ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук
    ВАТ «Львівгаз» відновило газопостачання до 32 будинків центральної частини міста.  На передодні, 17 листопада 2008 р., на пр. Свободи стався прорив водопровідної труби, це спричинило пошкодження газопроводу і потрапляння води в газопровід, внаслідок чого 38 будинків Галицького району Львова залишилися без природного газу.
   Завдяки оперативній роботі працівників ВАТ «Львівгаз» газопостачання відновлено до 32 будинків. Без газу залишаються будинки на вулицях: Наливайка, 12, Наливайка, 16, Курбаса, 5, Курбаса, 7, Михальчука, 7. Ремонтні роботи щодо подачі газу до цих будинків тривають і найближчим часом газопостачання буде повністю відновлено.
     Незважаючи на численні застереження працівниками ВАТ «Львівгаз», маємо знову нещасний випадок на Львівщині, спричинений самовільним втручанням в газову мережу.
      У суботу,  25 жовтня, у м. Броди на вул. Гайдамацькій, 30, о 2210 на другому поверсі п’ятиповерхового будинку пролунав вибух газоповітряної суміші, в результаті чого власник квартири отримав чималі опіки. Причина спалаху самовільне відключення від газової мережі та нехтування правилами безпеки користування газовими приладами. Споживач самовільно відключив газову плитку від газової мережі. Мало того, що він порушив «Типову інструкцію з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункт 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання, ще й ці роботи він здійснював у нетверезому стані.
     На ліквідацію наслідків вибуху одразу прибули працівники Бродівського управління з експлуатації газового господарства, працівники МНС та міліції, а також швидка допомога. На даний час припинено газопостачання на квартиру, у якій стався спалах газоповітряної суміші.
     Надзвичайна ситуація, а саме хлопок газоповітряної суміші, який сьогодні трапився о пів на сьому ранку, виникла через не санкціоноване втручання абонентом у газову мережу. Мешканець однокімнатної квартири за адресою вул. Сахарова, 34 самовільно розібрав кахельну пічку і намагався підключити газовий конвектор, не маючи ні відповідної технічної документації, ні проекту на виконання цих робіт. Такими діями споживач порушив «Типову інструкцію з безпеки користування побутовими газовими приладами», а саме пункт 7.1, який забороняє проводити самочинну газифікацію будинку (квартири, садового будинку), перестановку заміну і ремонт газового обладнання.


    Внаслідок такого самовільного втручання у газову мережу постраждав сам власник квартири, отримавши численні опіки тіла. Працівники аварійно-диспетчерської служби ВАТ «Львівгаз» ліквідували аварійну ситуацію та припинили подачу природного газу на квартиру №13, що на вул. Сахарова, 34.
     У зв’язку з аварійною ситуацією, а також задля уникнення таких нещасних випадків у подальшому ВАТ «Львівгаз» звертається до мешканців Львівської області з проханням не здійснювати самовільних втручань в газову мережу та не нехтувати правилами користування газовими приладам. Оскільки природний газ це не лише благо,  а й небезпека і своїми неправомірними діями Ви можете загрожувати не тільки своєму життю та здоров’ю, а й життю та здоров’ю оточуючих Вас людей.
        ВАТ «Львівгаз» проводить заходи з підготовки газового господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2008–2009 рр. Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільної та безперебійної роботи всіх експлуатаційних служб товариства, а також на покращення технічного стану газорозподільних мереж і споруд на них, підвищення рівня їх безпечної експлуатації.


      Зокрема у між опалювальний період працівниками ВАТ «Львівгаз» проведено: періодичний обхід трас підземних розподільних газопроводів згідно із затвердженими графіками; технічне обстеження – 3936,6 км. розподільних газопроводів з метою визначення їх герметичності, стану металу труби та ізоляції. Замінено 13,736 км аварійних та непридатних підземних газових мереж. А також перевірено стан 984 газових колодязів і виконані роботи із їх очистки, виконано роботи із технічного обслуговування 5244 запірних арматур, проведено поточний ремонт обладнання 1531 ГРП, 2311 ШРП.
       Окрім цього виконано капітальний ремонт 82 газорегуляторних пункти (ГРП) та шафних регуляторних пункти (ШРП), зокрема 7 з них у м. Львові, а саме ШРП № 319 вул. Коновальця, 103, ШРП №337 вул. Зелена 11, ШРП № 317 вул. Тургенєва, 78 б, ШРП № 320 вул. Коновальця, 99 а, ГРП № 238 с. Зимна Вода, ГРП №224 с. Рудно, ГРП № 100 с. Зимна Вода. На даний час триває капітальний ремонт обладнання ШРП № 341, що на вул. Шімзерів, 1 б.
    Роботи щодо підготовки газорозподільних мереж до опалювального сезону тривають, а працівники ВАТ «Львівгаз» працюють відповідно до затверджених графіків.
      Працівники ВАТ «Львівгаз» відновлюють пошкоджені, внаслідок паводків у Львівській області, газопроводи та споруди на них. За оперативною інформацією повністю вже ліквідували пошкодження газопроводів і забезпечили населення природним газом у Миколаївському районі (с. Балоня, с. Липиця).


      У Старосамбірському районі Львівської області газопостачання відновлено частково в с. Ільник, с. Косинець та с. Завадів. На разі без газу залишаються ще сім населених пунктів. Також частково відремонтовано газопроводи у Жидачіському районі, однак на даний час ще п’ять населених пунктів не мають газу. Працівниками районних управління газового господарства проводяться ремонтні роботи, повне відновлення газопостачання у цих районах очікується через два дні.
        У Сколівському (м. Сколе, с. Верхнє Синьовидне, с. Нижнє Синьовидне), Стрийському (с. Нижня Стинава, с. Миртюки) районах та у м. Дрогобич відновлювальні роботи на разі не проводяться через підтоплення аварійних ділянок. Працівники ВАТ «Львівгаз» планують розпочати ремонтні роботи відразу після зменшення рівня води в річках та затоплених прилеглих територіях.
         Загалом у Львівській області відновлено газопостачання в14 населених пунктах, 1 240 абонентів, без газу залишаються 18 населених пунктів, 3 890 абонентів. Відновити повну подачу природного газу у всіх постраждалих від паводку районах планується до середини наступного тижня.
      ВАТ «Львівгаз» проводить навчання абонентів щодо правильного користування газовими приладами. Така робота проводиться задля безпечної життєдіяльності населення та попередження нещасних випадків при використанні природного газу у побуті, а також на виконання вимог Правил безпеки систем газопостачання України та договору про надання послуг з газопостачання, який укладається з кожним абонентом. На території підприємства по вул. Золотій, 42, знаходиться газова школа, у якій кваліфіковані працівники підприємства тричі на тиждень (понеділок, середа і п’ятниця) читають лекції, які безкоштовно можуть прослухати всі бажаючі мешканці Львова та області.


     Обов’язковим інструктаж є у разі зміни громадянами місця проживання, під час заселення в будинки-новобудови, після капітального ремонту помешкання і при газифікації існуючого житлового фонду. Інструктаж повинні пройти всі дорослі (старші 16 років) мешканці квартири або приватного будинку, які будуть проживати за даною адресою. Тривалість інструктажу – 45 хвилин, після  його проходження абоненти отримують посвідчення.
      Працівники ВАТ «Львівгаз» радять не ігнорувати навчання, оскільки правильне користування побутовими газовими приладами і дотримання вимог безпеки може запобігти аваріям і травмам людей.
   Мешканці приватного житлового будинку, що на вул. Щирецькій, 33 сьогодні залишилися без газопостачання. Оскільки працівники Львівського шляхового будівельного управління № 40 під час виконання ремонтних робіт прорвали газопровід, що спричинило витік газу. Аварійна бригада ВАТ «Львівгаз» виїхала на місце події і ліквідувала аварійну ситуацію.
    Працівники Залізничної районної дільниці Львівського управління газового господарства роблять все для того, щоб якнайшвидше відновити газопостачання.

   Одним з основних напрямів роботи ВАТ «Львівгаз» є реконструкція, розвиток, а також підтримання в належному технічному стані газорозподільних мереж.
   Відповідно до «Плану відновлення та розвитку майна, що не підлягає приватизації», який затверджений ДК «Газ України», у 2008 році ВАТ «Львівгаз» витратить на капітальний ремонт та реконструкцію газових мереж близько семи мільйонів гривень. Загалом заплановано відремонтувати 18,77 км аварійних та непридатних для експлуатації газопроводів.
   У червні планується замінити 5,28 км. газових мереж, встановити 10 нових газових засувок та 60 електроізолюючих фланцевих з’єднань, провести капітальний ремонт обладнання 16 газорозподільних пунктів (ГРП), замінити обладнання на семи ГРП та інші роботи з ремонту газових мереж та споруд.
   З початку року працівниками ВАТ “Львівгаз”  замінено 7,18 км газопроводів, зокрема у Бориславському, Жидачівському, Пустомитівському, Мостиському, Стрийському, Самбірському, Дрогобицькому, Червоноградському районах та у м. Львові. 
   Окрім цього по області уже замінено обладнання на 13 ГРП, проведено капітальний ремонт 35 ГРП та 12 станцій катодного захисту, встановлено три нових спецшафи ШРП тощо.
   Задля надання якісних послуг мешканцям Львова та області ВАТ «Львівгаз» проводить щоденну кропітку роботу по забезпеченню ефективних умов функціонування газових мереж.

  ВАТ “Львівгаз” виконує роботи по ремонту газових мереж. 

  - Заміна та ремонт газових кранів та засувок.
  - Відключення та заглушка  газопроводів та газопроводів-вводів.
  - Поточний ремонт та заміна газопроводів, газопроводів- вводів або їх ділянок.
  - Поновлення ізоляційного покриття на підземних газових мережах.
  - Ремонт та заміна газових приладів та обладнання.

  Ремонтно-механічна майстерня ВАТ «Львівгаз» виконує роботи
  по ремонту газових колонок типу: ГВА-3; ВПГ-18; ВПГ-23.

  - ремонт теплообмінника,
  - ремонт теплообмінника з заміною нижньої секції,
  - ремонт газової частини,
  - ремонт водяної частини (редуктора), 
  - ремонт водяної частини з заміною верхньої і нижньої кришок, 
  - ремонт пальника,
  - заміна пальника.

№ П/П

НАЗВА ПОСЛУГИ

Од.
виміру

Ціна
без ПДВ,
грн

Крім того ПДВ,
грн

1

Приймання в експлуатацію коректорів або електронних обчислювачів об`єму газу: 

 - по м. Львову

1 об`єкт

289,75

57,95

-з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані до 50 км

1 об`єкт

324,67

64,93

- з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані від 50 км до 100 км

1 об`єкт

368,30

73,66

- з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані до 100 км

1 об`єкт

411,95

82,39

2

Вхідний контроль побутових лічильників газу:

- мембранного типу

1 прилад

20,50

4,10

- роторного типу

1 прилад

33,25

6,65

3

Повірка побутових лічильників газу 

- мембранного типу

1 прилад

23,95

4,79

- роторного типу

1 прилад

36,64

7,33

4

Експертиза побутових лічильників газу (ПЛГ)

1 прилад

53,16

10,63

5

Ремон побутових лічильників мембранного типу:

- малий ремонт 

1 прилад

56,55

11,31

- середній ремонт

1 прилад

118,12

23,62

- складний ремонт

1 прилад

149,36

29,87

6

Ремонт побутового лічильника газу мембранного типу, що не пройшли повірку на етапі метрологічних характеристик:

- малий ремонт 

1 прилад

70,81

14,16

- середній ремонт

1 прилад

133,38

26,68

- складний ремонт

1 прилад

156,90

31,38

7

Ремонт побутових лічильників газу мембранного типу, що не пройшли повірки на етапі перевірки втрати тиску:

- малий ремонт 

1 прилад

62,04

12,41

- середній ремонт

1 прилад

124,32

24,86

- складний ремонт

1 прилад

147,85

29,57

8

Ремонт побутових лічильників газу роторного типу:

- малий ремонт 

1 прилад

74,29

14,86

- середній ремонт

1 прилад

104,54

20,91

- складний ремонт

1 прилад

116,33

23,27

9

Ремонт побутового лічильника газу роторного типу, що не пройшли повірку на етапі метрологічних характеристик:

- малий ремонт 

1 прилад

102,69

20,54

- середній ремонт

1 прилад

134,77

26,95

- складний ремонт

1 прилад

145,93

29,19

10

Ремонт побутових лічильників газу роторного типу, що не пройшли повірки на етапі перевірки втрати тиску:

- малий ремонт 

1 прилад

83,38

16,68

- середній ремонт

1 прилад

115,63

23,13

- складний ремонт

1 прилад

126,60

25,32

11

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.
ПрЛГ обладнаний електронним коректором об`єму газу.
Перервний цикл виробництва. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності повірений підмінний ПрЛГ. Втрати тиску на підмінному ПрЛГ відповідає допустимим переметрам.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

419,51

83,90

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

461,44

92,29

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

503,67

100,73

12

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.
ПрЛГ обладнаний електронним коректором об`єму газу. Перервний цикл виробництва. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності технологічна перемичка.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

316,60

63,32

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

348,50

69,70

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

379,78

75,96

13

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ обладнаний електронним коректором об`єму газу. Перервний цикл виробництва. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. Подача газу буде здійснюватись по байпасній лінії.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

312,22

62,44

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

343,18

68,64

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

371,36

74,27

14

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.
ПрЛГ обладнаний електронним коректором об`єму газу. Перервний цикл виробництва. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ припиняється.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

303,46

60,69

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

333,81

66,76

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

364,47

72,89

15

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ припиняється.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

217,40

43,48

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

239,27

47,85

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

260,83

52,17

16

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Перервний цикл виробництва. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності повірений підмінний ПрЛГ. Втрата тиску на підмінному ПрЛГ не відповідає допустимим параметрам. В споживача в наявності технологічна перемичка.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

254,56

50,91

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

280,01

56,00

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

305,44

61,09

17

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику відповідає допустимим параметрам.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

115,82

23,16

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

127,26

25,45

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

138,95

27,79

18

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. Подача газу буде здійснюватись по байпасній лінії.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

224,29

44,86

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

246,76

49,35

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

269,21

53,84

19

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.
ПрЛГне обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності технологічна перемичка.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

230,58

46,12

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

253,96

50,79

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

276,70

55,34

20

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності повірений підмінний ПрЛГ. Втрата тиску на підмінному ПрЛГ не відповідає допустимим пареметрам.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

262,02

52,40

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

288,07

57,61

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

314,46

62,89

22

Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ. 
ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об`єму газу. Втрата тиску на лічильнику не відповідає допустимим параметрам. Подача газу на час ремонту та повірки ПрЛГ не припиняється. В споживача в наявності повірений підмінний ПрЛГ. Втрата тиску на підмінному ПрЛГ відповідає допустимим параметрам.

ПрЛГ типу РГ 40 - 100

1 ліч-к

258,44

51,69

ПрЛГ типу РГ 250 - 400

1 ліч-к

284,18

56,84

ПрЛГ типу РГ 600 - 1000

1 ліч-к

309,94

61,99

23

Виконання робіт по повірці промислових лічильників газу роторного типу

1 ліч-к

332,53

66,51

24

Виконання робіт по повірці промислових лічильників газу турбінного типу

1 ліч-к

421,66

84,33

25

Виконання робіт по ремонту промислових лічильників газу турбінного типу.

ЛГ - 80

1 ліч-к

799,04

159,81

ЛГ - 100

1 ліч-к

889,49

177,90

ЛГ - 150

1 ліч-к

1058,64

211,73

ЛГ - 200

1 ліч-к

1272,13

254,43

26

Виконання робіт по ремонту промислових лічильників газу роторного типу. Малий ремонт.

РГ - 40

1 ліч-к

479,60

95,92

РГ - 100

1 ліч-к

542,20

108,44

РГ - 250

1 ліч-к

634,53

126,91

РГ - 400

1 ліч-к

769,53

153,91

РГ - 600

1 ліч-к

905,58

181,12

РГ - 1000

1 ліч-к

1067,30

213,46

27

Виконання робіт по ремонту промислових лічильників газу роторного типу. Середній ремонт.

РГ - 40

1 ліч-к

662,67

132,53

РГ - 100

1 ліч-к

752,90

150,58

РГ - 250

1 ліч-к

887,37

177,47

РГ - 400

1 ліч-к

1085,28

217,06

РГ - 600

1 ліч-к

1284,08

256,82

РГ - 1000

1 ліч-к

1522,62

304,52

 

   Результати діяльності за підсумками 2009 року.

   ВАТ « Львівгаз» є одне з найстаріших газових господарств в Україні. В Львівській області природним газом газифіковано 24 міста, 16 селищ міського типу і 722 село. На обслуговуванні товариства станом на 1 січня 2010 року знаходиться 22 966,2 км розподільних газопроводів та газопроводів-вводів; газифіковано 743 192 квартир природним газом та 91 637 квартир скрапленим газом. 
  Впродовж 2009 року споживачам Львівської області було відпущено 1 908,5 млн.куб.метрів природного газу, в тому числі для побутових потреб населення 1 078,7 млн.куб.м, що складає 56,5 % від загальної кількості реалізованого газу, бюджетним організаціям 68,7 млн. куб. м, іншим споживачам 761,1 млн.куб.м природного газу.
  За звітний період реалізовано 2 331 тонна скрапленого газу, в т.числі для потреб населення – 2 000 тонни.
  Для забезпечення надійного та безпечного постачання природного газу, підтримування газових мереж і споруд на них у належному стані товариством в звітному періоді проведено: капітальний ремонт та заміну газопроводів довжиною 13,45 км, поточний ремонт обладнання газорегуляторних пунктів в кількості 3 067 шт., планове технічне обслуговування підземних газопроводів довжиною 15 379,4 км та газопроводів- вводів - 7 586,7 км, комплексне приладне обстеження підземних газопроводів - 3 936,6 км, проведена перевірка внутрішньо-будинкових систем газопостачання в 579 408 житлових квартирах (будинках), випробувано на герметичність 63,048 км підземних розподільчих газопроводів, газопроводів-вводів.
  Рівень газифікації природним газом Львівської області постійно зростає. Широкого розвитку набула газифікація з застосування поліетиленових труб. Станом на 1.01.10 року в експлуатації знаходиться 4 964,8 км розподільних газопроводів та газопроводів-вводів із поліетиленових труб. 
 Одним з шляхів вдосконалення достовірного обліку і природного газу є встановлення побутових приладів обліку газу. На 1 січня 2010 року 538 920 квартир оснащено лічильниками газу, тобто 72,5 % до загальної кількості газифікованих квартир. Зокрема, за 2009 рік товариством встановлено 17 407 шт побутових приладів обліку газу.
  Чисельність працівників товариства станом на 1.01.2022 року становила 5 149 чол., середня заробітна плата одного працівника за звітний період склала 1 980 грн.
   Крокуючи вузенькими вулицями старовинного Львова не багатьох приверне увагу будинок на вулиці Газовій, але саме з нього 150 років назад розпочалася історія першого газового заводу України, історія газового господарства Львівщини.
   У 1856 році між представництвом королівського столичного міста Львів та німецьким континентальним Товариством міста Дессау було укладено контракт на будівництво газового підприємства (газовні) і освітлення міста світильним газом. Для його будівництва магістрат виділив частину старого торговища худобою неподалік вулиці Сонячної (нині вул.Куліша). Вулиця, де розташувалась ця будова, відтоді носить назву Газова.
   Газовню було введено в експлуатацію 1 вересня 1858 року і, згідно контракту, Товариство мало виключне право на постачання газу гміні Львова та приватним особам протягом 25 років, після чого місто або купувало газовню у Товариства за ціною 16-ти кратної ренти, або продовжувало контракт ще на 15 років. Згідно до умов контракту газовня в 1898 році безоплатно переходила у власність міста.
   У Львові до 1858 року для освітлення вулиць використовувались ліхтарі з лоєвими свічами або лампами, які застосовували ріпакову, конопляну або букову олію.
   Газовня ж виробляла світильний газ із кам”яного вугілля, яке привозилось із Пруського селища Жабно. Окрім газу отримувались і такі цінні побічні продукти, як кокс, смола, аміак, нашатирний спирт.
   За сорок років (з 1858 по 1898 рік) німецьким Товариством було прокладено 40 км підземних чавунних газопроводів в центрі міста і до головного залізничного вокзалу, від яких постачались газом 815 вуличні ліхтарі. Були освітлені найбільші громадські установи: ратуша, прокуратура, театри, музеї, школи, готелі, банки, політехніка, залізниця, фірми, товариства, а також приватні споживачі.
   В 1894 році всі вуличні ліхтарі були переведені на світильники із сіточками Ауера, які збільшували силу світла і значно зменшували споживання газу.
   Львівська газовня мала свою лабораторію, де за допомогою спеціальних приладів і обладнання перевірялась якість газу.
   З переходом у 1898 році газового заводу у власність міського муніціпалітету почалися роботи по його реконструкції і будівництву нових ретортових печей і газозбірників, механізації ряду робіт, що дало можливість розширити газову мережу і збільшити чисельність газових ліхтарів.    На посаду першого директора газовні в цьому ж році було призначено інженера Адама Теодоровича, який пропрацював до 1920 року.
   В 1901 році було введено в дію газовий завод у м.Стрий, в 1910 році – у м.Дрогобич.
   Напередодні Першої світової війни поблизу Дашави під час бурильних робіт, які проводила одна з німецьких фірм у пошуках калійної солі, було відкрите родовище газу, але до 1918 року бурильні роботи не проводились. За роки війни в місті було знищено більшість ліхтарних стовпів, ламп, засклення і сіточок Ауера.
   По закінченні Першої світової війни підприємством було побудовано фабрику по випуску згущеної аміачної води, аміаку, нашатирного спирту і фабрики по переробці післягазової мазі.
   У 1921 році після поновлення бурильних робіт в Дашаві нова свердловина дала потужний фонтан прикарпатського газу, Дашава стала матір”ю українського блакитного палива. Почався новий етап в розвиту газової промисловості Львівщини. З Дашави почали простягатися перші нитки газопроводів: Дашава-Стрий (14,4 км, 1921р.), Стрий-Дрогобич (1924р.), Дашава-Стебник (1925р.).
   З розвитком газової промисловості у нашому краї виникла потреба у створенні Окружного управління мір і майстерень по випуску вимірювальних приладів і газової апаратури. Починаючи з 1923р. майстерні Яна Буяка почали випускати газоміри, тягонапороміри, газові лічильники. Окрім приладів місцевого виробництва широко використовувались німецькі, австрійські і польські газові лічильники та інші контрольно-вимірювальні прилади.
   В цей же час почали створюватись акціонерні спілки і товариства по видобутку природного газу, будівництву трубопроводів і продажу газу споживачам, серед ячких було і АТ “Газоліна”, з яким міська газовня підтримувала тісні стосунки.
   В 1929 році було прокладено газопровід Дашава - Львів (68 км), розпочато будівництво газо-розподільної і вимірювальної станцій, газопроводів у м.Львів, укладено першу угоду Львівської управи з АТ “Газоліна” про прокладання газопрододу до газового заводу і постачання його природним газом.
   У міжвоєнний період львівська газовня значно розширилась, з”явились новобудови, власна промислова колія на залізничній станції Львів-Підзамче-Різниця, магазин на вул.Хоринщизни,6 (нині вул.Чайковського) по продажу побутових газових приладів і веденню пропаганди по їх безпечному користуванню.
   В 1939 році на базі АТ “Газоліна” було створено Стрийське експлуатаційне управління наркомату нафтової промисловості СРСР.
   З квітня 1940 року у Львові почав діяти союзний трест “Укргаз”, а в середині 1940р. на базі міського газового підприємства утворився трест “Львівгаз”, який у 1941 році був реорганізований в Львівський газовий завод, першим керуючим якого став головний інженер Півонський Еміль Михайлович, який пропрацював на цій посаді до 1946р.
   Саме в той період було прокладено унікальний магістральний газопровід Дашава - Київ, по трасі якого було споруджено 230 переходів через річки, озера, болота, залізничні і шосейні колії.
   У роки Другої світової війни газова промисловість Львіщини працювала в основному на військові потреби. Відходячи, німецька армія підірвала газопроводи на переходах і мостах у 14 пунктах, пошкодила газорозподільні станції. Але після німецької окупації газзаводу дісталась у власність газонаповнювальна станція на 2 компресори виробництва фірми “Демаг”, в СРСР таких станцій не було, тому спеціалісти Діпрогазу з Москви знімали креслення цієї станції для подальшого використання.
   22 липня 1947р. постановою Львівського міськвиконкому Львівський газовий завод було реорганізовано в трест “Львівгаз” з підпорядкуванням міськвиконкому, до складу якого входили: Львівський газовий завод, завод по ремонту і виготовленню газової апаратури “Львівгаз-апарат”, Управління місцевої газової мережі, міська контора по експлуатації й газозбуту із 4-ма філіями, міська будівельна контора “Львігаззбут”, відділ робітничого постачання.
   В 1952 році з метою газифікації сільської місцевості та м.Львова при тресті “Львівгаз” створю-ється ремонтно-будівельне управління.
   13 серпня 1955р. трест Львівгаз” було реорганізовано в обласний трест “Львівгаз” з підпорядку-ванням відділу комунального господарства Львівського облвиконкому, він прийняв на обслуговуван-ня все газове господарство двох областей – Львівської і бувшої Дрогобицької.
   З 1956 року почалася газифікація області зрідженим газом.
   В 1960р. газове господарство тресту розподіляється на чотири одиниці: Львівську, Стрийську, Дрогобицьку і Бориславську. В травні цього ж року в м.Дрогобич організовується міжрайонна контора скрапленого газу.
   В травні 1961р. трест “Львівгаз” переїхав на нову базу по вул.Золотій,42, де, після ряду добудов і реконструкцій, функціонує по сьогоднішній день.
   В 1961 році тресту “Львівгаз” передаються у підпорядкування всі промислові і побутові газопроводи області.
   В 1975 році ліквідовується Дрогобицька і створюється Львівська міжрайонна контора зрідженого газу у м.Львів.
   В 1975р. обласний трест “Львівгаз” було реорганізовано у виробниче об”єднання “Львівгаз”, а в 1992р. - перейменовано в державне підприємство по газопостачанню та газифікації. Починаючи з 1963р. і по 1990р. начальником “Львівгазу” був Березовський Іван Григорович, а з 1 липня 1990р. на посаду начальника ВО “Львівгаз” було призначено Шевціва Михайла Степановича.
   В 1994р. на базі ДП “Львівгаз” було створено відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації “Львівгаз” і призначено першим головою правління Шевціва М.С., який в квітні 1997р. на перших загальних зборах акціонерів був обраний головою правління.
   З 8 листопада 2004р. обов”язки голови правління виконував Зленко Володимир Володимирович, а з 24 квітня 2005р. – Марчук Василь Дмитрович.
   5 листопада 2005 року на загальних зборах акціонерів Марчука Василя Дмитровича було обрано головою правління ВАТ “Львівгаз”.
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100