боржників і далі залишаються: «Львівський бронетанковий ремонтний завод» – понад один мільйон гривень; СП «Телсат» – близько 90 тис. гривень; ТзОВ «Золотий ліс» – близько 63 тис. гривень; ТзОВ «Добрі меблі» – близько 47 тис. гривень.

          ВАТ «Львівгаз» наголошує, що безоплатне споживання природного газу суперечить чинному законодавству!

             ВАТ «Львівгаз» звертає увагу мешканців Львівщини на те, що невпинно зростає кількість випадків, пов’язаних із витоками природного газу з подальшим горінням. Мешканці Львівщини самовільно проводять реконструкції газової мережі, встановлення газових приладів, використовуючи для їх підключення несертифіковані гнучкі метало-гумові шланги сумнівного походження і це стає основною причиною нещасних випадків. Лише у м. Львові за перше півріччя цього року 16 таких випадків, в той час як за весь 2008 р. рік  їх було 12.



            Нагадуємо, що встановлення додаткових газових приладів або проведенням реконструкції газової мережі, виконуються тільки у разі наявності відповідного дозволу ВАТ «Львівгаз» та працівниками підприємства.

              Задля впевненості у тому, що використання газових приладів є безпечним, для проведення робіт із реконструкції газової мережі, підключення газових приладів, встановлення побутових лічильників газу, а також для заміни наявних несертифікованих гнучких під’єднань (шлангів) на сертифіковані пропонуємо Вам звертатися у районні служби газопостачання (РСГ) УЕГГ м. Львова (вул. Золота,42, корпус №2), а саме:
· Галицька РСГ – 3-й поверх кімн. 301,302 – тел. 233-14-83 ;
· Залізнична РСГ – 3-й поверх кімн. 309,310 – тел.233-04-85;
· Шевченківська РСГ – 3-й поверх кімн. 305,307 – тел. 233-12-00;
· Сихівська РСГ – 3-й поверх кімн. 308-тел. – 233-03-77;
· Личаківська РСГ – 4-й поверх кімн. 407, 408 – тел. 233-21-44;
· Франківська РСГ – 4-й поверх кімн. 402,403 – тел. 233-11-35;
· ДП «Газсервіс» ВАТ «Львівгаз» – 2-й поверх кімн. 202,207 – тел. 233-01-46.
               ВАТ «Львівгаз» наголошує, що Правила безпечного користування природним газом у побуті категорично ЗАБОРОНЯЮТЬ:
1.       самовільно встановлювати або переставляти газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади ;
2.       допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктаж і не знають правил користування газовими приладами;
3.       вносити зміну в конструкцію газових приладів;
4.       відключати автоматику безпеки та регулювання; користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури;
5.       залишати працюючі газові прилади без нагляду;
6.       використовувати газ за не призначенням;
                  Пам’ятаймо: наша безпека та здоров’я в наших руках !

 

        Із 8 червня 2009 р. розпочинає свою роботу дитячий лікувальний пансіонат «Бадьорість», що є структурним підрозділом ВАТ «Львівгаз».



       Цьогоріч пансіонат «Бадьорість», що розташований неподалік від Львова у мальовничому куточку курортного селища Шкло, планує прийняти близько 700  дітей віком від 8 до 14 років. Лікувальний пансіонат «Бадьорість» відкритий не лише для дітей працівників ВАТ «Львівгаз», але і для всіх бажаючих малюків. Цього літа у «Бадьорісті» буде п’ять заїздів, а саме: із 8 та 24 червня, 9 та 25 липня, та з 11 серпня.

         Як і щороку «Бадьорість» планує оздоровити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської турботи. Окрім того у пансіонаті щорічно відпочивають обдаровані діти та відмінники навчання. Це і не дивно, адже «Бадьорість» щороку організовує незабутній та цікавий відпочинок. Окрім прогулянок хвойним лісом під наглядом досвідчених вихователів, ігор на спортивних майданчиках, екскурсій, дискотек, концертів та інших розважальних заходів, діти ще й мають можливість оздоровитися. Адже цілюще повітря хвойного лісу, мінеральна вода «Нафтуся-Шкло», п’ятиразове харчування, трав’яні чаї, приготовані за оригінальною рецептурою, курс лікувального масажу – неодмінно покращать їх здоров’я.

        ВАТ «Львівгаз» нагадує своїм споживачам про те, що необхідно вчасно подавати інформацію про зміну кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання, за відсутності лічильників газу. Якщо абонент не надав відповідної інформації, то для здійснення перерахунку йому доведеться звертатися в суд.



         Останнім часом збільшилася кількість звернень до ВАТ «Львівгаз» від споживачів, у яких відсутні лічильники газу, де вони просять здійснити перерахунок вартості газу за декілька років, у зв’язку із тим, що в їх помешканні зменшилася кількість осіб, яким надають послуги із газопостачання.

        Нарахування за спожитий природний газ у разі відсутності газового лічильника здійснюється згідно із нормами та тарифами відповідно до Постанови КМУ № 619 від 08.06.1996 р. «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників». Вартість природного газу прямо залежить від опалювальної площі та кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання.
         Згідно із «Правилами надання населенню послуг із газопостачання», затвердженими Постановою КМУ № 2246 від 09 грудня 1999 р., споживач повинен у місячний термін повідомити газопостачальну організацію про зміни розміру опалювальної площі та кількості осіб. У разі не надання інформації про зміни, що стосуються споживання природного газу, відповідальність несе споживач і всі перерахунки ВАТ «Львівгаз» буде здійснювати лише після відповідної постанови суду.

 

Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» повідомляє, що на вимогу акціонера, який володіє більш як 10 відсотків голосів, Правління Товариства прийняло рішення про скликання загальних зборів акціонерів 20 травня 2009 року об 11 год. в приміщенні актового залу ВАТ «Львівгаз» за адресою:

м. Львів-39, вул. Золота, 42
Реєстрація учасників зборів з 9.00 до 10.00 год. за Київським часом


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.      Звіт правління товариства про результати фінансово-господарської діяльності товариства за 2007-2008 рік та затвердження основних напрямків розвитку на 2009 рік.
2.      Звіт Наглядової ради Товариства за проведену роботу за 2007-2008рік.
3.      Звіт Ревізійної комісії Товариства за 2007-2008 рр., висновки Ревізійної комісії щодо річного звіту та балансу товариства за 2007-2008 рр.
4.      Затвердження річного звіту, балансу за 2005, 2007, 2008 рр.
5.      Затвердження розподілу прибутку товариства за 2007-2008рр., строку та порядку виплати дивідендів (визначення порядку покриття збитків) та порядку розподілу прибутку товариства на 2009 рік.
Для участі в зборах необхідно мати при собі:
акціонеру – документ, що посвідчує особу та сертифікат акцій;
представникам акціонерів та юридичним особам – довіреність на право участі у зборах оформлену згідно чинного законодавства та документ, що посвідчує особу.

       Під час проведення планового технічного обслуговування працівниками ВАТ «Львівгаз» були виявлені грубі порушення Правил безпеки систем газопостачання України на вул. Луганській поблизу ТЕЦ-1 – безпосередньо на газовій споруді, а саме газовому колодязі, що належить ВАТ «Львівгаз», запаркована машина УАЗ ВС 3568 АК (аварійна чергова машина підпорядкована ЛМКП «Львівтеплоенерго»).



        Такими діями працівники МЛКП «Львівтеплоенерго» порушують норми охоронної зони газопроводу, оскільки перекрили доступ до газового колодязя, що унеможливлює періодичне планове технічне обслуговування газового обладнання.

       Окрім того, у 2008 р. було проведено капітальний ремонт вказаного газового колодязя, а на даний час кладка споруди зазнала руйнування, кришка колодязя пошкоджена. Така халатність з боку працівників ЛМКП «Львівтеплоенерго» може призвести до непередбачуваних наслідків.
      За фактом даного порушення ВАТ «Львівгаз» направило звернення в Прокуратуру м. Львова.
 
Газовий колодязь поблизу ТЕЦ-1

          Вчора 12 травня 2009 р. ВАТ «Львівгаз» розпочало відключення котелень ЛМКП «Львівтеплоенерго» від газопостачання, оскільки вже другу декаду поспіль вказане теплопостачальне підприємство єдине у всій області не припиняє несанкціонований відбір природного газу. Незважаючи на відсутність лімітів, «Львівтеплоенерго» щодобово споживає 80 тис. м3 природного газу.



       Тепловики неодноразово отримували попередження від ВАТ «Львівгаз» та ДК «Газ України» про те, що вони здійснюють несанкціонований відбір природного газу і що на вимогу ДК «Газ України» забезпечення їх природним газом буде припинено, у разі не вирішення керівництвом ЛМКП «Львівтеплоенерго» питання про забезпечення підприємства необхідними обсягами блакитного палива. Проте всі звернення ВАТ «Львівгаз» були проігноровані з боку керівництва «Львівтеплоенерго», тому працівникам газового господарства довелося вдатися до крайнього методу впливу – відключення котелень від газопостачання.

        На сьогодні відключили 13 котелень ЛМКП «Львівтеплоенерго», а саме за такими адресами: пр. Свободи, 6-8; вул. Коновальця, 99, 103; вул. Тиктора, 2; вул. Ветеранів, 11; вул. Липинського, 13а; вул. Солодова, 6; вул. Медової Печери, 54; вул. Зелена, 111 та інші. До 12 котелень працівників ВАТ «Львівгаз» не допустили.  

      Незважаючи на численні застереження працівниками ВАТ «Львівгаз», маємо знову самовільне втручання в газову мережу і знову нещасний випадок на Львівщині, пов’язаний із використанням природного газу у побуті. У м. Сокаль, за адресою вул. Героїв УПА, 51, кв. 9 11 травня 2009 р. о 0325 стався вибух газоповітряної суміші.



         Яким чином стався витік природного газу залишається не з’ясованим, оскільки після випробування внутрішньо будинкової газової мережі, жодних витоків природного газу не виявлено. Ще більшим питанням є те, чому епіцентром вибуху стала не кухня, де знаходилися всі газові прилади, а ванна кімната, в якій є лише електричний водонагрівач.

          У квартирі, де стався вибух, а саме у кухні були чотирикамфорна газова плита і котел парапетного типу, який містить герметичну камеру та здійснює викид продуктів згорання на вулицю, отож в даному випадку потрапляння природного газу в приміщення через котел практично не можливо.
          Після вибуху, коли працівники Сокальського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» приїхали на місце нещасного випадку, то виявили, що гнучкий шланг, яким газову плиту під’єднують до мережі, був від’єднаний від газової труби, однак кран перебував у закритому положенні, а гнучкий шланг не пошкоджений. Таке самовільне від’єднання газової плити є порушенням «Типової інструкції з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункту 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.
          На разі власника квартири, який на момент вибуху перебував у нетверезому стані, затримали правоохоронці, від нього і намагаються отримати відповіді на запитання чому він самовільно від’єднав газову плиту від мережі та з’ясувати що могло спричинити вибух.

 

          ЛМКП «Львівтеплоенерго» не отримало лімітів природного газу на першу декаду травня та здійснює на даний час несанкціонований відбір природного газу. Від початку місяця «Львівтеплоенерго» безлімітно спожило 1 млн. 277 тис. м3 природного газу.



       ЛМКП «Львівтеплоенерго» єдине теплопостачальне підприємство, яке продовжує безлімітне споживання природного газу, всі інші тепловики Львівщини використовують блакитне паливо в межах виділених лімітів, а ті хто немає необхідних обсягів газу припинили його споживання.

     ВАТ «Львівгаз» інформує про те, що постачання природного газу буде здійснюватися відповідно до затвердженого переліку підприємств, для яких ДК «Газ України» виділяє блакитне паливо, оскільки безлімітне споживання природного газу суперечить чинному законодавству.
     У разі не вирішення питання забезпечення лімітів природного газу, ВАТ «Львівгаз» буде змушене вдатися до відключення подачі газу для ЛМКП «Львівтеплоенерго». Відключення боржників крайній захід, проте необхідний. Ця міра застосовується до тих споживачів природного газу, які абсолютно ігнорують вимоги газовиків самостійно припинити несанкціонований відбір природного газу.
      Тому звертаємося до споживачів блакитного палива – газ це також товар і за нього треба платити, як і за інші матеріальні цінності. Крайні методи до яких змушені вдаватися працівники газового господарства не приємні в першу чергу споживачам, а газовиків відволікають від основної роботи – забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання.
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100