Споживачі природного газу отруюються через власну необережність
ПАТ «Львівгаз» спільно з Держгірпромнаглядом провели нараду, на якій обговорили питання, пов’язані із запобіганням отруєнням чадним газом.
Такий захід пов’язаний із збільшенням кількості отруєнь чадним газом серед населення Львівської області. Від початку цього року вже шестеро осіб смертельно отруїлося чадним газом.
Аналізуючи всі нещасні випадки, пов’язані з використанням газу у побуті і отруєння чадним газом, спеціалісти дійшли висновку, що основна їх частина трапилася через недотримання споживачами правил безпечного користування газовими приладами, втручання в роботу газових приладів та через відсутність тяги в димоході, спричинена самовільною перестановкою заміною чи встановленням нових газових приладів, здійсненням перепланування приміщень з влаштуванням пластикових вікон без провітрювачів, дверей без підрізу в нижній частині, встановлення електровентиляторів у вентиляційні канали. Такі дії споживачів є грубим порушенням правил безпеки під час користування газовими приладами, оскільки порушується трьохкратний повітрообмін, не забезпечується приплив повітря в приміщення, де працюють газові прилади.
На нараді було обговорено також інші причини отруєння, серед яких:
- самовільне втручання мешканцями у газову мережу та здійснення газо-монтажних робіт організаціями, які не мають відповідної кваліфікації та ліцензій. Так, зокрема за 2010 р. працівниками ПАТ «Львівгаз» відключено від газопостачання 3398 самовільно встановлених приладів;
- відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах (за підсумками 2010 р. працівниками товариства припинено подачу газу на 345 приладів через відсутність тяги );
- несправність димових та вентиляційних каналів, їх засмічення, зруйновані оголовки димоходів, знаходження їх в зоні вітрового підпору (95 житлових будинків залишилися без газу через зруйновані оголовки димоходів);
- відсутність автоматики безпеки на газових приладах, зокрема опалювальних печах та газових колонках;
- встановлені газові колонки у приміщенні ванної кімнати;
- використання газових приладів з несправною автоматикою безпеки (у 2010 р. відключено 316 таких приладів);
- використання газових приладів не за призначенням, а саме, газові плити для обігріву приміщень.
Такі випадки є непоодинокими, а мають на сьогодні масовий характер, що становить значну загрозу для життя і здоров’я споживачів природного газу. Незважаючи на те, що ПАТ «Львівгаз» постійно наголошує на необхідності дотримання правил безпечного поводження з газом у побуті, а також постійно перевіряти тягу в димовентиляційних каналів до і під час роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід, щороку маємо збільшення нещасних випадків, левова частка яких з вини чи необережності споживача. Вже у 2011 р. газовики припинили подачу газу на 120 самовільно встановлених приладів, 19 – непридатних до подальшої експлуатації та 48 – через відсутність тяги у димовому каналі (з них 5 газових колонок типу «Аміна»).
У результаті наради спеціалісти дійшли висновку про посилення контролю над дотриманням правил безпечного використання газу у побуті. Єдиним дієвим методом на сьогодні, на жаль, залишається відімкнення від газопостачання, тому у разі виявлення найменших порушень Правил безпеки систем газопостачання України подачу газу на дані об’єкти буде негайно припинено до того часу, поки всі недоліки не буде усунено.
Дата: 01.02.2022 | | |
|