ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук
Белый каталог сайтов - UkrNet Білий каталог сайтів. Пошук в Україні, каталог українських сайтів. Пошук, просування, швидка індексація ваших сайтів. Оперативна  інформація в Україні.

рейтинг, оптимизация, линки, траффик, трафик, белый, поисковый, каталог, сайты, поиск, FAQ, Украина, Links, сайты, целевые, тиц, рейтинг, искать, интернет, продвижение, ресурсы, архив, archive, search, find, поиск, пошук, ukraine, ukrainian, украина, украинский, ua, Киев, Львов, Днепропетровск, Донецк, Харьков, Ивано Франковск, Винница, Одесса, Крым, Запорожье, сайт, город, архив, украинский, сегмент, интернет

Росія заявляє, що газ для України наступного року може значно подорожчати. Очікується, що Києву запропонують платити по $400 за тисячу кубометрів. В СНД таких цін зараз немає, навіть країни Прибалтики купують газ по $360 за тис. куб. Експерти називають дії Росії політичними, пов’язаними з позицією України з питанням Чорноморського флоту.Джерело в МЗС Росії уточнило, що йдеться про збільшення ціни від теперішніх $179,5 до $400 за тисячу кубометрів. При збереженні об’ємів поставок (49 млрд кубометрів в 2007 році) Україні доведеться заплатити $19,6 млрд, тоді як платежі за цей рік не перевищать $8,8 млрд.
  Різке підвищення ціни на газ є планомірною політикою «Газпрому» відносно країн СНД. Проте $400 не платить «Газпрому» жодна з країн СНД, навіть в Прибалтиці найдорожчі контракти – $360 за тисячу кубометрів, відзначає аналітик «Ренесанс Капітал» Катерина Малофєєва. За її словами, ціна для України співставна з цінами для країн Західної Європи. Джерело в Мінпаливенерго повідомило, що на переговорах в «Газпромі» Україна просила зафіксувати зростання цін наступного року на 50% до діючого рівня – $269,25 за тисячу кубометрів, а російська сторона називала ціну $360.
  НАК «Нафтогаз-Україна» призиває не робити передчасних висновків із заяви російської сторони про намір підняти ціну на газ для України у два рази.
  Фінальне рішення про ціну на газ буде за підсумками переговорів «Нафтогазу» і «Газпрому».
  Про це заявив керівник прес-служби НАК «Нафтогаз-Україна» Валентин Землянський у ході «круглого стола» у п’ятницю.
  «Поки робити висновки рано, тому що «Нафтогаз» і «Газпром» знаходяться у стані переговорів. Дану заяву можна розцінювати не більш як політичну«, – відзначив Землянський, – повідомляє «Лігабізнесінформ».
  Керівник прес-служби НАК пояснив, що ціна на імпортований газ, що йде із середньої Азії, залежить від багатьох факторів, у тому числі й від ставок на зберігання і на транзит російського газу на територію України.
  Експерти радять українському уряду заручитися підтримкою Євросоюзу в газовій суперечці з Росією і затвердити графік поступового підвищення цін на газ протягом 5 років.
  Про це повідомляє «Німецька хвиля».
  Представники українського МЗС та президентського секретаріату висловили готовність до різкого стрибка газових цін за умов відповідного підвищення тарифів на транзит та зберігання газу в українських газосховищах.
  Утім, президент Київського міжнародного енергоклубу Олександр Тодійчук вважає, що це могло б стати лише незначною компенсацією зростання цін на газ, бо різке підвищення цін на транзит стримує конкуренція з боку інших транзитних газових шляхів.
Експерт вважає за доцільне уникнути різкого цінового стрибка, використовуючи правові механізми та підтримку офіційного Брюсселя.
  «Європейський союз підтримав би Україну за умов, що таке підвищення ціни буде плановим та поступовим протягом не менше 5 років. Такий жорсткий графік мала б висунути сама Україна», – каже він.
  П’ятирічний перехідний термін, за словами Тодійчука, спонукав би і споживачів усередині держави до енергоощадності та використання альтернативних видів палива.


За матеріалами «Економічних новин – Львів» www.economic.lviv.ua


Rambler's Top100