ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук
Быстрый украинский поисковый каталог

сайт, добавить свой сайт, разместить сайт, украинский поисковый портал, каталог предприятий, предприятия, сайты, добавить сайт, добавить ссылку
Birga.ua(tm)- Интернет Биржа - Оперативная биржевая информация в Украине. Продажа залогового и конфискованого имущества.
Бизнес Автопродажа Киев, почта, горящие путевки и туры, погода, онлайн переводчик, прогноз погоды, открытки, новости, автобазар, гороскоп, новостная лента, поиск в Украине, бизнес портал, видео ролики, знакомства, работа

      Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» перерахувала ВАТ «Газпром» кошти за поставлений російською компанією у квітні природний газ.



         Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело у «Нафтогазі».

       За інформацією співрозмовника агентства, «Нафтогаз» перевів необхідну суму коштів на рахунки «Газпрому» і тим самим розрахувався за газ, поставлений у квітні.
        Компанія отримала підтвердження про те, що гроші переведені на рахунки «Газпрому».
        Як повідомлялося, за станом на ранок 6 травня, «Нафтогаз України» перерахував «Газпрому» близько 545 млн. доларів з необхідних 625 млн. доларів за поставлений у квітні природний газ.
         В кінці квітня в. о. голови правління «Нафтогазу» Ігор Діденко спрогнозував, що у квітні обсяг імпортованого в Україну газу складе 2,3 млрд. кубометрів.
         Ціна імпортного газу для України на другий квартал 2009 року становить 270,95 доларів за 1 тис. кубометрів. У першому кварталі російський газ поставлявся в Україну за максимальною ціною 360 доларів за 1 тис. кубометрів.

 За матеріалами http://www.epravda.com.ua/news

 

      Ціна на газ, який НАК «Нафтогаз України» закуповує у «Газпрому», в другому кварталі 2009 року становитиме 270,95 доларів за 1 тис. кубометрів.



           Про це заявив в. о. голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко, повідомляє агентство «УНІАН».

           Діденко також спрогнозував, що у квітні обсяг імпортованого до України газу складе 2,3 млрд. кубометрів.
          Як повідомлялося, у першому кварталі російський газ поставлявся в Україну за максимальною ціною 360 доларів за 1 тис. кубометрів.
           У наступні періоди ціна повинна знижуватися, слідуючи за динамікою цін на нафтопродукти.
          На початку квітня заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко прогнозував ціну за імпортований з Росії газ у другому кварталі 2009 року на рівні 270-271 доларів за тисячу кубометрів.

За матеріалами www.epravda.com.ua/news

          Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зобов’язала місцеву владу і підприємства теплокомуненерго до 1 травня цього року ліквідувати заборгованість за спожитий природний газ. На цьому глава уряду наголосила під час селекторної наради з керівниками місцевих органів влади та облтеплокомуненерго з питань розрахунків за споживання природного газу. Про це сьогодні, 28 квітня, ЗІК повідомила прес-служба Кабміну.



        «До кінця місяця лишилося три дні, і тому потрібно до 1 травня здійснити всі необхідні кроки, щоб теплокомуненерго розрахувалися за природний газ», – заявила Прем’єр-міністр.

 

          За її словами, на кінець опалювального сезону борги теплокомуненерго за природний газ становили 4,9 млрд грн: «З 1 січня 2009 року борги теплокомуненерго за природний газ подвоїлися. Якщо на початок року ми мали понад 2 млрд грн заборгованості теплокомуненерго перед НАК «Нафтогаз» за спожитий природний газ, то сьогодні мусимо констатувати, що на кінець опалювального сезону ця заборгованість становить 4,9 млрд грн».

 

       Прем’єр-міністр повідомила, що найбільшу заборгованість мають Харків, Донецьк, Київ, Кривий Ріг, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Сімферополь. Глава уряду відзначила, що ця сума заборгованості є неприпустимою, оскільки може ускладнитися ситуація з постачанням російського природного газу до України. Юлія Тимошенко закликала керівників місцевої влади і теплокомуненерго вирішити питання заборгованості впродовж трьох днів.
 
За матеріалами http://www.zik.com.ua/ua/news

       На заседание Нацкомиссии регулирования электроэнергетики (НКРЭ) НАК «Нефтегаз Украины» представил свои предложения по формированию тарифов на транспортировку природного газа для облгазов.



           Недавно в НАК прошло совещание с директорами газотранспортных предприятий, посвященное этому вопросу. О его результатах «і» рассказал зампредправления «Нефтегаза» Владимир Триколич.

        Вопрос: Какая сегодня ситуация с задолженностью облгазов перед госхолдингом?
            Ответ: Ситуация действительно сложная. На сегодня облгазы являются еще большими должниками перед «Нефтегазом», чем тепловики. Сумма задолженности составляет более 12 млрд. грн. Но, к сожалению, общество не совсем понимает, что облгаз и тепловики – это не такое же предприятие, как завод, как метро, как аптека, где можно нажать на кнопку и отключить всю систему.
             Облгаз сегодня газ не реализует, а поставляет на основании норм и документов, установленных в Советском Союзе. То есть, по сути, облгаз не может ни отключить потребителя, ни выставить штрафные санкции – он лишь транспортирует. А установленные тарифы и цены не покрывают тех затрат, которые они несут в связи с этим. И есть проблемы в облгазах в том числе и в расчетах с «Нефтегазом». Мы находимся в одинаковом состоянии: облгазы, облэнерго, водоканалы. Мы – заложники коммунального обеспечения Украины. Для разрешения этой ситуации мы и пригласили всех директоров облгазов.
             В: И до чего договорились?
             О: Концептуально выработали подход, что нам сегодня нужно обратить внимание на тарифную политику – она не соответствует экономически обоснованным суммам, но есть несколько решений правительства о том, что НКРЭ должна их привести в соответствие. При этом, в свою очередь, надо потребовать от облгазов исполнять свои функциональные обязанности строго с лицензионными правами. То есть отпуск газа должен идти только по нормам и точно соответствовать диспетчерским режимам. У нас каждый потребитель должен иметь возможность купить газ.
           В: Какой на сегодня экономически обоснованный уровень тарифов для облгазов?
       О: Цена газа и транспортная работа взаимосвязаны. Да, действительно, потребителям придется больше платить, но не за газ, а за транспортную работу. Сегодня тарифы занижены на 27-30% по отношению к себестоимости продукта, товара или работы, которую выполняют облгазы. Поэтому будем стараться на заседании рабочей группы в НКРЭ вывести доскональные цифры (сейчас средневзвешенный тариф на транспортировку газа для облгазов с НДС составляет 97,56 грн. за 1 куб. м.— «і»).
        В: Как повышение тарифов отразится на конечном потребителе?
        О: Повышение тарифа на транспортировку конечный потребитель практически не ощутит. Стоимость конечного продукта возрастет на 5-6%. Для промышленности и предприятий ТКЭ — еще меньше.
         Хочу обратить внимание, что тарифы будут подниматься на транспортировку газа и только по облгазам. На это есть три причины. Во-первых, в связи с кризисом, объемы транспортировки резко снизились. Но при этом у облгазов огромное количество трубопроводов; для того чтобы их содержать, должны работать люди, независимо от объема транспортировки труба должна быть в соответствующем состоянии. Во-вторых, необходимо учесть ряд ранее не предусмотренных тарифов и средств на содержание этих трубопроводов. Мы хотим вместе с НКРЭ дать максимально объективную оценку деятельности облгазов.
 

За матеріалами   www.eizvestia.com/state/full/4178722

      Уряд рекомендував Національній комісії з регулювання електроенергетики підвищити тарифи на газ і електроенергію для окремих категорій населення.

 



 

         Про це повідомив в. о. міністра фінансів Ігор Уманський після засідання Кабміну у вівторок, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
 
        За його словами, уряд рекомендував НКРЕ збільшити на 5 % для тієї категорії населення, яка споживає понад 2,5 тис. м3 газу і на 10 % для тієї категорії населення, яка споживає понад 6 тис. м3 газу.
 
        Крім того, Кабмін знову ввів 2 % надбавку до тарифу на газ для промислових підприємств.
 
       «2 %, які й так були визначені постановою уряду, знову встановлюємо, і даємо додатковий ресурс («Нафтогазу») для компенсації різниці в цінах на газ для теплокомуненерго», – сказав в. о. міністра фінансів Уманський.
 
       За його словами, це дозволить «Нафтогазу» додатково отримати 560-580 млн. грн. на ці цілі.
 
         Уманський уточнив, що підвищення не торкнеться лише підприємств, які використовують природний газ як сировину.

       За інформацією  www.pravda.com.ua

         Президент Росії Дмитро Медведєв попередив, що якщо Україна не розплатиться вчасно за поставлений російський газ, надалі вона буде одержувати його по передоплаті.



          Про це він сказав в інтерв’ю іспанським ЗМІ у переддень державного візиту в Мадрид, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
          «Тепер поставки газу в Україну здійснюються за ринковими цінами і при цьому наші українські партнери зобов’язані вчасно вносити гроші», – заявив Медведєв. 
          «Найближчий платіж, який має бути, здається, він складає в районі 400 млн. доларів, і повинен бути виконаний вже у найближчий перспективі. У випадку нездійснення такого платежу настають наступні наслідки за угодою: Україна переходить на попередню оплату наступних поставок», – підкреслив президент Росії.
          «Природно, що такі наслідки наступатимуть, якщо вони вчасно не розплатяться», – додав Медведєв.
При цьому президент підкреслив: «Ми б, звичайно, не хотіли повернення до попереднього сценарію (припинення поставок газу Україні), це точно не наш вибір, але можу сказати відверто, якщо вони будуть відмовлятися платити, нам доведеться щось робити».
         «Нафтогаз України» повинен розрахуватися за поставлений цього року російський газ до 7 березня.
Що стосується забезпечення стабільності поставок газу європейським споживачам, Медведєв нагадав про недавній візит у Москву президента Єврокомісії Жозе Мануэла Баррозу. 
           «Я йому сказав просту річ, якщо ми хочемо убезпечити всіх, і європейських споживачів, і в цілому створити нормальний рівень нашого співробітництва, гарантувати його, давайте допоможемо українцям», - сказав президент Росії.
           «Але в них дійсно важка ситуація. Деякі аналітики називають економічну ситуацію в Україні, по суті, близької до колапсу економічного. Якщо ми відчуваємо, що вони не здатні платити, давайте створимо фінансовий пул і допоможемо їм грошима», – запропонував він.
             Медведєв вважає, що «це вихід для всіх». 
             «Є набір фінансових інститутів європейських, ми самі готові в цьому приймати участь, ми готові теж внести якісь наші гроші для того, щоб забезпечити нормальну ситуацію з поставками, але давайте це зробимо цивілізовано», – запропонував президент Росії.
«Ми висували ідею консорціуму, тобто покупки частини газу. Ця ідея не вмерла, будь ласка, давайте це зробимо, якщо ми відчуємо, що Україна не здатна платити», – заявив він. 
            «Але поки що дедлайн не наступив, і наші українські партнери, я думаю, цілком вони можуть, і під силу їм розрахуватися з цими питаннями», – зазначив Медведєв.

      http://www.pravda.com.ua/news/2009/3/1/90480.htm

 

        Якщо найближчим часом споживачі «Нафтогазу України» не погасять заборгованість перед компанією, вона не зможе вчасно розрахуватися з "Газпромом" за поставлений газ, – повідомляє  Українська правда

       Про це заявив речник «Нафтогазу» Валентин Землянський в інтерв’ю Радіо «Свобода».


       На цей час комунальники заборгували «Нафтогазу» понад 4,5 мільярда гривень – і з кожним днем ця сума продовжує зростати.

        «До 7 березня ми маємо розрахуватися з «Газпромом». Інакше, ми будемо отримувати штрафні санкції у вигляді 100% передоплати газу, який нам постачається, і штрафні санкції за кожен день прострочки платежу», - заявив Землянський.
         «Ми намагаємося вирішити ситуацію, що склалася, з власних ресурсів. У нас ще є промислові споживачі, і населення, яке споживає газ. Проте ми заходимо в глухий кут. На жаль, із 900 підприємств комунальної енергетики, які сьогодні працюють в Україні, лише 10% із якими у нас немає ніяких проблем», - наголосив він.
        Колишній керівник НАКу, регіонал Юрій Бойко погоджується, що зараз перед «Нафтогазом» і справді нависла загроза влізти у борги перед «Газпромом». Однак, на його думку, борги комунальників – це не єдина і не найголовніша причина.
        «Взагалі платіжна дисципліна різко впала, тому що влада не може провести відповідним чином субвенції та субсидії через систему бюджетів. Внаслідок того, що люди втрачають роботу, вони сплачують менше. Тому проблема платіжної дисципліни є. І, безумовно, вона відображається на фінансовому стані всього «Нафтогазу», - сказав Бойко.
        «Але це одна з багатьох причин. А головна причина – це незбалансованість самого «Нафтогазу» приблизно на 40 мільярдів гривень», - додав він.
        А на думку директора енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимира Саприкіна, причиною нинішніх проблем у «Нафтогазі» є відсутність внутрішнього ринку. Однак цю проблему мають вирішувати і Кабінет міністрів, і Верховна Рада.
         «НАК «Нафтогаз» захлинається. І це питання не суто «Нафтогазу», а загальнодержавне. Ми отримали ринкові європейські контракти на постачання газу, однак всередині країни у нас ринку, як такого, немає. Треба проводити цінову реформу, впроваджувати директиви Євросоюзу щодо газу. Отже, це питання і уряду, і Верховної Ради. Потрібно розробити відповідний закон щодо функціонування газового ринку в Україні», - вважає експерт.
          За матеріалами  Українська правда
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100