ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

Обережно! Почастішали випадки отруєння чадним газом

       Сьогодні у газовій школі ПАТ «Львівгаз» пройшла прес-конференція на тему «Запобігання отруєнням чадним газом». Учасниками прес-конференції були:

 

-           начальник управління експлуатації газового господарства м. Львова Павло Сербан,

-      головний спеціаліст відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціяхуправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного населення Тарас Саврей,

-        завідувач підстанції № 2 Станції швидкої медичної допомоги м. Львова Олег Фогт,

-        заступник начальника відділу житлового господарства Галицької РА.

 



          Із початком опалювального сезону почастішали випадки отруєння чадним газом у побуті. Зокрема від початку опалювального сезону маємо сумну статистику – дев‘ять осіб на Львівщині смертельно отруїлися чадним газом. Зокрема:

  • 14 жовтня 2011 р., Львівська область, с. Добряни Городоцького району. В результаті нещасного випадку загинуло троє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стала відсутність тяги через засміченість димоходу та користування негазифікованою опалювальною піччю, яка встановлена у житловій кімнаті.
  • 02 листопада 2011 р., Львівська область, с. Нижня Стинава Стрийського району. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стала відсутність тяги в димоході при спалюванні деревини в топці газифікованої кахельної печі.
  • 12 листопада 2011 р., Львівська область, с. Острів Буського району. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірні причини нещасного випадку встановлюються.
  • 15 листопада 2011 р., Львівська область, смт. Запитів Кам’янка-Бузькогорайону. В результаті нещасного випадку загинуло двоє осіб. Ймовірною причиною нещасного випадку стало користування та спалювання дров при відсутній тязі в котлі на тверде паливо (дрова).

          Отож, згідно з висновками комісій, усі ці випадки пов’язані із використанням, окрім газу, альтернативного виду палива – дров, які також від неповного згоряння утворюють чадний газ. Мешканці Львівщини легковажно ставляться до своєї безпеки та ігнорують попередження – перевіряти наявність тяги у димових та вентиляційних каналах .

          Основними причинами отруєння стають перекал кахельної печі, несправність або засміченість димових та вентиляційних каналів, відсутність достатньої кількості повітря для повного згорання газу, а також встановлення електровентиляторів у вентиляційні канали.

          Як зазначає Павло Сербан, начальник управління експлуатації газового господарства м. Львова, –«Мешканці, бажаючи зекономити тепло, масово встановлюють металопластикові вікна та герметичні двері, забуваючи при цьому про власну безпеку. Загроза металопластикових вікон полягає в тому, що через них немає доступу повітря у приміщення, де встановлено газові прилади. Вважається, що для нормального спалювання 1 м3 природного газу потрібно 10 м3 повітря. У випадку незабезпечення цієї норми, відбувається вигорання повітря в приміщенні та неповне згорання газу, в приміщенні створюється вакуум, що призводить до такого явища, як зворотна тяга в димоході. Тоді, при працюючому газовому приладі, димові гази не викидаються через димохід назовні, а поступають безпосередньо в приміщення, в якому встановлений такий газовий прилад – в результаті чого настає отруєння людини».

           ПАТ «Львівгаз» застерігає щоб запобігти нещасному випадку пам’ятайте, встановлюючи металопластикові вікна обов’язково передбачайте квартирку або облаштовуйте так звані віконні провітрювані, а також для забезпечення притоку свіжого повітря у нижній частині дверей влаштовується решітка, отвори або щілина між дверима та підлогою, площею 0,02 м2. Окрім того приміщення повинно мати природне освітлення.

        «Категорично заборонено закривати вентиляційний канал вентилятором, чи витяжкою, яка встановлена над газовою плитою, оскільки це перешкоджає повітрообміну в приміщенні і спричиняє накопичення чадного газу. А у випадку коли в кухні встановлений газовий котел чи газова колонка, то працюючий вентилятор витягує повітря не тільки з приміщення, а ще і з димового каналу, що спричиняє попадання чадного газу і отруєння людей.

          Особливо слід бути обережними мешканцям старих будинків, де встановлені газові колонки. Не варто приймати ванну або душ при ввімкненому газовому приладі, якщо він розміщений у ванній кімнаті. Тоді утворюється велика кількість пари, яка перешкоджає нормальній тязі як у вентиляційному, так і в димовому каналах, а це спричиняє попадання чадного газу у приміщення і людина не відчуває як отруюється» – наголошує Павло Сербан, начальник управління газового господарства м. Львова ПАТ «Львівгаз».

          Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум’я має голубувато-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом’яний. Користуючись газовими приладами мешканці повинні:

-          відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

-          перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

-          слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

-          не закривати решітку вентиляційного каналу;

-          не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

-          вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів;

-          після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;

-          у разі несправності газового обладнання викликати працівників ПАТ «Львівгаз»;

-          негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу і повідомити аварійну службу за телефоном 104.

 
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– самовільно встановлювати й переносити газові прилади;

самовільно підключати газові прилади за допомогою несертифікованих гнучких шлангів;

самостійно усувати несправності газових приладів;

користуватися газовими приладами дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

– користуватися газовими приладами із несправною автоматикою безпеки

– встановлювати на камфорки плити посуд з широким дном без спеціальної підставки.

Ще одним дієвим способом вберегтися від нещасних випадків є встановлення сигналізатора загазованості приміщення, який попередить про витоки природного або наявність  чадного газу.

Пам’ятайте дотримання цих простих правил вбереже Вас від біди.

Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Вы не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100