ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

 "Львівгаз" не продає газових лічильників без їх встановлення. Після написання заяви про встановлення газового лічильника товариство проводить закупівлю лічильника необхідного типорозміру, а споживач проводить оплату за виконання газомонтажних робіт та вартість лічильника.

Відповідно до п.29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. №2246 із змінами – споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний термін газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Для переоформлення особового рахунку необхідно подати у ВАТ «Львівгаз» копію договору купівлі-продажу квартири (міни, дарування, ордеру, тощо), довідку про склад сім’ї з житлово комунального підприємства, пройти інструктаж по безпечному газо користуванню та укласти договір про надання послуг з газопостачання.
Правовідносини між ВАТ “Львівгаз” та споживачами регулюються спеціальною нормою права - „Правилами надання населенню послуг з газопостачання”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами (надалі Правила...).Відповідно до п.17 Правил…- зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Нарахування за газ проводиться згідно показів газового лічильника та відповідно до «Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом»,затвердженої наказом НАК «Нафтогаз Украни» від 04.10.2005р. №560 (надалі Методика).Оскільки показники газового лічильника знімаються в 20-тих числах місяця, тому розрахунок спожитого природного газу проводиться відповідно до Методики, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця.
Також відповідно до п.13 Правил… – розрахунки за надані послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року. У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальна організація періодично провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання та видає споживачеві рахунок.
Тому у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника, нарахування за газ проводиться згідно авансових платежів. Проведення корекції можливе після створення доступу до помешкання для зняття фактичних показників лічильника.Контактний телефон вказано в рахунку-квитанції за газ.
При відсутності у помешканні газового лічильника у випадку тимчасового не проживання осіб, які зареєстровані за основним місцем проживання (довготривале відрядження, перебування у місцях позбавлення волі, проходження військової строкової служби, тощо), необхідно протягом місяця подати у товариство письмову заяву з відповідними підтверджуючими документами :
1) довідка про склад сім’ї з житлово- комунального підприємства;
2) довідка з місця тимчасового перебування відсутньої особи.
На виконання п.28 “Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами – товариство припиняє нарахування за газ за тимчасово відсутню особу терміном на 6 (шість) місяців. Після цього у разі подальшої відсутності члена сім»ї за місцем реєстації ці документи необхідно поновити. У випадку перебування за кордоном, у товариство необхідно подавати переклад підтверджуючих документів з місця проживання, праці, навчання.Акт з житлово комунального підприємства не входить до даного переліку і не є підставою для припинення нарахування за газ.
На період відсутності гарячого централізованого водопостачання нарахування за газ споживачам проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №619 від 8.06.1996р. ”Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, із змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №822 від 08.06.98р. згідно якої на період перерви у централізованому гарячому водопостачанні норма споживання природного газу населенням встановлюється в розмірі 18,3 куб.м. на людину на місяць. За цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням.
Підставою для перерахунку плати за гаряче водопостачання та газ є двохстороній акт між теплопостачальною та газозбутовою організаціями, в якому фіксується термін відсутності гарячого водопостачання.
Встановлення індивідуальних водомірів та врахування їхніх показників не змінює встановлений Постановою порядок перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ при перерві у централізованому гарячому водопостачанні.
Відповідно до роз’яснення Національної комісії регулювання електроенергетики України наявність електрообладнання для нагрівання води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не застосовувати норму, затверджену наведеною вище постановою Кабінету Міністрів України.
Для обліку фактичного споживання природного газу рекомендуємо встановити побутовий газовий лічильник.
Відповідно до п.10 „Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами - Розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 19 грудня 2006 року №1672 затверджено роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення з 1 січня 2007 року.
Відповідно до вищезгаданої постанови:

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 31,5 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 34,5 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 47,8 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 52,6 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 98,0 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 107,8 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 117,3 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 129,0 коп.

Застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання,в поточному році для споживачів здійснюється залежно від річного обсягу фактичного використання природного газу (зафіксованого на кожному особовому рахунку споживача) у попередньому році.

             ВАТ «Львівгаз» звертає увагу мешканців Львівщини на те, що невпинно зростає кількість випадків, пов’язаних із витоками природного газу з подальшим горінням. Мешканці Львівщини самовільно проводять реконструкції газової мережі, встановлення газових приладів, використовуючи для їх підключення несертифіковані гнучкі метало-гумові шланги сумнівного походження і це стає основною причиною нещасних випадків. Лише у м. Львові за перше півріччя цього року 16 таких випадків, в той час як за весь 2008 р. рік  їх було 12.            Нагадуємо, що встановлення додаткових газових приладів або проведенням реконструкції газової мережі, виконуються тільки у разі наявності відповідного дозволу ВАТ «Львівгаз» та працівниками підприємства.

              Задля впевненості у тому, що використання газових приладів є безпечним, для проведення робіт із реконструкції газової мережі, підключення газових приладів, встановлення побутових лічильників газу, а також для заміни наявних несертифікованих гнучких під’єднань (шлангів) на сертифіковані пропонуємо Вам звертатися у районні служби газопостачання (РСГ) УЕГГ м. Львова (вул. Золота,42, корпус №2), а саме:
· Галицька РСГ – 3-й поверх кімн. 301,302 – тел. 233-14-83 ;
· Залізнична РСГ – 3-й поверх кімн. 309,310 – тел.233-04-85;
· Шевченківська РСГ – 3-й поверх кімн. 305,307 – тел. 233-12-00;
· Сихівська РСГ – 3-й поверх кімн. 308-тел. – 233-03-77;
· Личаківська РСГ – 4-й поверх кімн. 407, 408 – тел. 233-21-44;
· Франківська РСГ – 4-й поверх кімн. 402,403 – тел. 233-11-35;
· ДП «Газсервіс» ВАТ «Львівгаз» – 2-й поверх кімн. 202,207 – тел. 233-01-46.
               ВАТ «Львівгаз» наголошує, що Правила безпечного користування природним газом у побуті категорично ЗАБОРОНЯЮТЬ:
1.       самовільно встановлювати або переставляти газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади ;
2.       допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктаж і не знають правил користування газовими приладами;
3.       вносити зміну в конструкцію газових приладів;
4.       відключати автоматику безпеки та регулювання; користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури;
5.       залишати працюючі газові прилади без нагляду;
6.       використовувати газ за не призначенням;
                  Пам’ятаймо: наша безпека та здоров’я в наших руках !

 

        ВАТ «Львівгаз» нагадує своїм споживачам про те, що необхідно вчасно подавати інформацію про зміну кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання, за відсутності лічильників газу. Якщо абонент не надав відповідної інформації, то для здійснення перерахунку йому доведеться звертатися в суд.         Останнім часом збільшилася кількість звернень до ВАТ «Львівгаз» від споживачів, у яких відсутні лічильники газу, де вони просять здійснити перерахунок вартості газу за декілька років, у зв’язку із тим, що в їх помешканні зменшилася кількість осіб, яким надають послуги із газопостачання.

        Нарахування за спожитий природний газ у разі відсутності газового лічильника здійснюється згідно із нормами та тарифами відповідно до Постанови КМУ № 619 від 08.06.1996 р. «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників». Вартість природного газу прямо залежить від опалювальної площі та кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання.
         Згідно із «Правилами надання населенню послуг із газопостачання», затвердженими Постановою КМУ № 2246 від 09 грудня 1999 р., споживач повинен у місячний термін повідомити газопостачальну організацію про зміни розміру опалювальної площі та кількості осіб. У разі не надання інформації про зміни, що стосуються споживання природного газу, відповідальність несе споживач і всі перерахунки ВАТ «Львівгаз» буде здійснювати лише після відповідної постанови суду.

 

          З 14 квітня 2009 р. закінчено опалювальний сезон 2008–2009 рр. згідно з розпорядженням львівського міського голови.        На виконання цього розпорядження ВАТ «Львівгаз» проводить відключення опалювальних приладів у помешканням львів’ян, в яких відсутні газові лічильники, відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання України, Правил надання населенню послуг з газопостачання та укладених договорів на газопостачання.

         Якщо споживачі природного газу, як суб’єкти господарювання, так і фізичні особи, хочуть залишити опалювальні прилади включеними на літній період 2009 р., то їм необхідно звернутися з письмовою заявою в УЕГГ м. Львова ВАТ «Львівгаз»:
-         населення – у відповідні районні служби газопостачання;
-         суб’єкти господарювання та фізичні особи, що використовують газ для опалення нежитлових приміщень – в службу газопостачання установ і організацій м. Львова. При цьому до заяви додати: акт на прочистку димових та вентиляційних каналів, витяг з наказу про відповідального за газове господарство, копію посвідчення відповідального за газове господарство, підтвердження ліміту природного газу.
        Обов’язковою умовою для продовження користування опалювальними приладами у літній період є відсутність заборгованості споживача перед ВАТ «Львівгаз» і виконання умов укладених з ВАТ «Львівгаз» угод.

         Відділом економічної безпеки ВАТ «Львівгаз» зафіксовані факти зняття невідомими особами показників лічильників газу у населення і оплати заборгованості за місцем проживання.           Дані особи, серед яких було дві жінки, пересуваються на двох легкових автомобілях (марки та номерні знаки авто не встановлені), пред’являють посвідчення працівників ВАТ «Львівгаз» невідповідного зразка (відсутня фотографія), не мають касового апарату.
          Правопорушення виявлені у таких населених пунктах: Конопниця, Суховоля Пустомитівського району та Повітно Городоцького району. 
         Задля уникнення соціальної напруги ВАТ «Львівгаз» інформує, що працівники ВАТ «Львівгаз» не мають права отримувати гроші за спожитий абонентом природний газ на руки, оплата повинна здійснюватися лише через касу. Допускати працівників ВАТ «Львівгаз» до свого помешкання для обслуговування газового обладнання та здійснення контролю оплати за використане блакитне паливо лише за наявності посвідчення відповідного зразка. А саме документ повинен містити таку інформацію:
      – прізвище, ім’я по батькові працівника;
      – посаду;
      – фотокартку;
     – печатку ВАТ «Львівгаз» з лицьової та зворотної сторони.
              У разі виявлення фактів неправомірного вимагання коштів за використаний природний газ прохання негайно інформувати ВАТ «Львівгаз» на телефон довіри 233-02-72 або 04 та правоохоронні органи за телефоном 02.

      У січні мешканці  Львова та області почали отримувати квитанції на сплату за природний газ із перерахунком за рік відповідно до обсягів споживання блакитного палива. Це спричинило масові звернення споживачів природного газу з претензіями щодо дорахувань за спожитий природний газ. 
      Такі перерахунки здійснюються відповідно до п.10 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2246 від 9 грудня 1999 року із змінами – розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 року за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені Національною комісією регулювання електроенергетики, за показами лічильника газу, а у разі відсутності – за нормами споживання природного газу.


     Відповідно щороку станом на 1 січня газопостачальні  підприємства проводять перерахунок оплати вартості використаного природного газу окремо по кожному споживачеві залежно від обсягу його фактичного використання у попередньому році та від роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Цього року ціна на газ змінювалася двічі, тому відповідно перерахунок здійснювався відповідно до цін, які діяли у відповідний період.
       А саме: з 01 січня 2008 р. до 01 вересня 2008 р. відповідно до Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України  «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 19.12.2021 № 1672 ціни на природний були:

Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 31,5
 за відсутності газових лічильників 34,5
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 47,8
 за відсутності газових лічильників 52,6
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 98,0
 за відсутності газових лічильників 107,8
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 117,3
 за відсутності газових лічильників 129,0
  
       З 1 вересня до 1 грудня 2008 р. ВАТ “Львівгаз” здійснював нарахування за блакитне паливо відповідно до Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України  «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 07.08.2008р. №934. Ця постанова встановлювала такі ціни:
Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 35,82
 за відсутності газових лічильників 39,36
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 54,24
 за відсутності газових лічильників 59,64
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 111,00
 за відсутності газових лічильників 122,10
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 132,60
 за відсутності газових лічильників 145,86
          З 01 грудня Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 25 жовтня 2008 року №1239 затверджено роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення з 1 грудня 2008 року. Відповідно до вищезгаданої постанови реалізація природного газу для населення здійснюється за умови:
Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 48,36
 за відсутності газових лічильників 53,16
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 73,20
 за відсутності газових лічильників 80,52
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 149,88
 за відсутності газових лічильників 164,82
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 179,04
 за відсутності газових лічильників 196,86
          На виконання вимог вищенаведених документів в грудні 2008 року  проведено перерахунки і нарахування з січня 2009 року  буде проводитися за ціною  відповідно до встановленої категорії.
        Для зменшення фінансового навантаження при сплаті за спожиті обсяги природного газу, споживачі можуть звернутися за оформленням субсидії в Управління соціального захисту населення.

    ВАТ «Львівгаз» повідомляє, що відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України «Про затвердження Роздрібних цін на природний газ, що використовується  для  потреб  населення»  від 25.10.2008 р.  №1239, з 01.12.2021 р. набувають чинності  нові  роздрібні  ціни  на  природний  газ,  що  використовується  для  потреб  населення                  Диференціація цін                          
Ціна за 1 м 
з ПДВ, коп 
1. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м 3 на рік:
 
    за наявності   газових   лічильників 
48,36
 –  за відсутності газових лічильників 
53,16
 2. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м 3 на рік: 
  –   за наявності   газових   лічильників
 73,20
  –  за відсутності газових лічильників
 
80,52
 3. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м 3 на рік: 
    за наявності   газових   лічильників 
149,88
  –  за відсутності газових лічильників
 164,82
 4. За умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м 3 на рік:  
    за наявності   газових   лічильників
 179,04
  –  за відсутності газових лічильників
 196,86
 
    З метою достовірного відображення  обсягів спожитого природного  газу  населенням у листопаді 2008 р. та уникнення будь-яких непорозумінь щодо нарахування за газ, звертаємося до усіх громадян – абонентів ВАТ «Львівгаз»  із проханням забезпечити доступ у свої помешкання працівникам товариства для зняття до 1 грудня 2008 р. показів газових лічильників.
     У разі відсутності інформації про фактичні покази лічильника станом на 01.12.2008р. нарахування за листопад поточного року буде проводитись на підставі планових платежів згідно з умовами Договору про надання послуг із газопостачання.               
                                                                     

       З метою недопущення соціальної напруги серед споживачів природного газу, ВАТ «Львівгаз» повідомляє, що повірка газових лічильників здійснюється переважно у між опалювальний період, в опалювальний сезон проводиться повірка лише тих приладів обліку, які потребують негайної перевірки.
     На сьогодні споживачами природного газу Львівської області використовується 513 тисяч 572 лічильники, з них  160 тис. – потребують планової повірки. У 2008 р. працівниками ВАТ «Львівгаз» здійснено повірку близько 12 тис. лічильників. В результаті експертизи приладів обліку у 545 лічильниках виявлені втручання у роботу з метою зменшення показників. Це майже вдвічі менше аніж минулого року, так у 2007 р. було виявлено 1064 випадків втручання.      Заходи перевірки здійснюються відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», згідно з яким всі засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали. Для побутових лічильників газу роторного типу встановлений міжповірочний інтервалу п’ять років, а для мембранного типу – вісім років. Отже, що п’ять або що вісім років відповідно всі побутові прилади обліку газу, які використовуються населенням, повинні пройти планову повірку.
        Повірка лічильників, якщо в них не буде виявлено порушень в експлуатації та несанкціонованих втручань з метою зменшення показників, проводиться безкоштовно працівниками сервісного центру ВАТ  «Львівгаз».
 
     ВАТ «Львівгаз» повідомляє, що відповідно до постанови Національної комісії з регулювання електроенергетики України  «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 07.08.2021 р. №934, з 01 вересня 2008 р. набули чинності нові роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення.


       Вартість 1 куб.м природного газу з ПДВ, коп.
1. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 куб.м. на рік: 
    за наявності   газових   лічильників 35,82;
    за відсутності газових лічильників 39,36.
 2. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 куб.м. на рік: 
    за наявності   газових   лічильників 54,24;
    за відсутності газових лічильників 59,64.
3. За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 куб.м. на рік: 
    за наявності   газових   лічильників 111,00;
    за відсутності газових лічильників 122,10.
4. За умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 куб.м. на рік: 
    за наявності   газових   лічильників 132,60;
    за відсутності газових лічильників 145,86.
          
       Окрім того, доводимо до відома керівників бюджетних установ і організацій, відповідно до постанов Національної комісії з регулювання електроенергетики України від 07.08.2008р. №935  «Про затвердження тарифів на транспортування та постачання природного газу» та №958 «Про затвердження тарифів на транспортування природного газу розподільними трубопроводами та постачання природного газу за регульованим тарифом для ВАТ «Львівгаз», з 01 вересня 2008 р. ціна природного газу для бюджетних установ і організацій становить  1 576,5427 грн. за тисячу куб.м. з урахуванням ПДВ.

   У зв’язку з обмеженістю природних енергоресурсів, зокрема природного газу, постійним їх здорожчанням постає питання їх заощадження та раціонального використання, а відповідно зменшення грошових витрат споживачів на оплату за використаний ресурс.    Для того, щоб зекономити на енергоносіях потрібно перш за все  їх обліковувати. Тому ВАТ «Львівгаз» рекомендує встановлювати лічильник для обліку спожитого природного газу. Цей пристрій дасть можливість постійно контролювати кількість спожитого природного газу і платити лише за той ресурс, який фактично використаний, а відповідно заощадити власні гроші.
  ВАТ «Львівгаз» рекомендує встановити лічильник обліку природного газу до першого жовтня, тобто до початку опалювального сезону. Оскільки влітку підрозділи, що встановлюють лічильники, менше завантажені і зможуть виконати свою роботу у найкоротші терміни.
   За довідками і консультаціями звертатися в Управління експлуатації газового господарства м. Львова ВАТ «Львівгаз» за адресою : м. Львів, вул. Золота, 42, корпус № 2:
         – Галицький район – кім. 302, тел.. 233-14-83;
         – Залізничний район – кім. 309, тел. 233-04-85;
         – Личаківський район – кім. 407, тел.. 233-21-44;
         – Сихівський район – кім. 308, тел.. 233-03-77;
         – Франківський район – кім. 402, тел.. 233-11-35;
         – Шевченківський район – кім. 307, тел.. 233-12-00.
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100