ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

           У зв’язку із погіршенням погодних умов, а саме підвищення вологості повітря, пониження атмосферного тиску збільшилася кількість викликів аварійної служби ПАТ «Львівгаз». Аварійні бригади товариства щодня виїжджають на 40–50 викликів, тому не встигають одночасно обслужити всіх мешканців.



        Просимо львів’ян з розумінням поставитися до ситуації, у разі аварійного випадку чітко виконувати всі вказівки диспетчера та дочекатися аварійної служби.

           Наголошуємо, що всі аварійні виклики, які поступили на телефон аварійної служби фіксуються не тільки диспетчером, а й записуються на архіватор, щоб у разі виникнення непорозумінь можна було їх прослухати.
 
 
Поради мешканцям
          При появі в приміщенні запаху одоранту – речовини, що спеціально додається до газу, щоб його можна було відчути (оскільки природний газ немає запаху), – необхідно:
  • перекрити контрольний кран на газопроводі та приладах;
  • провітрити приміщення;
  • не вмикати і не вимикати електроприлади, електроосвітлення, не користуватися електродзвониками;
  • не запалювати вогню, не палити.

         ПАТ «Львівгаз» нагадує своїм споживачам про необхідність надання фактичних показів газових лічильників, оскільки щороку у грудні здійснюється перерахунок вартості природного газу залежно від споживання за рік.



         Такі дії газопостачальних організацій зумовлені Постановою КМУ від 08.12.2021 року № 1697 «Про заходи щодо подальшого вдосконалення механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів», якою затверджено «Порядок установлення роздрібних цін на природний газ для потреб населення»  залежно від річного обсягу спожитого газу.

          Просимо Вас створювати доступ до своїх помешкань для зняття показів лічильників газу усім працівникам товариства, які пред’являтимуть посвідчення ПАТ «Львівгаз».
        «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Постановою КМУ від 09.12.2021 року № 2246 (із змінами і доповненнями ) обумовлено, що «Споживач несе відповідальність, згідно з чинним законодавством за відмову у доступі до житлових приміщень для контрольного зняття показань лічильника газу».
        Наголошуємо, що відсутність фактичного показника лічильника суттєво впливає на річний обсяг спожитого газу, що може призвести до зміни категорії, а відповідно і ціни на газ.
           Звертаємо увагу людей, які тимчасово відсутності (знаходяться у лікарні, відрядженні та ін.) або рідко бувають у помешканні, що вони  зобов’язані передати фактичний показник лічильника по телефону (зазначеному в рахунку-фактурі) у відповідну районну службу ПАТ «Львівгаз» до 30 грудня 2010 р.

       Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» повідомляє про зміну назви товариства на Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» (скорочено – ПАТ «Львівгаз»).

         Зазначена інформація повідомляється для врахування та використання у роботі.

         Починаючи з 15 вересня цього року, працівники ВАТ «Львівгаз» навчали дітей шкільного віку безпечному поводженню з газовими приладами.

         Газовики наголошували дітям на тому, що з природним газом треба поводитися дуже обережно та суворо дотримуватися Правил безпеки,  оскільки «блакитне паливо», приховує в собі значну небезпеку.

         Такі нетипові уроки безпеки діти слухали із задоволенням та з цікавістю розглядали малюнки, які принесли працівники газового господарства.



         На адресу ВАТ «Львівгаз» надходять численні звернення від мешканців м. Жовкви про те, що товариство незаконно вимагає від них пофарбувати труби зовнішнього газопроводу на житловому будинку.



         Задля уникнення соціальної напруги ВАТ «Львівгаз» інформує, що непофарбовані внутрібудинкові газові труби легко ржавіють та піддаються корозії, а відповідно стають причиною численних витоків природного газу, що становить пряму загрозу у для мешканців будинку, оскільки може спричинити вибух газу.

          Однак, як зазначає начальник юридичного відділу ВАТ «Львівгаз» Микола Шиян, обов’язок підтримувати у справному стані та ремонтувати внутрібудинкові газові мережі лежить на балансоутримувачах будинків, а саме ЖЕКах, ЛКП, ОСББ та ін. Це передбачено п. 1.4.3 «Правил безпеки систем газопостачання в Україні».
          Крім того, в пункті 1.1.14.10. «Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд»  якраз передбачено «Фарбування будинкового газопроводу». Згаданий Примірний перелік послуг… є обов’язковим для виконання балансоутримувачами будинків, про що чітко зазначено в п. 1.5. «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005р. №76).
         Тобто, згідно із зазначеними документами фарбування будинкових газопроводів входить у квартплату, яку сплачують мешканці, тому ЖЕК повинен надавати таку послугу.
         В свою чергу представники газового господарства повинні контролювати цей процес, а у разі невиконання ЖЕКами своїх обов’язків припиняти подачу газу.
         Відповідно місцеве комунальне підприємство повинно власними силами пофарбувати внутнібудинкові газові труби, а не вимагати від мешканців виконати ці роботи. 
 
 
Подаємо текст оголошення, якими обклеєні під’їзди багатоповерхівок м. Жовкви:
 
 
На вимогу ВАТ «Львівгаз» філії Жовківського управління газового господарства, комунальне підприємство «Жовківське міське виробниче управління житлово-комунального господарства» просить пофарбувати труби зовнішнього газопроводу на житловому будинку. У разі невиконання вимог, подачу газу в будинок буде припинено і не буде відновлено до усунення недоліків.

Адміністрація
КП «Жовківське МВУЖКГ»

 

         Сьогодні у газовій школі ВАТ «Львівгаз» відбувся брифінг, метою якого було нагадати мешканцям Львова правила користування газовими приладами для запобігання отруєнням чадним газом.



        Учасники брифінгу розповіли сумну статистику отруєнь, а саме від початку року маємо 36 випадків підозри на отруєння чадним газом, в них постраждали 50 осіб в тому числі 4 смертельно.

       Начальник управління газового господарства м. Львова Павло Сербан наголосив на неухильному дотриманні Правил безпеки систем газопостачання України. Починаючи із шкільного віку, діти повинні вивчати правила користування природним газом, так само як і правила дорожнього руху.
       Основною причиною отруєнь є легковажне ставлення мешканців до користування газом у побуті, дуже часто львів’яни забувають, що газ, окрім користі, може принести багато шкоди. Лише цього року працівниками ВАТ «Львівгаз» відімкнено понад дві тисячі самовільно встановлених газових приладів. Саме самовільне втручання у газову мережу є найпоширенішою причиною нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу у побуті.
          Тому, щоб убезпечити себе і свої рідних, варто пам’ятати, що герметично закритi вiкна i дверi в примiщеннях, де встановленi газовi прилади, перешкоджають їх нормальнiй роботi, а саме через недостатню кількість повітря, що поступає в приміщення для спалювання газу, утворюється чадний газ відповідно погіршується тяга в димоході. Це може призвести до отруєння людей в помешканні. Тому перед запалюванням будь-якого газового приладу обов’язково потрiбно перевiрити наявнiсть тяги у вентиляцiйному, а для опалювальних приладiв та газових колонок – у димовому каналах.
        Тяга вентиляційного каналу перевіряється тільки смужкою паперу, яка підноситься до решітки вентканалу, якщо смужка втягується всередину,то тяга є, якщо ж не рухається або вiдштовхується назад – вона вiдсутня.Використовувати відкритий вогонь категорично забороняється.
           Тяга димових каналів перевіряється запаленим сірником, який підноситься до віконечка із запальником, або під димовідвідний ковпак.
Тяга в димових каналах, до яких під’єднані прилади, що мають топочні дверцята, перевіряється тільки смужкою паперу, піднесеною до цих відкритих дверцят.
            Щоб уникнути отруєнь, необхiдно пам’ятати, що примiщення, в якому працює газовий прилад, слiд регулярно провiтрювати. Крiм цього, воно повинно мати вентиляцію та приплив повітря з вікна та з під дверей. Не користуйтеся газовими приладами у разi несправностi димоходiв та вентиляцiйних каналiв.
Якщо ви вiдчули запах газу, необхiдно:
-         перекрити головний кран на газопроводi та приладах; провiтрити примiщення;
-         не вмикати i не вимикати електроприлади, електроосвiтлення, не користуватися електродзвiнками;
-         не запалювати вогню i не курити;
-         викликати аварiйну службу за телефоном «104».
              Не можна застосовувати вiдкритий вогонь для виявлення витоку газу на газових плитах, бо, залежно вiд його об’єму в примiщеннi, може статися вибух. Не залишайте без нагляду працюючi газовi прилади, особливо тi, що не обладнаннi автоматикою безпеки. Не допускайте до них дiтей та осiб, якi не вмiють користуватись газом.
Дотримання Правил безпеки систем газопостачання України у побуті – запорука Вашої безпеки.

        Сьогодні, 12 жовтня, представники ВАТ «Львівгаз» провели навчання для дітей молодшого шкільного віку вимог правил безпечного користування газом у побуті. У середній школі № 37 м. Львова проведено відкритий урок для учнів 2-х класів. Такі заходи проходять в межах Місячника безпечного користування газом у побуті та відбуваються у всіх школах Львівщини.



           Для того, щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожен член сім’ї, починаючи із шкільного віку, мусить знати до яких наслідків призводить порушення правил безпечного користування газом.

          Представники «Львівгазу» розповіли дітям про те, що природний газ окрім того що забезпечує тепло та затишок наших осель, приховує в собі значну небезпеку і може призвести до нещасних випадків у разі недотримання правил його використання. Окрім того працівники ВАТ «Львівгаз» розповіли школярам як треба діяти і куди звертатися у тих випадках, коли у помешканні відчувається запах природного газу.
         Газовики особливо наголошували на тому, що категорично ЗАБОРОНЕНО, а саме:
- користуватися газовими приладами дітям до 12 років;
- користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу;
- залишати без нагляду працюючі газові прилади;
- застосовувати вогонь для виявлення витоку газу. В приміщенні, де відчувається запах газу, не запалювати сірників, не вмикати/вимикати електричні прилади, не використовувати електродзвінки;
- прив’язувати до газопроводу мотузок і навантажувати його;
- сушити білизну над газовою плитою;
- експлуатувати газові прилади при закритій квартирці та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;
- використовувати для сну приміщення, де встановлені газові прилади;
- проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів;
- самостійно проводити ремонт по реконструкції димових та вентиляційних каналів. Дані роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.
             У разі витоку газу необхідно негайно перекрити контрольний кран на газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за тел. «104».

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

          Для запобігання нещасних випадків і аварій при використанні природного газу в побуті, необхідно пам’ятати і суворо дотримуватись вимог правил безпечної експлуатаціїпобутових газових приладів, постійно перевіряти тягу димових і вентиляційних каналів.


          Приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися, а квартирки або фрамуги вікон залишатися відкритими.

         Для запобігання утворення і отруєння чадним газом необхідно перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами. Тяга вентиляційного каналу перевіряється тільки смужкою паперу, яка підноситься до решітки вентканалу, використовувати відкритий вогонь категорично забороняється. Тяга димових каналів перевіряється запаленим сірником, який підноситься до віконечка із запальником, або під димовідвідний ковпак. Тяга в димових каналах, до яких під’єднані прилади, що мають топочні дверцята, перевіряється тільки смужкою паперу, піднесеною до цих відкритих дверцят.
          У разі відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється. 
        ПАМЯТАЙТЕ: Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.    
      Особи, які користуються побутовими газовими приладами, зобов’язані: 
1.Пройти інструктаж на підприємстві газового господарства і ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановленого в квартирі (будинку) газового обладнання.
2. Забезпечувати зберігання і утримання в чистоті газового обладнання.
3. Постійно провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади, користуватися ними тільки при відкритих кватирках або фрамугах.  
4. Використовувати газові прилади тільки за призначенням.
5. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.
6. У разі появи запаху газу або раптовому припиненні подачі газу негайно повідомляти аварійну газову службу телефоном 104.
7. Перевіряти тягу димових і вентиляційних каналів до і під час користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димоходи.
8. Допускати в квартиру працівників підприємства газового господарства для огляду та ремонту газопроводів і газового обладнання (після пред’явлення ними службових посвідчень).
9. Всі роботи, пов’язані з додатковим встановленням газових приладів або реконструкцією газових мереж, виконувати тільки з письмового дозволу ВАТ «Львівгаз» спеціалізованими монтажними організаціями, які мають ліцензію.
            КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: 
1. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, що не контролюють свої дії, а також тих, хто не пройшов інструктаж і не знає правил їх безпечного використання.
2. Проводити самочинну газифікацію будинку (квартири), заміну і ремонт газового обладнання.    
3. Самовільно переставляти газові прилади, здійснювати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади.
4. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових та вентиляційних каналів, заклеювати отвори вентиляційних каналів, замуровувати «кишені» та люки, які призначені для чистки димоходів.
5. Користуватися газовими приладами при закритих вікнах, кватирках, фрамугах.
6. Перевіряти тягу вентиляційних каналів запаленим сірником.
7. Застосовувати відкритий вогонь для виявлення місць витоку газу.
8. Відключати автоматику безпеки і регулювання приладу, користуватися газом при несправних газових приладах.
9. Користуватися газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димохід при відсутності тяги і щілини (підрізу) в нижній частині дверей.
10. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки і наявності тріщин в газифікованих печах і димоходах.
11. Проводити перевірку і самочинну прочистку димових і вентиляційних каналів.
12. Залишати без нагляду працюючі газові прилади, не обладнані автоматикою безпеки і регулювання.
13. Навантажувати газопроводи, прив’язувати до них мотузки.
14. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням, користуватися газовими плитами для опалення приміщень.
            ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ ЯКЩО ВИ ВІДЧУЛИ ЗАПАХ ГАЗУ 
При появі запаху газу в приміщенні необхідно:
- закрити контрольний кран на газопроводі та перед приладами;
- провітрити приміщення;
- не запалювати відкритого вогню, не курити;
- не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення; 
- викликати аварійну газову службу за телефоном 104.
            При появі запаху газу на сходовій клітці, в підїзді або підвалі будинку необхідно:
 - терміново організувати провітрювання;
- не запалювати відкритого вогню, не курити;
- не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення, не користуватись електричними дзвониками (стукати в двері); 
- якщо запах газу не зменшується закрити головний газовий кран на вводі в будівлю, викликати аварійну газову службу за телефоном 104 і вжити заходів для виведення людей із загазованого середовища.  
         Категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу, оскільки може статися вибух.

        ВАТ «Львівгаз» наголошує керівникам навчальних закладів Львова про те, що до початку опалювального сезону необхідно привести газове обладнання у відповідність до вимог Правил безпеки. Окрім того надати відповідні документи, що підтверджують готовність газового господарства до опалювального сезону 2010–2011 рр.



            Після проведення працівниками ВАТ «Львівгаз» технічного огляду газового господарства навчальних закладів Львова – було виявлено, що у більш ніж 100 освітніх установ мають значні порушення правил безпечної експлуатації газових приладів.

           Так, працівниками ВАТ «Львівгаз» було видано 131 припис на усунення порушень, найпоширенішими із них є відсутність автоматики безпеки на газових приладах та відсутність дозволів на експлуатацію котелень.
          ВАТ «Львівгаз» застерігає, що відновлення газопостачання на опалювальний сезон 2010–2011 рр. буде здійснюватися лише після усунення всіх порушень Правил безпеки систем газопостачання, 100% оплати всіх наданих послуг та надання в УЕГГ м. Львова ВАТ «Львівгаз» відповідних документів, а саме:
-         витяг з наказу про призначення відповідальної особи за справний технічний стан і безпечну експлуатацію газового господарства;
-         копія посвідчення відповідального за газове господарство;
-         акт на прочистку димових та вентиляційних каналів.
Якщо ж освітня установа має власну котельню, яка знаходиться в окремому приміщенні, то до цього переліку ще додаються такі документи:
-         дозвіл місцевого органу Держпромгірнагляду на експлуатацію газового обладнання підвальної котельні;
-         акт наладки автоматики котлів спеціальною організацією;
-         акт готовності котельні до роботи в опалювальний період (про проведені ремонтні та підготовчі роботи, перевірку щільності стін та стелі, герметизацію вводів, укомплектованість обладнання та ін.);
-         акт про проведення поточного ремонту газового обладнання ГРП (ШРП).
            Такі заходи проводяться згідно із Правилами безпечного користування газовими приладами для того, щоб уникнути нещасних випадків в опалювальний період.

           ЛМКП «Львівтеплоенерго» заборгувало ДК «Газ України» 37,9 млн. гривень за спожитий природний газ. Якщо найближчим часом ця заборгованість не буде погашена, то ВАТ «Львівгаз»,  починаючи з 9.00 год. 29 вересня 2010 р., буде змушене вдатися до відключення  підприємства-боржника від газопостачання.



            Припинення подачі природного газу буде здійснено на підставі доручення від ДК «Газ України» № 331 від 24 вересня 2010 року на відключення від газопостачання підприємства-боржника ЛМКП «Львівтеплоенерго». Відповідно до цього доручення товариство надіслало повідомлення керівнику ЛМКП «Львівтеплоенерго» за № 6831/10 від 27 вересня 2010 р. про припинення газопостачання у випадку не вирішення питання заборгованості за спожитий газ.

         20 вересня 2010 р. розпочався «Місячник пропаганди безпечного і ощадливого використання природного та скрапленого газу в побуті», який ВАТ «Львівгаз» проводить щорічно.  



      Цей захід проводиться з метою забезпечення безперебійної та безаварійної експлуатації систем газопостачання, запобігання нещасних випадків під час користування газом у побуті, підготовки газових господарств області до безпечної і надійної роботи в осінньо-зимовий період. Усі заходи, які проводять працівники газового господарства, спрямовані на ознайомлення мешканців Львівщини із вимогами правил безпечного користування газом і побутовими газовими приладами.

      Під час проведення «Місячника...» працівники товариства здійснюють посилений відомчий контроль за станом газових мереж і приладів, якістю їх технічного обслуговування.
     У межах «Місячника…» працівники газових господарств ВАТ «Львівгаз» розповсюджують серед своїх абонентів листівки-пам’ятки безпечного користування газовими приладами, публікують статті і оголошення в пресі, проводять лекції у навчальних закладах, інструктажі населенню в технічних кабінетах і газових школах, проводять наради з власниками житлово-комунального фонду, тощо. Триватиме «Місячник…»  до 20 жовтня 2010 р.

 

           «Незабаром розпочнеться опалювальний період і як ми до нього підготуємося, так і будемо зимувати» – каже начальник УЕГГ м. Львова ВАТ «Львівгаз» Павло Сербан.



          Основним завданням на даному етапі підготовки є співпраця із балансоутримувачами житлових будинків та громадських будівель, а саме їм потрібно провести якісну перевірку, прочистку та у разі необхідності ремонт димових та вентиляційних каналів. Після проведення цих робіт скласти акти відповідної форми та надати їх у ВАТ «Львівгаз».

       «Різке зниження температури та атмосферного тиску снігопади, пориви сильного вітру, дощі і відлиги можуть порушувати тягу та спричиняти задування в димоходи, що призводить до ускладнення експлуатації газових приладів і може бути причиною отруєнь чадним газом» – зазначає Павло Сербан.
        ВАТ «Львівгаз» звертає увагу мешканців на те, що користуватися газовими приладами у разі несправності димових та вентиляційних каналів категорично заборонено. Тому мешканці повинні вимагати від власників будинків та житлово-експлуатаційних підприємств акти, які підтверджують придатність димових та вентиляційних каналів до подальшої експлуатації. Крім того герметично закриті вікна і двері в приміщеннях, де встановлені газові прилади перешкоджають їх нормальній роботі, що призводить до утворення зворотної тяги та попадання чадного газу в помешкання, а це може призвести до нещасних випадків. Тому перед запалюванням будь-якого газового приладу обов’язково потрібно перевірити наявність тяги у вентиляційному, а для опалювальних приладів та газових колонок у димовому каналах, забезпечити приток повітря з вікна та дверей.
       Димові канали для опалювальних печей, газових колонок та опалювальних котлів, які працюють сезонно підлягають прочистці не рідше одного разу на рік перед початком опалювального сезону, а ті, що працюють цілий рік – два рази – перед початком опалювального сезону та після його закінчення.
       Категорично заборонено залишати без нагляду працюючі газові прилади, особливо ті, що не обладнанні автоматикою безпеки. Не допускайте до газових приладів дітей та осіб, які не мають навиків роботи з ними та не пройшли навчання газовій школі у ВАТ «Львівгаз».  
       Павло Сербан наголошує балансоутримувачам будинків, громадських будівель та всім без винятку споживачам природного газу: «Відновлення подачі газу на опалювальний період 20010–2011 рр. буде здійснюватися лише після надання в УЕГГ м. Львова ВАТ «Львівгаз» акту прочистки димових та вентиляційних каналів».
       Дотримання правил поводження з газовими приладами у побуті – запорука Вашої безпеки.

          Сьогодні, 26 серпня 2010 р., із робочою поїздкою ВАТ «Львівгаз» відвідав заступник міністра праці та соціальної політики Мущинін Віталій Вадимович. За його участі, а також за участі представників обласного управління праці та соціального захисту, представників ВАТ «Львівгаз» та інших облгазів, було проведено регіональну нараду з питань здійснення заходів щодо призначення населенню субсидій за спрощеним порядком.



            На сьогодні ВАТ «Львівгаз» приділяє особливу увагу організації роботи з надання населенню житлових субсидій за спрощеним порядком. Впродовж багатьох років товариством налагоджена співпраця з Управлінням праці та соціального захисту населення Львівської ОДА та відпрацьований механізм обміну інформацією щодо надання пільг та субсидій населенню області.

           Однак існують і проблемні аспекти, з якими стикаються надавачі послуг із газопостачання, а також абоненти ВАТ «Львівгаз», під час оформлення субсидій. Зокрема, окремим споживачам Львівської області необхідно звертатися до ВАТ «Львівгаз» із підтверджуючими документами щодо зміни кількості проживаючих осіб або розмірів опалювальної площі, що в свою чергу створює певні незручності. Дану проблему можна вирішити шляхом налагодження співпраці, а саме надання такої інформації, житлово-комунальними підприємствами, ОСББ та ЖБК в електронному форматі на адресу ВАТ «Львівгаз» та його структурних підрозділів.
             В свою чергу заступник міністра праці та соціальної політики Віталій Мущинін пообіцяв у максимально короткі терміни розглянути проблемні питання на нараді та прийняти рішення щодо оптимальних шляхів їх вирішення.

        ВАТ «Львівгаз» спільно з Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Львівській області звертається до мешканців Львівщини бути особливо обережними під час використання природного та скрапленого газу у спекотні дні.



         Підвищення навколишньої температури стає причиною численних аварійних ситуації, пов’язаних із використанням природного та скрапленого газу. Так, нещодавно трапилося два випадки отруєння чадним газом у побуті (м. Херсон та м. Харків) з причин підвищення температури повітря, що призвело до погіршення тяги в димових та вентиляційних каналах. Окрім того підвищення температури спричинило дві аварії, пов’язані із використання балонів скрапленого газу у побуті у Рівненській та Полтавській областях.

         Задля уникнення нещасних випадків на Львівщині ВАТ «Львівгаз» спільно з Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Львівській області наголошують на дотриманні правил безпечного використання природного та скрапленого газу у побуті, зокрема:
-         обов’язково перевіряти наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах перед включенням газового приладу та під час його роботи;
-         обмежити тривале користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід – особливо такими, що не обладнані захисними автоматичними пристроями на випадок відсутності тяги в димоході;
-         не залишати без нагляду працюючі газові прилади;
-         не залишати самих при працюючих газових приладах малолітніх дітей та осіб літнього віку;
-         у разі спрацювання автоматики безпеки по тязі – повторне включення газового приладу здійснювати лише після повного з’ясування причин відсутності тяги спеціалістами;
-         не влаштовувати витяжні вентилятори у вентиляційних каналах в приміщеннях, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід;
-         не користуватися газовими приладами з несправною автоматикою безпеки.
           Для скрапленого газу пропан-бутан властивий високий коефіцієнт об’ємного розширення, при збільшенні температури на 1°С тиск в балоні зростає на 7 атмосфер, тому слід бути особливо обережним під час експлуатації газових балонів у спеку:
– заправляти побутові балони виключно на газонаповнювальних пунктах та станціях спеціалізованих газових господарств, що унеможливить переповнення балонів зі скрапленим вуглеводневим газом;
– не можна залишати балони зі скрапленим вуглеводневим газом під прямими сонячними променями або встановлювати їх поблизу опалювальних приладів;
– розміщувати балони на відстані не менше 1 м від джерел тепла та на відстані не менше 5 м від джерел відкритого полум’я;
– не допускається зберігати разом з балонами вибухо- та пожежонебезпечні матеріали. Приміщення повинні добре провітрюватися.
          Якщо ви відчули запах газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за телефоном «104»
 
           Будьте завжди уважні при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука Вашої безпеки!!!

          ВАТ «Львівгаз» закликає мешканців Львівщини бути особливо обережними під час користування газом у побуті у спекотні літні дні та не легковажити правилами безпечного користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід.



 

 

         Коли температура повітря піднімається понад 30°С характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. Внаслідок цього продукти згоряння природного газу не викидаються через димохід, а поступають в приміщення в якому встановлений газовий прилад, що може призвести до нещасних випадків.
       Тому ВАТ «Львівгаз» вкотре наголошує про необхідність суворо дотримуватися вимог правил безпечного газокористування, зокрема:
-         обов’язково перевірити наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах перед включенням газового приладу та під час його роботи;
-         обмежити тривале користування газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід – особливо такими, що не обладнані захисними автоматичними пристроями на випадок відсутності тяги в димоході;
-         не залишати без нагляду працюючі газові прилади;
-         не залишати самих при працюючих газових приладах малолітніх дітей та осіб літнього віку;
-         у разі спрацювання автоматики безпеки по тязі – повторне включення газового приладу здійснювати лише після повного з’ясування причин відсутності тяги спеціалістами;
-         не влаштовувати витяжні вентилятори в приміщеннях, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід;
-         не користуватися газовими приладами з несправною автоматикою безпеки.
            Окрім того, повідомляємо, що для забезпечення нормальної роботи газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід, приміщення, де вони встановлені, повинні обов’язково бути забезпечені природним трьохкратним повітрообміном, тобто приточно-витяжною вентиляцією. Для цього передбачається наявність в приміщенні вікна з квартиркою (фрамугою) у верхній частині або конструкцією жалюзійного типу, витяжний вентиляційний канал та природне освітлення; також для припливу повітря влаштовується в нижній частині дверей решітка, зазор між дверима та підлогою.
          Зважаючи на те, що останніми роками в помешканнях масово встановлюються металопластикові вікна без традиційних квартирок, наголошуємо про необхідність влаштовування віконних провітрювачів для забезпечення притоку свіжого повітря в приміщення.
Застерігаємо, що користування газовими приладами при відсутності тяги, при несправних димоходах та вентиляційних каналах категорично забороняється !
           Дотримання Правил безпечного користування газовими приладами дозволить запобігти нещасним випадкам!!!!
[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100