ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

ОСББ ігнорують свій обов’язок щодо чистки димо-вентиляційних каналів (фото)

           Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків ігнорують свій обов’язок щодо необхідності прочистки димових та вентиляційних каналів. Із 479 ОСББ у м. Львові, які повинні були прочистити димові та вентиляційні канали та подати акти у районні служби ПАТ «Львівгаз» свою роботу виконали лише 207.Працівниками ПАТ «Львівгаз» надіслано повідомлення до керівників ОСББ про те, що будинки, де не будуть прочищені димо-вентиляційні канали від’єднають від газової мережі.



          Таке безвідповідальне ставлення власників будинків до своїх обов’язків становить загрозу для мешканців, оскільки може стати причиною отруєння чадним газом.

            Згідно з вимогами п. 1.4.3. «Правил безпеки систем газопостачання України» відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об’єктів, указаних у п. 1.1.2 цих Правил, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників.
              Якщо ЖЕКи та ЛКП більш відповідально підійшли до питання прочистки димоходів та вентиляційних каналів і 86 % подали акти про їх чистку у районні служби ПАТ «Львівгаз», то більшість ОСББ постійно ігнорують такий свій обов’язок чим наражають мешканців на небезпеку, роботи із прочистки димоходів виконали лише 43 %.
             «Правилами безпеки систем газопостачання України» п. 4.5.23. передбачено, що періодичній перевірці і прочищенню підлягають:
– димові канали опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, – не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону, які працюють цілий рік, – 2 рази на рік (навесні і восени);
– димові канали опалювально-варильних печей – не рідше 2 разів на рік: перед початком опалювального сезону і навесні при настанні відлиги;
– димові канали від газових проточних і ємнісних водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних плит – не рідше 1 разу на 6 місяців при цегляних і комбінованих (цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні) димоходах і не рідше 1 разу на рік – при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних, гончарних, а також димоходів, виконаних із спеціальних блоків жаростійкого бетону. Періодичність перевірок існуючих димоходів з перетином, меншим за перетин димовідвідного патрубка газового приладу, – не рідше 1 разу на 2 місяці.
            Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими.
 
             Обов’язковою умовою безпечного користування газом у побуті є перевірка наявності тяги у димовому та вентиляційному каналах перед запалюванням та під час роботи газових приладів із відводом продуктів згоряння в димохід.
            ПАТ «Львівгаз» нагадує, що для забезпечення нормальної роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, приміщення в яких вони встановлені, обов’язково повинні бути забезпечені трьохкратним природним повітрообміном, тобто приточно-витяжною вентиляцією. Для цього передбачається наявність в приміщенні кухні вікна з квартиркою (фрамугою) у верхній частині або віконного провітрювача, витяжний вентиляційний канал та природне освітлення; також для припливу повітря у таке приміщення, влаштовується в нижній частині дверей решітка, отвори або підріз дверей.



Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Вы не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100