ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

Нова схема приєднання до газових мереж

           Сьогодні, 14 травня 2013 р., відбулася прес-конференція на тему «Нова схема приєднання до газових мереж», на якій представники ПАТ «Львівгаз» розповіли про зміни, що відбулися в питаннях приєднання до газових мереж.              Зокрема, у червні минулого року Верховна Рада прийняла Закон № 5021-VI  «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій України».

       «Законотворці чітко визначили вартість, умови, строки та обов’язки надання газопостачальним підприємством послуги приєднання, «Львівгаз» у найкоротший термін підготувалося до її запровадження  і готовий виконувати замовлення споживачів відповідно до нормативних вимог», – зазначив Улан Станіслав Миколайович – заступник голови правління по іншій діяльності ПАТ «Львівгаз».

         Як розповів Павло Петрович Сербан – начальник управління з експлуатації газового господарства м. Львова: «З 1 січня 2013 року в Україні введена принципово нова модель взаємовідносин між газорозподільними підприємствами та замовниками при виконанні приєднання об’єктів замовників до газових мереж.

        Споживачі газу, які хочуть приєднатися до газових мереж, можуть скористатися послугою з приєднання по одній із двох моделей:
  • стандартне приєднання;
  • приєднання, що не є стандартним.

       Закон визначив порядок надання послуг «Стандартного» і «Нестандартного» приєднання  до газової мережі для всіх категорій споживачів. У березні–квітні цього року  Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийняла низку Постанов, які врегулювати  правовідносини газопостачальника зі споживачами в частині надання послуги.

       Зокрема, для усіх замовників «стандартного приєднання» НКРЕ встановила єдині ставки вартості робіт та короткі строки для видачі технічних умов на внутрішнє газопостачання, погодження робіт і підключення до газових мереж».

    «Такий підхід є зручнішим і легшим для наших споживачів, оскільки замовник із переліком усіх необхідних документів звертається в «Єдине вікно», що дозволить споживачу зекономити свій час та гроші», – відзначив начальник Рапавий  Петро Ярославович – начальник сектору «Єдине вікно»  ПАТ «Львівгаз».

      До переліку документів для замовлення приєднання входить заява і опитувальний лист, затверджений газорозподільним підприємством (видається по місту реєстрації замовлення), а також копії документів про визначення права власності/користування приміщенням або земельною ділянкою.

    Вартість послуг по стандартному приєднанню відповідатиме ставці  установленій НКРЕ, і залежить від типорозміру лічильника, типу місцевості і діючого газопроводу. При «нестандартному приєднанні» вартість плати буде розраховуватись на підставі проектно-кошторисної документації, з урахуванням вимог «Порядку розрахунку плати за приєднання об’єктів замовників до газових мереж» затвердженого НКРЕ.

      Нововведення не розповсюджуються на випадки, коли замовник отримав технічні умови на приєднання до газових мереж до 16 березня 2013 р., а саме будівництво  розпочато до 1 червня 2013 р..

     Детальну інформацію про надання послуги приєднання до газових мереж споживачі можуть отримати у районних службах ПАТ «Львівгаз». 

Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Ви не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100