ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

        ПАТ «Львівгаз» закликає мешканців Львівщини бути особливо обережними під час користування газом у побуті у спекотні літні дні та не легковажити правилами безпечного користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід.



            Коли температура повітря піднімається понад 30°С характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. Внаслідок цього продукти згоряння природного газу не викидаються через димохід, а поступають в приміщення в якому встановлений газовий прилад, що може призвести до нещасних випадків.

                Тому ПАТ «Львівгаз» вкотре наголошує про необхідність суворо дотримуватися вимог правил безпечного газокористування, зокрема:

  • обов’язково перевірити наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах перед включенням газового приладу та під час його роботи;
  •  обмежити тривале користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід – особливо такими, що не обладнані захисними автоматичними пристроями на випадок відсутності тяги в димоході;
  •  не залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  • не залишати самих при працюючих газових приладах малолітніх дітей та осіб літнього віку;
  •  у разі спрацювання автоматики безпеки по тязі – повторне включення газового приладу здійснювати лише після повного з’ясування причин відсутності тяги спеціалістами;
  • не влаштовувати витяжні вентилятори в приміщеннях, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід;
  • не користуватися газовими приладами з несправною автоматикою безпеки.

       Окрім того, повідомляємо, що для забезпечення нормальної роботи газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід, приміщення, де вони встановлені, повинні обов’язково бути забезпечені природним трьохкратним повітрообміном, тобто приточно-витяжною вентиляцією. Для цього передбачається наявність в приміщенні вікна з квартиркою (фрамугою) у верхній частині, витяжний вентиляційний канал та природне освітлення; також для припливу повітря влаштовується в нижній частині дверей решітка, зазор між дверима та підлогою.

     Зважаючи на те, що останніми роками в помешканнях масово встановлюються металопластикові вікна без традиційних квартирок, наголошуємо про необхідність влаштовування віконних провітрювачів для забезпечення притоку свіжого повітря в приміщення.

          Застерігаємо, що користування газовими приладами при відсутності тяги, при несправних димоходах та вентиляційних каналах категорично забороняється !

          Дотримання Правил безпечного користування газовими приладами дозволить запобігти нещасним випадкам!!!!

                Команда ПАТ «Львівгаз» взяла участь у міжобласних регіональних спортивних змаганнях серед газовиків західного регіону. Учасниками змагань були ще команди ПАТ «Тернопільгаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Рівнегаз» та ПАТ «Івано-Франківськгаз».

                 Газовики випробовували свої сили у чотирьох видах спорту: міні-футбол, пляжний волейбол, настільний теніс та дартс.

                    Команда Львівгазу стала беззаперечним лідером з футзалу, здобувши першість у цьому виді спорту.

 

 



 

       КОМАНДА ПАТ «ЛЬВІВГАЗ» ВИБОРОЛА ПЕРШЕ МІСЦЕ З ФУТЗАЛУ У XVII ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ СПАРТАКІАДІ ГАЗОВИКІВ

 

      Завершилася XVII Всеукраїнська спартакіада працівників газових господарств України ім. Івана Ярового, яка проходила з 28 травня до 2 червня цього року у м. Алушта.

 



              Це було справжнє свято здоров’я та спорту, у якому взяли участь 16 команд газовиків з усієї України. В програмі змагань були: легка атлетика, гирьовий спорт, армспорт, настільний теніс, фут зал, шашки, перетягування канату.

         Збірна команда ПАТ «Львівгаз» у запеклій боротьбі здобула перше місце з футзалу, перемігши у фіналі команду ПАТ «Хмельницькгаз» з рахунком 3:1. Міні-футбольна команда нашого підприємства у складі: Цибика Юрія, Баландюха Андрія, Кузика Андрія, Багряка Віталія, Гондецького Романа, Хлюбка Олександра, Залоги Назара та Кошицького Віталія, перемагала у кожному зіграному матчі.

      Однак це не єдина нагорода, яку привезли газовики Львівщини, працівники нашого товариства здобули перше загальнокомандне місце по настільному тенісу та бронзову нагоду по перетягуванню каната.

 

            І це ще не все, легкоатлетка ПАТ «Львівгаз» Орися Мигаль, яка працює в Червоноградському управління газового господарства,  завоювала титул Міс спартакіада 2012.

     Команда наша молода та дуже перспективна, тож побажаємо їм не зупинятися на досягнутому, а йти до ще більших висот – в наступному році здобути перше загальнокомандне місце.

    Борги за спожитий газ, установ та організацій, що фінансуються з місцевого бюджету, б’ють рекорди, так на сьогодні заборгованість бюджетних організацій становить 1 808 473 грн. Серед найбільших боржників заклади освіти та медицини.



          Організації та установи, що фінансуються з бюджету м. Львова брали на себе зобов’язання погасити заборгованість за спожитий газ з 07.03 до 12.03 2012 р., однак сума заборгованості лише зростає, у зв’язку із чим товариство «Львівгаз» не має можливості закупити необхідні обсяги газу у НАК «Нафтобаз України».

       Як свідчить практика найбільш дієвим способом отримати кошти від боржників є припинення їм газопостачання, тому товариство змушене буде вдатися до такого непопулярного заходу, адже ситуація з боргами невтішна.

        ПАТ «Львівгаз» звертається до керівників підприємств та організацій, а також влади міста із закликом не нарощувати заборгованість та не допускати припинення газопостачання бюджетних організацій, оскільки згідно з чинним законодавством невчасна оплата за спожите блакитне паливо призводить до відімкнення від газорозподільної мережі, а відповідно до додаткових витрат, а саме роботи з повторного під’єднання до газової мережі проводяться за рахунок споживачів. 

         Додатково наголошуємо, що відновлення газопостачання відбудеться лише після повного погашення заборгованості, відшкодування затрат на відновлення подачі газу.

        Отож, боржники ще можуть запобігти відключенню, якщо терміново погасять заборгованість за спожите блакитне паливо.

      ПАТ «Львівгаз» вкотре направив листи до міського голови та депутатів Львівської міської ради із закликом терміново оплатити заборгованість за спожитий природний газ, в іншому випадку товариство буде змушене вдатися до крайнього методу, тобто відключення від газопостачання.

Наглядовою радою ПАТ «Львівгаз» (протокол від 17 квітня  2012 року  № 17/04-2012) прийнято рішення про припинення (відкликання) повноважень та обрання Голови Правління ПАТ «Львівгаз».

Припинено повноваження Голови Правління ПАТ «Львівгаз» Вольського Валентина Володимировича (паспорт серії НВ №60468, виданий Хмельницьким МВ УМВС України в Хмельницькій області 20 червня 2011року).

Головою Правління ПАТ «Львівгаз» обрано Марчака Ігоря Івановича (паспорт серії КВ 231288, виданий Галицьким РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 16 серпня 1999 року ).

Акціями товариства не володіє. Непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини не має. Обрано Головою Правління у межах строку, на який раніше було обрано Правління, а саме до 14 жовтня 2014 року включно.

 

              Працівники ПАТ «Львівгаз» розпочали припинення подачі газу на об’єкти систем газопостачання усіх категорій споживачів, окрім населення, у зв’язку з завершенням опалювального сезону 2011–2012 рр. Згідно із п. 4.5.13 «Правил безпеки систем газопостачання України» (ПБСГУ).



Для того, щоб залишити газопостачання для виробничих потреб на літній період керівнику або відповідальному за газове господарство підприємства потрібно звернутися у товариство із заявою та надати відповідні документи, а саме:

– письмове звернення керівника (власника) об’єкта;

– наказ (або витяг з наказу) про призначення особи відповідальної за безпечну експлуатацію газового господарства, а для котелень додатково – наказ та посвідчення для операторів;

– копія посвідчення особи відповідальної за безпечну експлуатацію газового господарства;

– акт про періодичну перевірку і прочистку димових та вентиляційних каналів (для приладів з відводом продуктів згорання в димохід);

– договір на сервісне обслуговування газового обладнання (при наявності в експлуатації газового обладнання закордонного виробництва);

У разі наявності відхилень від вимог ПБСГУ потрібно надати дозвіл місцевого органу Держгірпромнагляду на тимчасову експлуатацію (для газових приладів, що експлуатуються без автоматики безпеки).

Окрім цього, обов’язково перевіряється відсутність заборгованості за надання послуг із постачання і транспортування природного газу, наявність ліміту на газ, відсутність заборгованості за надання послуг технічного обслуговування.

Наголошуємо, що без надання усіх відповідних документів у найкоротші терміни, газопостачання для установ та організацій на літній період буде припинено, шляхом встановлення заглушки. 

            У зв’язку із численними публікаціями у ЗМІ щодо закупівлі природного газу бюджетними установами, для зняття соціальної напруги ПАТ «Львівгаз» інформує, що наше товариство здійснює транспортування та постачання природного газу до споживачів відповідно до тарифів, що затверджені НКРЕ України.

            На сьогодні усі установи та організації, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів здійснюють закупівлю природного газу у ПАТ «Львівгаз» за цінами згідно із Постановою НКРЕ України від 30.03.2012 р. № 348 «Про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів». Згідно із цією Постановою вартість природного газу становить 4 738,536 гривень за 1000 кубометрів, з урахуванням ПДВ, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу.

                Варто зазначити, ПАТ «Львівгаз» проводить розрахунки за спожитий природний газ лише за цінами, що затверджені постановами НКРЕ України. Усі тарифи та нормативні документи, які їх регулюють, наведені на офіційному веб-сайті товариства www.lvivgaz.lviv.ua

 ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення Загальних зборів акціонерів

 

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «ЛЬВІВГАЗ»  (надалі – «Товариство»), місцезнаходження якого: 79039, Україна, Львівська область,                     м. Львів, вул. Золота, буд. 42, повідомляє про проведення Загальних зборів акціонерів Товариства (надалі – «Загальні збори») 18 квітня 2012 року об 10.00 годині за адресою:  м. Львів, вул. Золота, буд. 42, (в актовому залі Товариства).

Реєстрація акціонерів для участі у Загальних зборах буде здійснюватися в день проведення зборів за вищевказаною адресою, початок реєстрації - о 09.00, закінчення реєстрації - о 09 год. 45 хв.

            Дата складення переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах -  11 квітня 2012 року.

 
ПОРЯДОК  ДЕННИЙ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ:
 

1. Обрання Лічильної комісії Загальних зборів Товариства.

2. Обрання Голови та секретаря Загальних зборів Товариства.

3. Затвердження порядку (регламенту) проведення Загальних зборів Товариства.

4. Звіт Правління Товариства за 2011 рік
5. Звіт Наглядової Ради Товариства за 2011 рік.

6. Звіт та висновки Ревізійної комісії Товариства за 2011 рік.

7. Прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Правління, звіту Наглядової ради та звіту Ревізійної комісії Товариства.

8. Затвердження річного звіту та балансу Товариства за 2011 рік.

9. Розподіл прибутку Товариства (порядок покриття збитків) за підсумками 2011 року.

10.  Про затвердження основних напрямків діяльності Товариства на  2012 рік.

11. Про внесення змін та доповнень до Статуту Товариства шляхом затвердження його в новій редакції.

12. Про внесення змін та доповнень до Положення про Загальні збори, Наглядову раду, Правління та Ревізійну комісію Товариства шляхом затвердження їх у новій редакції.

 
 

Для  реєстрації на участь у Загальних зборах акціонер повинен мати при собі паспорт, а представник акціонера – паспорт та відповідну довіреність, оформлену згідно з чинним законодавством України.

Ознайомитись з матеріалами (документами), необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного Загальних зборів, акціонери можуть у приміщенні Товариства за адресою: м. Львів, вул. Золота, буд. 42 (громадська приймальня), щоденно у робочі дні (крім суботи та неділі) з 10:00 год. до 16:00 год. (обідня перерва з 13:00 год. до 14:00 год.), а в день проведення річних загальних зборів - також у місці їх проведення. Відповідальною особою за порядок ознайомлення акціонерів із зазначеними документами є Голова Правління ПАТ «ЛЬВІВГАЗ».

Довідки за телефоном (032)  233-43-74, (032) 233-63-55.

 

                                                                                                                      ПАТ «Львівгаз»

           Начальник УЕГГ м. Львова ПАТ «Львівгаз», Павло Сербан, взяв участь у прес-конференції  на тему «Як вберегтися від отруєння чадним газом», яка відбулася спільно із представниками МНС м. Львова. Метою заходу було нагадати мешканцям Львова правила користування газовими приладами, оскільки збільшується кількість отруєнь чадним газом.



        Павло Сербан наголосив на неухильному дотриманні правил безпеки під час користування газом у побуті. Починаючи із шкільного віку, діти повинні вивчати правила користування природним газом, так само як і правила дорожнього руху.

        Основною причиною отруєнь є легковажне ставлення мешканців до користування газом у побуті, дуже часто львів’яни забувають, що газ, окрім користі, може принести багато шкоди. Самовільне встановлення газових приладів, втручання у газову мережу, перекал кафельної печі, відсутня тяга у димових та вентиляційних каналах – все це може стати причинами отруєння чадним газом.

          Окрім того, дуже важливо пам’ятати, що герметично закритi вiкна i дверi в примiщеннях, де встановленi газовi прилади, перешкоджають їх нормальнiй роботi. Загроза металопластикових вікон полягає в тому, що через них немає доступу повітря у приміщення, де встановлено газові прилади. Вважається, що для нормального спалювання 1 м3 природного газу потрібно 10 м3 повітря. У випадку незабезпечення цієї норми, відбувається вигорання повітря в приміщенні та неповне згорання газу, в приміщенні створюється вакуум, що призводить до такого явища, як зворотна тяга в димоході. Тоді, при працюючому газовому приладі, димові гази не викидаються через димохід назовні, а поступають безпосередньо в приміщення, в якому встановлений такий газовий прилад – в результаті чого настає отруєння людини.

           Особливо наголошуємо на тому, що і перед запалюванням, і під час роботи будь-якого газового приладу обов’язково потрiбно перевiрити наявнiсть тяги у вентиляцiйному, а для опалювальних приладiв та газових колонок – у димовому каналах.

             Тяга вентиляційного каналу перевіряється тільки смужкою паперу, яка підноситься до решітки вентканалу, якщо смужка втягується всередину,то тяга є, якщо ж не рухається або вiдштовхується назад – вона вiдсутня. Використовувати відкритий вогонь категорично забороняється.

           Тяга димових каналів перевіряється запаленим сірником, який підноситься до віконечка із запальником, або під димовідвідний ковпак.

                   Тяга в димових каналах, до яких під’єднані прилади, що мають топочні дверцята, перевіряється тільки смужкою паперу, піднесеною до цих відкритих дверцят.

         Щоб уникнути отруєнь, необхiдно пам’ятати, що примiщення, в якому працює газовий прилад, слiд регулярно провiтрювати. Крiм цього, воно повинно мати вентиляцію та приплив повітря з вікна та з під дверей. Не користуйтеся газовими приладами у разi несправностi димоходiв та вентиляцiйних каналiв.

                   Якщо ви вiдчули запах газу, необхiдно:
  • перекрити головний кран на газопроводi та приладах; провiтрити примiщення;
  • не вмикати i не вимикати електроприлади, електроосвiтлення, не користуватися електродзвiнками;
  • не запалювати вогню i не курити;
  • викликати аварiйну службу за телефоном «104».

             Не можна застосовувати вiдкритий вогонь для виявлення витоку газу на газових плитах, бо, залежно вiд його об’єму в примiщеннi, може статися вибух. Не залишайте без нагляду працюючi газовi прилади, особливо тi, що не обладнаннi автоматикою безпеки. Не допускайте до них дiтей та осiб, якi не вмiють користуватись газом. 

          ПАТ «Львівгаз» наголошує, що потрібно бути особливо обережним під час користування газовими приладами, оскільки наближаються сильні морози, а саме в цей час потрібно особливо пильно стежити за роботою газових приладів. 



          Щоб обігріти помешкання споживачі масово порушують Правила користування газовими приладами та стають жертвами нещасних випадків.

        Ще раз нагадуємо Правила використання природного газу у побуті, щоб уникнути отруєння чадним газом у жодному разу не можна допускати перекалу кахельної печі, не обігрівайте приміщення за допомогою газових плит, забезпечуйте доступ свіжого повітря у приміщення, де встановлені газові прилади.

    Перед запалюванням газових приладів мешканці повинні:
  • перевірити наявність тяги в димових та вентиляційних каналах;
  • відкрити квартирку або фрамугу, щоб забезпечити притік повітря для нормального згоряння газу;
  • забезпечити підріз дверей або встановити решітки у нижній частині дверей в приміщеннях, де встановлені газові прилади.

        Користуючись газовими приладами потрібно слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні та періодично перевіряти наявність тяги. Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум’я має блакитно-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом’яний. Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який призводить до отруєння людини.

           Після закінчення роботи газових приладів необхідно перекрити крани на газових приладах і перед ними.

              Забороняється:
  • користуватися несправними газовими приладами;
  • залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  • прив’язувати до газопроводу мотузок і навантажувати його;
  • сушити білизну над газовою плитою;
  • використовувати для сну приміщення, де встановлені газові плити;
  • проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів.

            Особливу небезпеку становить самовільне втручання у газову мережу, а саме самостійне підключення газових колонок та двохфункційних котлів до газопостачання. Дуже часто мешканці неправильно виконують ці роботи, що призводить до потрапляння води у газопроводи, такі дії можуть спричинити аварійну ситуацію, зважаючи на погодні умови відновлення подачі газу в такий газопровід може тривати декілька діб.

        Якщо ви відчули запах газу або у разі несправності газового обладнання необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за тел. «104».

 ПАТ «Львівгаз» інформує:

               Відповідно до Правил надання послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 року №2246 (із внесеними змінами)  розрахунки за послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року.

              З метою надання можливості  споживачам здійснювати оплату планового обсягу споживання природного газу поточного місяця, з січня 2012 року у рахунках, що будуть вручатись абонентам ПАТ «Львівгаз», запроваджується  плановий платіж. Плановий платіж не є обов’язковим до сплати, тому в останньому  рядку рахунку, який називається «Фактично сплачено абонентом» є можливість  внести оплату за фактично спожитий газ. У картку обліку особового рахунку споживача не вносяться  нарахування по плановому платежу, отже заборгованість на суму планового платежу не збільшується, облікується лише сума оплати. Основна вимога полягає в тому, щоб споживачі розраховувались за фактично спожитий природний газ.

         Усім мешканцям будинку на вул. Пекарській, 16  відновлено газопостачання. Працівниками Львівгазу замінено частину стояка, на якому безпосередньо і виявлено пошкодження корозією газової труби.



         Перед включенням газу, згідно з вимогами «Правил безпеки систем газопостачання України», працівниками ПАТ «Львівгаз»  було здійснено огляд усіх помешкань даного будинку. Під час обходу в одній із квартир газовики виявили самовільно встановлений двохфункційний котел у ванній кімнаті, що є грубим порушенням «Правил безпеки систем газопостачання України» та становить небезпеку не лише для мешканців цієї квартири, а й для всього будинку, оскільки може призвести до нещасних випадків. Небезпеку становило також кухонне вогнище однієї з квартир, в якому було виявлено зворотну тягу. На ці прилади газопостачання припинено до того часу, поки порушення не будуть усунені.

      Проте це ще не всі проблеми, що були виявлені у вищевказаному будинку, іншому мешканцю Пекарської, 16 буде встановлено безкоштовно газовий лічильник, від якого він вже довгий час відмовляється, не допускаючи працівників Львівгазу до своєї квартири.

          Варто зазначити, що з 1 липня 2011 р. набув чинності Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який передбачає обов’язкове встановлення лічильників природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках та використовує газ комплексно, у тому числі для опалення – до 1 січня 2012 року.

         На думку газовиків, саме ці факти, самовільне встановлення газового приладу  та небажання мешканця однієї з квартир встановити газовий лічильник, спричинили невдоволення окремих жителів будинку на вул. Пекарській, 16 появою працівників Львівгазу та посилений ажіотаж до даного питання.

               Нагадаємо, що вчора, 20 грудня 2011 року, правниками ПАТ «Львівгаз» під час проведення перевірки газової мережі на щільність у будинку на вул. Пекарській, 16 було виявлено її негерметичність. Тому працівникам Львівгазу довелося у терміновому режимі припинити подачу газу на будинок, виявити місця пошкоджень газопроводу та ліквідувати їх, щоб не допустити аварійної ситуації. Крім того повідомляємо,що будь-які газомонтажні роботи у вечірній та нічний час категорично заборонено Правилами безпеки систем

           Адміністрація товариства просить вибачення за доставлені незручності, проте мешканці повинні поставитися із розумінням до ситуації, адже у даному випадку йшлося про їхню безпеку.

           Сьогодні, 30 листопада 2011 р., відбулося урочисте відкриття інформаційного центру ПАТ «Львівгаз». У церемонії відкриття взяли участь голова правління ПАТ «Львівгаз» Валентин Вольський, начальник управління експлуатації газового господарства м. Львова Павло Сербан, начальник управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу ЛОДА Земомислав  Новікевич, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, начальник управління інженерного господарства Львівської міської ради Володимир Олійник.



      Інформаційний центр ПАТ «Львівгаз» створено з метою покращення якості обслуговування споживачів, тут можна отримати фахові консультації та роз’яснення з питань газопостачання.

         Працівники інформаційного центру нададуть консультації як для населення, так і для суб’єктів господарювання. Звернутися до інформаційного центру ПАТ «Львівгаз» Ви можете з таких питань:

·        як стати споживачем ПАТ «Львівгаз»;

·        як встановити прилад обліку;

·        тарифи на газопостачання;

·        нарахування та оплата за послуги  газопостачання;

·        оформлення пільг і субсидій;

·        оформлення договірних відносин із газопостачальною організацією;

·        оплата за спожитий природний газ.

                Інформаційний центр ПАТ «Львівгаз» знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Дорошенка, 31, тел. 272-77-89.

              Графік роботи: понеділок–четвер 800–1715, п’ятниця 800–1600, субота 900–1300.

             Нагадаємо, для швидшого реагування ПАТ «Львівгаз» на аварійні виклики, що надходять від споживачів газу, з 1 листопада 2011 р.створено додаткову аварійну бригаду, яка розміщена на вул. Зелена.

       Сьогодні у газовій школі ПАТ «Львівгаз» пройшла прес-конференція на тему «Запобігання отруєнням чадним газом». Учасниками прес-конференції були:

 

-           начальник управління експлуатації газового господарства м. Львова Павло Сербан,

-      головний спеціаліст відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціяхуправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного населення Тарас Саврей,

-        завідувач підстанції № 2 Станції швидкої медичної допомоги м. Львова Олег Фогт,

-        заступник начальника відділу житлового господарства Галицької РА.

 



          Із початком опалювального сезону почастішали випадки отруєння чадним газом у побуті. Зокрема від початку опалювального сезону маємо сумну статистику – дев‘ять осіб на Львівщині смертельно отруїлися чадним газом. Зокрема:

  • 14 жовтня 2011 р., Львівська область, с. Добряни Городоцького району. В результаті нещасного випадку загинуло троє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стала відсутність тяги через засміченість димоходу та користування негазифікованою опалювальною піччю, яка встановлена у житловій кімнаті.
  • 02 листопада 2011 р., Львівська область, с. Нижня Стинава Стрийського району. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стала відсутність тяги в димоході при спалюванні деревини в топці газифікованої кахельної печі.
  • 12 листопада 2011 р., Львівська область, с. Острів Буського району. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірні причини нещасного випадку встановлюються.
  • 15 листопада 2011 р., Львівська область, смт. Запитів Кам’янка-Бузькогорайону. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стало користування та спалювання дров при відсутній тязі в котлі на тверде паливо (дрова).

          Отож, згідно з висновками комісій, усі ці випадки пов’язані із використанням, окрім газу, альтернативного виду палива – дров, які також від неповного згоряння утворюють чадний газ. Мешканці Львівщини легковажно ставляться до своєї безпеки та ігнорують попередження – перевіряти наявність тяги у димових та вентиляційних каналах .

          Основними причинами отруєння стають перекал кахельної печі, несправність або засміченість димових та вентиляційних каналів, відсутність достатньої кількості повітря для повного згорання газу, а також встановлення електровентиляторів у вентиляційні канали.

          Як зазначає Павло Сербан, начальник управління експлуатації газового господарства м. Львова, –«Мешканці, бажаючи зекономити тепло, масово встановлюють металопластикові вікна та герметичні двері, забуваючи при цьому про власну безпеку. Загроза металопластикових вікон полягає в тому, що через них немає доступу повітря у приміщення, де встановлено газові прилади. Вважається, що для нормального спалювання 1 м3 природного газу потрібно 10 м3 повітря. У випадку незабезпечення цієї норми, відбувається вигорання повітря в приміщенні та неповне згорання газу, в приміщенні створюється вакуум, що призводить до такого явища, як зворотна тяга в димоході. Тоді, при працюючому газовому приладі, димові гази не викидаються через димохід назовні, а поступають безпосередньо в приміщення, в якому встановлений такий газовий прилад – в результаті чого настає отруєння людини».

           ПАТ «Львівгаз» застерігає щоб запобігти нещасному випадку пам’ятайте, встановлюючи металопластикові вікна обов’язково передбачайте квартирку або облаштовуйте так звані віконні провітрювані, а також для забезпечення притоку свіжого повітря у нижній частині дверей влаштовується решітка, отвори або щілина між дверима та підлогою, площею 0,02 м2. Окрім того приміщення повинно мати природне освітлення.

        «Категорично заборонено закривати вентиляційний канал вентилятором, чи витяжкою, яка встановлена над газовою плитою, оскільки це перешкоджає повітрообміну в приміщенні і спричиняє накопичення чадного газу. А у випадку коли в кухні встановлений газовий котел чи газова колонка, то працюючий вентилятор витягує повітря не тільки з приміщення, а ще і з димового каналу, що спричиняє попадання чадного газу і отруєння людей.

          Особливо слід бути обережними мешканцям старих будинків, де встановлені газові колонки. Не варто приймати ванну або душ при ввімкненому газовому приладі, якщо він розміщений у ванній кімнаті. Тоді утворюється велика кількість пари, яка перешкоджає нормальній тязі як у вентиляційному, так і в димовому каналах, а це спричиняє попадання чадного газу у приміщення і людина не відчуває як отруюється» – наголошує Павло Сербан, начальник управління газового господарства м. Львова ПАТ «Львівгаз».

          Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум’я має голубувато-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом’яний. Користуючись газовими приладами мешканці повинні:

-          відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

-          перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

-          слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

-          не закривати решітку вентиляційного каналу;

-          не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

-          вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів;

-          після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;

-          у разі несправності газового обладнання викликати працівників ПАТ «Львівгаз»;

-          негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу і повідомити аварійну службу за телефоном 104.

 
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– самовільно встановлювати й переносити газові прилади;

самовільно підключати газові прилади за допомогою несертифікованих гнучких шлангів;

самостійно усувати несправності газових приладів;

користуватися газовими приладами дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

– користуватися газовими приладами із несправною автоматикою безпеки

– встановлювати на камфорки плити посуд з широким дном без спеціальної підставки.

Ще одним дієвим способом вберегтися від нещасних випадків є встановлення сигналізатора загазованості приміщення, який попередить про витоки природного або наявність  чадного газу.

Пам’ятайте дотримання цих простих правил вбереже Вас від біди.

        Для швидшого реагування ПАТ «Львівгаз» на аварійні виклики, що надходять від споживачів газу, створено додаткову аварійну бригаду, яка розміщена на вул. Зелена.



           Наявність цієї бригади дозволить приїжджати на віддалене місце виклику значно швидше, оскільки не доведеться стояти у корках, які зазвичай значно затримують час доїзду до аварійного виклику.

         Аварійна бригада буде обслуговувати споживачів природного газу Сихівського, Личаківського, Франківського районів, а також мешканців таких населених пунктів як Винники, Зубра, Пасіки-Зубрицькі, Бережани (Вульки), Чишки.
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100