ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

       Заборгованість за спожитий природний газ підприємців Львівщини залишається значною, на сьогодні загальний борг суб’єктів господарювання області – близько восьми мільйонів гривень. Левову частку заборгували підприємці Львова – понад п’ять мільйонів гривень. Близько 1000 суб’єктів господарювання м. Львова мають борг перед ВАТ «Львівгаз».            Відключеними від газопостачання на даний час залишається 415 підприємств – найбільших боржників, з них 25 – відключені методом роз’єднання газопроводу за допомогою зварки.

          ВАТ «Львівгаз» звертається до керівників підприємств та організацій із закликом не нарощувати заборгованість та не допускати припинення газопостачання, оскільки відключення від газопостачання відволікає працівників товариства від основної роботи – забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання.
          Окрім того підприємці зазнають ще більших витрат, тому що крім основного боргу доведеться ще оплатити пеню та повторне відновлення подачі природного газу.
           Серед найбільших боржників і далі залишаються: «Львівський бронетанковий ремонтний завод» – понад один мільйон гривень; СП «Телсат» – близько 90 тис. гривень; ТзОВ «Золотий ліс» – близько 63 тис. гривень; ТзОВ «Добрі меблі» – близько 47 тис. гривень.

          ВАТ «Львівгаз» наголошує, що безоплатне споживання природного газу суперечить чинному законодавству!

       Під час проведення планового технічного обслуговування працівниками ВАТ «Львівгаз» були виявлені грубі порушення Правил безпеки систем газопостачання України на вул. Луганській поблизу ТЕЦ-1 – безпосередньо на газовій споруді, а саме газовому колодязі, що належить ВАТ «Львівгаз», запаркована машина УАЗ ВС 3568 АК (аварійна чергова машина підпорядкована ЛМКП «Львівтеплоенерго»).        Такими діями працівники МЛКП «Львівтеплоенерго» порушують норми охоронної зони газопроводу, оскільки перекрили доступ до газового колодязя, що унеможливлює періодичне планове технічне обслуговування газового обладнання.

       Окрім того, у 2008 р. було проведено капітальний ремонт вказаного газового колодязя, а на даний час кладка споруди зазнала руйнування, кришка колодязя пошкоджена. Така халатність з боку працівників ЛМКП «Львівтеплоенерго» може призвести до непередбачуваних наслідків.
      За фактом даного порушення ВАТ «Львівгаз» направило звернення в Прокуратуру м. Львова.
 
Газовий колодязь поблизу ТЕЦ-1

      Незважаючи на численні застереження працівниками ВАТ «Львівгаз», маємо знову самовільне втручання в газову мережу і знову нещасний випадок на Львівщині, пов’язаний із використанням природного газу у побуті. У м. Сокаль, за адресою вул. Героїв УПА, 51, кв. 9 11 травня 2009 р. о 0325 стався вибух газоповітряної суміші.         Яким чином стався витік природного газу залишається не з’ясованим, оскільки після випробування внутрішньо будинкової газової мережі, жодних витоків природного газу не виявлено. Ще більшим питанням є те, чому епіцентром вибуху стала не кухня, де знаходилися всі газові прилади, а ванна кімната, в якій є лише електричний водонагрівач.

          У квартирі, де стався вибух, а саме у кухні були чотирикамфорна газова плита і котел парапетного типу, який містить герметичну камеру та здійснює викид продуктів згорання на вулицю, отож в даному випадку потрапляння природного газу в приміщення через котел практично не можливо.
          Після вибуху, коли працівники Сокальського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» приїхали на місце нещасного випадку, то виявили, що гнучкий шланг, яким газову плиту під’єднують до мережі, був від’єднаний від газової труби, однак кран перебував у закритому положенні, а гнучкий шланг не пошкоджений. Таке самовільне від’єднання газової плити є порушенням «Типової інструкції з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункту 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.
          На разі власника квартири, який на момент вибуху перебував у нетверезому стані, затримали правоохоронці, від нього і намагаються отримати відповіді на запитання чому він самовільно від’єднав газову плиту від мережі та з’ясувати що могло спричинити вибух.

 

       Заборгованість суб’єктів господарювання м. Львова за спожитий природний газ і надалі залишається значною, на сьогодні борг становить понад 11 млн. гривень.          Без газопостачання на даний час залишається 302 підприємства-боржники.

          Зважаючи на критичну ситуацію, ВАТ «Львівгаз» звертається до керівників підприємств та організацій із закликом не нарощувати заборгованість, а вчасно розраховуватися за спожитий ресурс, оскільки до найбільших боржників юридичний відділ ВАТ «Львівгаз» готує позовні заяви.
        Споживачі, які не мають можливості сплатити одразу всю суму боргу, можуть звертатися до ВАТ «Львівгаз» для реструктуризації заборгованості.
        Серед найбільших боржників такі: «Львівський бронетанковий ремонтний завод» – понад один мільйон гривень; «Управління по господарському обслуговування обласних профспілок Львівщини» – 95 тис. гривень; «Інститут соціальних технологій» – близько 89 тис. гривень; СП «Телсат» – близько 89 тис. гривень; ТзОВ «Золотий ліс» – близько 69 тис. гривень; ЛМКП «Львівводоканал» – близько 70 тис.
      ВАТ «Львівгаз» нагадує, що безоплатне споживання природного газу суперечить чинному законодавству!

           Під час технічного обслуговування газових мереж 16 березня працівники Мостиського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» виявили пошкодження газопроводу у с. Новосіки, що поблизу Судової Вишні.         Внаслідок пошкодження газопроводу, задля уникнення аварійних ситуацій, довелося припинити газопостачання на село Новосілки, 74 житлових будинки. Вже другий день поспіль працівниками Мостиського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» ведуться аварійно-відновлювальні роботи та заміна частини газопроводу.

         Через несприятливі погодні умови ремонтні роботи затягнулися, однак працівники Мостиського УЕГГ ВАТ «Львівгаз» працюють у посиленому режимі і роблять все для того, щоб відновити газопостачання для всіх мешканців с. Новосілки вже  до кінця дня 18 березня.

             Вчора 9 березня було госпіталізовано четверо людей, мешканців с. Лукаші Бродівського району, із підозрою на отруєнням чадним газом.             Власник будинку, вибиваючи дірку в стіні свого будинку, засмітив димові та вентиляційні канали і відповідно продукти згорання природного газу почали поступати у помешкання, що спричинило отруєння мешканців будинку.

           Четверо людей отримали легкий ступінь отруєння, на даний час потерпілі вже повернулися із лікарні додому.
            ВАТ «Львівгаз» нагадує, що продукти неповного згорання природного газу є токсичними для людини, тому потрібно пам’ятати, що приміщення, в якому знаходиться газовий прилад, повинно мати вентиляцію. Не користуйтеся газовими приладами у разі несправних вентиляційних каналів та димоходів. Окрім того, після ремонтів у помешканні обов’язково потрібно перевіряти та очищати димоходи.
            Відповідальність за справність димових та вентиляційних каналів несуть власники будинків.

          Через самовільне втручання абонентом у газову мережу 8 березня близько пів на дванадцяту стався спалах газоповітряної суміші в м. Дрогобич на вул. Шкільній, 11а.              Не маючи відповідної кваліфікації, мешканець м. Дрогобич самовільно намагався відремонтувати газову колонку, що спричинило витік природного газу з подальшим хлопком газоповітряної суміші.

            Такими діями споживач порушив «Типову інструкцію з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункт 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання.
           Внаслідок такого самовільного втручання у газову мережу постраждав сам власник квартири, отримавши опіки тіла. Працівники аварійно-диспетчерської служби Дрогобицького управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Львівгаз» ліквідували аварійну ситуацію.
             ВАТ «Львівгаз» в черговий раз звертається до мешканців Львівської області і наголошує, що САМОВІЛЬНЕ втручання в газову мережу та не нехтування правилами користування газовими приладам є небезпечним для життя людей. Оскільки природний газ це не лише благо, а й вибухова суміш, то своїми неправомірними діями Ви можете загрожувати не тільки своєму життю та здоров’ю, а й життю та здоров’ю оточуючих Вас людей.
        Однією з причин збільшення кількості витоків газу є те, що на сьогодні у м. Львові збільшується кількість мешканців, які використовують газові прилади із вичерпним амортизаційним терміном експлуатації. Більшість таких приладів знаходяться у помешканнях малозабезпечених львів’ян, а питання щодо заміни не вирішується. Так, на даний час у м. Львові налічується близько 213 тис. газових приладів, що мають вичерпний термін експлуатації.


         Газові мережі у м. Львові  є одними із найстарших в Україні, тому це теж проблемна ділянка, оскільки багато газопроводів мають вичерпний термін експлуатації і періодично можуть ставатися витоки природного газу, які працівники ВАТ «Львівгаз» одразу ж ліквідовують.
         Окрім того, мешканці Львова перестраховуються у зв’язку із численними нещасними випадками, які стаються в Україні та, відчувши запах природного газу, одразу ж телефонують в аварійну службу ВАТ «Львівгаз».
        Від початку року аварійна служба ВАТ «Львівгаз» зафіксувала дев’ять викликів, пов’язаних із отруєнням чадним газом. Причинами отруєння зазвичай є:
–  недотримання абонентами вимог правил безпечного користування газовими приладами та самовільне втручання у внутрібудинкові системи газопостачання;
–   відсутність тяги в димових вентиляційних каналах;
–  користування газовими приладами при зачинених вікнах і квартирках, заклеєних вентиляційних каналах;
–  несправність вентиляційних та димових каналів, в окремих випадках на місці вентиляційних решіток встановлені електровентилятори або ці решітки закриті, тощо.
      Для того щоб, зменшити кількість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом, комунальні служби повинні подавати до ВАТ «Львівгаз» акти перевірки димових та вентиляційних каналів, однак зазвичай отримати ці акти вкрай важко. Також житлово-комунальні господарства несуть відповідальність за внутрібудинкові газові мережі, оскільки вони знаходяться балансі та у власності ЖЕКів. Тому комунальні служби повинні бути зацікавлені у налагодженні співпраці із ВАТ «Львівгаз» щодо вчасного виявлення та ремонту внутрібудинкових газових мереж.
    ВАТ «Львівгаз» відновило газопостачання до 32 будинків центральної частини міста.  На передодні, 17 листопада 2008 р., на пр. Свободи стався прорив водопровідної труби, це спричинило пошкодження газопроводу і потрапляння води в газопровід, внаслідок чого 38 будинків Галицького району Львова залишилися без природного газу.
   Завдяки оперативній роботі працівників ВАТ «Львівгаз» газопостачання відновлено до 32 будинків. Без газу залишаються будинки на вулицях: Наливайка, 12, Наливайка, 16, Курбаса, 5, Курбаса, 7, Михальчука, 7. Ремонтні роботи щодо подачі газу до цих будинків тривають і найближчим часом газопостачання буде повністю відновлено.
     Незважаючи на численні застереження працівниками ВАТ «Львівгаз», маємо знову нещасний випадок на Львівщині, спричинений самовільним втручанням в газову мережу.
      У суботу,  25 жовтня, у м. Броди на вул. Гайдамацькій, 30, о 2210 на другому поверсі п’ятиповерхового будинку пролунав вибух газоповітряної суміші, в результаті чого власник квартири отримав чималі опіки. Причина спалаху самовільне відключення від газової мережі та нехтування правилами безпеки користування газовими приладами. Споживач самовільно відключив газову плитку від газової мережі. Мало того, що він порушив «Типову інструкцію з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункт 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання, ще й ці роботи він здійснював у нетверезому стані.
     На ліквідацію наслідків вибуху одразу прибули працівники Бродівського управління з експлуатації газового господарства, працівники МНС та міліції, а також швидка допомога. На даний час припинено газопостачання на квартиру, у якій стався спалах газоповітряної суміші.
     Надзвичайна ситуація, а саме хлопок газоповітряної суміші, який сьогодні трапився о пів на сьому ранку, виникла через не санкціоноване втручання абонентом у газову мережу. Мешканець однокімнатної квартири за адресою вул. Сахарова, 34 самовільно розібрав кахельну пічку і намагався підключити газовий конвектор, не маючи ні відповідної технічної документації, ні проекту на виконання цих робіт. Такими діями споживач порушив «Типову інструкцію з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункт 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання.


    Внаслідок такого самовільного втручання у газову мережу постраждав сам власник квартири, отримавши численні опіки тіла. Працівники аварійно-диспетчерської служби ВАТ «Львівгаз» ліквідували аварійну ситуацію та припинили подачу природного газу на квартиру №13, що на вул. Сахарова, 34.
     У зв’язку з аварійною ситуацією, а також задля уникнення таких нещасних випадків у подальшому ВАТ «Львівгаз» звертається до мешканців Львівської області з проханням не здійснювати самовільних втручань в газову мережу та не нехтувати правилами користування газовими приладам. Оскільки природний газ це не лише благо,  а й небезпека і своїми неправомірними діями Ви можете загрожувати не тільки своєму життю та здоров’ю, а й життю та здоров’ю оточуючих Вас людей.
        ВАТ «Львівгаз» проводить заходи з підготовки газового господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2008–2009 рр. Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільної та безперебійної роботи всіх експлуатаційних служб товариства, а також на покращення технічного стану газорозподільних мереж і споруд на них, підвищення рівня їх безпечної експлуатації.


      Зокрема у між опалювальний період працівниками ВАТ «Львівгаз» проведено: періодичний обхід трас підземних розподільних газопроводів згідно із затвердженими графіками; технічне обстеження – 3936,6 км. розподільних газопроводів з метою визначення їх герметичності, стану металу труби та ізоляції. Замінено 13,736 км аварійних та непридатних підземних газових мереж. А також перевірено стан 984 газових колодязів і виконані роботи із їх очистки, виконано роботи із технічного обслуговування 5244 запірних арматур, проведено поточний ремонт обладнання 1531 ГРП, 2311 ШРП.
       Окрім цього виконано капітальний ремонт 82 газорегуляторних пункти (ГРП) та шафних регуляторних пункти (ШРП), зокрема 7 з них у м. Львові, а саме ШРП № 319 вул. Коновальця, 103, ШРП №337 вул. Зелена 11, ШРП № 317 вул. Тургенєва, 78 б, ШРП № 320 вул. Коновальця, 99 а, ГРП № 238 с. Зимна Вода, ГРП №224 с. Рудно, ГРП № 100 с. Зимна Вода. На даний час триває капітальний ремонт обладнання ШРП № 341, що на вул. Шімзерів, 1 б.
    Роботи щодо підготовки газорозподільних мереж до опалювального сезону тривають, а працівники ВАТ «Львівгаз» працюють відповідно до затверджених графіків.
      Працівники ВАТ «Львівгаз» відновлюють пошкоджені, внаслідок паводків у Львівській області, газопроводи та споруди на них. За оперативною інформацією повністю вже ліквідували пошкодження газопроводів і забезпечили населення природним газом у Миколаївському районі (с. Балоня, с. Липиця).


      У Старосамбірському районі Львівської області газопостачання відновлено частково в с. Ільник, с. Косинець та с. Завадів. На разі без газу залишаються ще сім населених пунктів. Також частково відремонтовано газопроводи у Жидачіському районі, однак на даний час ще п’ять населених пунктів не мають газу. Працівниками районних управління газового господарства проводяться ремонтні роботи, повне відновлення газопостачання у цих районах очікується через два дні.
        У Сколівському (м. Сколе, с. Верхнє Синьовидне, с. Нижнє Синьовидне), Стрийському (с. Нижня Стинава, с. Миртюки) районах та у м. Дрогобич відновлювальні роботи на разі не проводяться через підтоплення аварійних ділянок. Працівники ВАТ «Львівгаз» планують розпочати ремонтні роботи відразу після зменшення рівня води в річках та затоплених прилеглих територіях.
         Загалом у Львівській області відновлено газопостачання в14 населених пунктах, 1 240 абонентів, без газу залишаються 18 населених пунктів, 3 890 абонентів. Відновити повну подачу природного газу у всіх постраждалих від паводку районах планується до середини наступного тижня.
      ВАТ «Львівгаз» проводить навчання абонентів щодо правильного користування газовими приладами. Така робота проводиться задля безпечної життєдіяльності населення та попередження нещасних випадків при використанні природного газу у побуті, а також на виконання вимог Правил безпеки систем газопостачання України та договору про надання послуг з газопостачання, який укладається з кожним абонентом. На території підприємства по вул. Золотій, 42, знаходиться газова школа, у якій кваліфіковані працівники підприємства тричі на тиждень (понеділок, середа і п’ятниця) читають лекції, які безкоштовно можуть прослухати всі бажаючі мешканці Львова та області.


     Обов’язковим інструктаж є у разі зміни громадянами місця проживання, під час заселення в будинки-новобудови, після капітального ремонту помешкання і при газифікації існуючого житлового фонду. Інструктаж повинні пройти всі дорослі (старші 16 років) мешканці квартири або приватного будинку, які будуть проживати за даною адресою. Тривалість інструктажу – 45 хвилин, після  його проходження абоненти отримують посвідчення.
      Працівники ВАТ «Львівгаз» радять не ігнорувати навчання, оскільки правильне користування побутовими газовими приладами і дотримання вимог безпеки може запобігти аваріям і травмам людей.
   Мешканці приватного житлового будинку, що на вул. Щирецькій, 33 сьогодні залишилися без газопостачання. Оскільки працівники Львівського шляхового будівельного управління № 40 під час виконання ремонтних робіт прорвали газопровід, що спричинило витік газу. Аварійна бригада ВАТ «Львівгаз» виїхала на місце події і ліквідувала аварійну ситуацію.
    Працівники Залізничної районної дільниці Львівського управління газового господарства роблять все для того, щоб якнайшвидше відновити газопостачання.
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100