ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

Нова схема правовідносин між власниками газопроводів та ПАТ «Львівгаз»

 Внесенням змін до Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» держава не лише спростила процедуру приєднання до газових мереж, а й врегулювала питання експлуатації газопроводів. Зокрема законом визначено, що експлуатацію усіх складових Єдиної газотранспортної системи України (ЄГТСУ) повинні здійснювати виключно газотранспортні або газорозподільні підприємства, адже саме тут працюють фахівці, які можуть забезпечити якість та надійність газотранспортної системи  – у Львівській області таким підприємством є ПАТ «Львівгаз». На виконання вимог Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» споживачам, які є власниками частин Єдиної газотранспортної системи України, необхідно звернутися у районні служби газопостачання ПАТ «Львівгаз» для врегулювання відносин щодо газових мереж.
Зокрема,  Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики розроблено та затверджено три види типових договорів: передача газопроводу у власність, у господарське відання, у користування або в експлуатацію.
Варто наголосити, що власник газопроводу має право самостійно обрати тип договору, який йому найбільше підходить, та звернутися у районну службу газопостачання для його укладання.
Газопровід можна передати у власність газорозподільному або газотранспортному підприємству, у господарське відання, у користування або в експлуатацію.
Типові форми договорів затверджено постановами Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та викладені на офіційному сайті НКРЕ, зокрема:
  • Постановою НКРЕ від 07.03.2022 № 226 затверджено Типовий договір на господарське відання складовими Єдиної газотранспортної системи України (між власниками та газотранспортними або газорозподільними підприємствами).
  • Постановою НКРЕ від 07.03.2022 № 227 затверджено Типовий договір на користування складовими Єдиної газотранспортної системи України (між власниками та газотранспортними або газорозподільними підприємствами).
  •  Постановою НКРЕ від 07.03.2022 № 228 затверджено Типовий договір на експлуатацію складових Єдиної газотранспортної системи України (між власниками та газотранспортними або газорозподільними підприємствами).
Згідно із вимогами перелічених постанов власникам складових ЄГТСУ необхідно звернути у районні служби газопостачання ПАТ «Львівгаз» щодо укладання  відповідних договорів та врегулювання взаємовідносин щодо газових мереж.
 

Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Ви не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100