LvivGAZ.Lviv.Ua - сайт ВАТ «Львівгаз»
ГОЛОВНА ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
:: ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ
Зателефонувавши за номерами довіри
Ви можете залишити повідомлення про недоліки у роботі нашого підприємства, зловживання з боку наших працівників, про відомі Вам факти крадіжок природного газу та інші порушення у газоспоживанні.
Надана Вами інформація є конфіденційною і з Вашого боку може бути анонімною!
Дякуємо що довіряєте нам!

Телефони гарячої лінії:
233-11-30 – Галицький район;
233-51-44 – Залізничний район;
233-50-85 – Личаківський район;
233-63-05 – Сихівський район;
233-51-56 – Франківський район;
233-42-75 – Шевченківський район.
запитання

:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Яка ціна на природний газ для побутових потреб населення?
Які необхідно документи для заміни пічного опалення на димарний конвектор?
Чи можна у вас придбати зовнішній газовий лічильник без встановлення?
Які документи необхідно подати для проведення переоформлення особового рахунку у випадку зміни власника квартири?
Чи впливає на стан розрахунків за газ неоплачена сума «рекомендованого авансу», яка вказана в рахунку-квитанції за газ?
Чому інколи виникає невідповідність між фактичним показником газового лічильника та кінцевим показником у рахунку-квитанції на оплату за газ?
Куди споживач повинен звернутися при бажанні встановити двохфункційний котел взамін пічного опалення та газової колонки?
Які документи необхідно подати для припинення нарахування за осіб (у випадку відсутності газового лічильника), які тимчасово не проживають за місцем реєстрації
Чому в рахунках-квитанціях за газ в окремі місяці вказано нарахування за підігрів води?
На якій підставі на початку року окремим споживачам було проведено перерахунки по ціні за попередній рік?
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ

Відповідно до п.10 „Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами - Розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України № 812 від 13.07.2021 «Про затвердження Роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення, Міжнародного дитячого центру «Артек» і Українського дитячого центру «Молода гвардія» з 1 серпня 2010 р. встановлено такі ціни на природний газ:

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 72,54 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 79,80 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 109,80 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 120,78 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 224,82 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 247,32 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м.куб на рік:
за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 265,56 коп;
за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 295,41 коп.

Застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання,в поточному році для споживачів здійснюється залежно від річного обсягу фактичного використання природного газу (зафіксованого на кожному особовому рахунку споживача) у попередньому році.

:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ

           Для проведення заміни кахельної печі на газовий конвектор необхідно отримати дозвіл від власника будинку. Після отримання відповідного дозволу (у разі необхідності – розпорядження міжвідомчої комісії районної адміністрації) необхідно звернутися з заявою про видачу технічних умов та  виготовлення проектної документації на встановлення конвектора до начальника УЕГГ м. Львова  ВАТ «Львівгаз» за адресою: м. Львів, вул. Золота, 42, корпус 3, каб. 301. До заяви необхідно подати такі документи:

  • акт розрізу димових та вентиляційних каналів;
  • копію технічного паспорту квартири;
  • дозвіл від власника будинку або розпорядження міжвідомчої комісії райадміністрації.
             Газомонтажні роботи повинні проводитися після виготовлення проектно-технічної документації спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які отримали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт зі спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт.  
            Самовільне втручання в газову мережу без відповідної виконавчо-технічної документації забороняється «Правилами безпеки систем газопостачання України».
                Після виконання робіт об’єкти систем газопостачання повинні прийматися комісією.

 

:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ

 "Львівгаз" не продає газових лічильників без їх встановлення. Після написання заяви про встановлення газового лічильника товариство проводить закупівлю лічильника необхідного типорозміру, а споживач проводить оплату за виконання газомонтажних робіт та вартість лічильника.

:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Відповідно до п.29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. №2246 із змінами – споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний термін газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Для переоформлення особового рахунку необхідно подати у ВАТ «Львівгаз» копію договору купівлі-продажу квартири (міни, дарування, ордеру, тощо), довідку про склад сім’ї з житлово комунального підприємства, пройти інструктаж по безпечному газо користуванню та укласти договір про надання послуг з газопостачання.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Правовідносини між ВАТ “Львівгаз” та споживачами регулюються спеціальною нормою права - „Правилами надання населенню послуг з газопостачання”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами (надалі Правила...).Відповідно до п.17 Правил…- зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Нарахування за газ проводиться згідно показів газового лічильника та відповідно до «Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом»,затвердженої наказом НАК «Нафтогаз Украни» від 04.10.2005р. №560 (надалі Методика).Оскільки показники газового лічильника знімаються в 20-тих числах місяця, тому розрахунок спожитого природного газу проводиться відповідно до Методики, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця.
Також відповідно до п.13 Правил… – розрахунки за надані послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року. У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальна організація періодично провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання та видає споживачеві рахунок.
Тому у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника, нарахування за газ проводиться згідно авансових платежів. Проведення корекції можливе після створення доступу до помешкання для зняття фактичних показників лічильника.Контактний телефон вказано в рахунку-квитанції за газ.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Рекомендований аванс не є обов’язковим до оплати, тому в останньому рядку квитанції, який називається : «Фактично оплачено абонентом», є можливість вказати суму за фактично спожитий газ.
Якщо споживач не бажає сплачувати рекомендований аванс, це жодним чином не позначиться на його розрахунках з ВАТ «Львівгаз», адже несплачений рекомендований аванс не збільшить заборгованість за газ по його абонентському рахунку.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Правилами експлуатації споруд газопостачання і побутових газових приладів, затвердженими Міністерством житлово-комунального господарства Української РСР від 29 січня 1986 року передбачено, що роботи з газифікації житлових і громадських будівель повинні виконуватись спеціалізованими організаціями за проектами, які виготовлені відповідно до діючих норм і правил та узгоджені з газовими господарствами. Також цими Правилами... заборонено газифікувати об’єкти без згоди підприємства газового господарства.
Тому при бажанні провести заміну газових приладів, споживач зобов’язаний звернутися у ВАТ “Львівгаз” з письмовою заявою про видачу технічних умов і представити акт розрізу димових і вентиляційних каналів (Ф-2).
Згідно п. 3.9 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.97 р. № 254 передбачено, що „Будівництво об’єктів систем газопостачання повинно здійснюватися спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які одержали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт із спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт”
Відповідно до п.4.5.7 цих же Правил...- переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться спеціалізованими підприємствами газового господарства або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Після виконання газомонтажних робіт на підставі представленої проектної та виконавчо-технічної документації проводиться приймання в експлуатацію газового обладнання і вносяться зміни в особовий рахунок.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
При відсутності у помешканні газового лічильника у випадку тимчасового не проживання осіб, які зареєстровані за основним місцем проживання (довготривале відрядження, перебування у місцях позбавлення волі, проходження військової строкової служби, тощо), необхідно протягом місяця подати у товариство письмову заяву з відповідними підтверджуючими документами :
1) довідка про склад сім’ї з житлово- комунального підприємства;
2) довідка з місця тимчасового перебування відсутньої особи.
На виконання п.28 “Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами – товариство припиняє нарахування за газ за тимчасово відсутню особу терміном на 6 (шість) місяців. Після цього у разі подальшої відсутності члена сім»ї за місцем реєстації ці документи необхідно поновити. У випадку перебування за кордоном, у товариство необхідно подавати переклад підтверджуючих документів з місця проживання, праці, навчання.Акт з житлово комунального підприємства не входить до даного переліку і не є підставою для припинення нарахування за газ.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
На період відсутності гарячого централізованого водопостачання нарахування за газ споживачам проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №619 від 8.06.1996р. ”Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, із змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №822 від 08.06.98р. згідно якої на період перерви у централізованому гарячому водопостачанні норма споживання природного газу населенням встановлюється в розмірі 18,3 куб.м. на людину на місяць. За цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням.
Підставою для перерахунку плати за гаряче водопостачання та газ є двохстороній акт між теплопостачальною та газозбутовою організаціями, в якому фіксується термін відсутності гарячого водопостачання.
Встановлення індивідуальних водомірів та врахування їхніх показників не змінює встановлений Постановою порядок перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ при перерві у централізованому гарячому водопостачанні.
Відповідно до роз’яснення Національної комісії регулювання електроенергетики України наявність електрообладнання для нагрівання води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не застосовувати норму, затверджену наведеною вище постановою Кабінету Міністрів України.
Для обліку фактичного споживання природного газу рекомендуємо встановити побутовий газовий лічильник.
:: ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ
Перерахунок проведено на виконання вимог п.10„Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами, який передбачає, що газопостачальні підприємства проводять щороку станом на 1 січня перерахунок оплати вартості використаного природного газу та суми нарахованих пільг окремо щодо кожного споживача залежно від обсягу фактичного використання газу у попередньому році та від диференційованих залежно від річних обсягів споживання роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Якщо за підсумками попереднього року фактичне використання природного газу споживачем не відповідає обсягам, на підставі яких визначалась ціна на природний газ, зокрема:

- у разі перевищення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , споживач зобов'язаний протягом трьох місяців з дати здійснення перерахунку сплатити газопостачальному підприємству різницю його вартості;
- у разі зменшення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , різниця у вартості газу залишається на особовому рахунку споживача і зараховується в рахунок майбутніх платежів.

На виконання вимог вищевказаної Постанови КМУ у січні 2008 року товариством було проведено підрахунок обсягу фактично спожитого газу в 2007 році по кожному особовому рахунку та здійснено перерахунки по ціні за минулий рік. Таким чином, в одних абонентів утворилася переплата, а інших – заборгованість за газ, яку необхідно оплатити протягом трьох місяців.

Rambler's Top100