ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

Працівники газових господарств пікетують Кабмін

       Сьогодні близько 5 тисяч працівників обл- і міськгазів країни пікетують будівлю Кабінету міністрів України з вимогами не зривати опалювальний сезон.          Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив голова Профспілки працівників газових господарств України Олег АГРБА.

         «Перш за все ми вимагаємо припинити злочинні експерименти в галузі в розпал опалювального сезону», - пояснив позицію мітингуючих голова профспілки.
       О.АГРБА зазначив, що на мітингу присутні представники більшості обл- і міськгазів країни.
«Сьогодні наші колеги на місцях, незважаючи на складні погодні умови, забезпечують тепло в будинках українців. Проте самих нас влада фактично викинула мерзнути на вулицю. На місце газових господарств, які пропрацювали не один десяток років, заводять незрозумілу посередницьку структуру – «Нафтогазмережі», - сказав він.
        Керівник газової профспілки вважає, що і уряд, і НАК «Нафтогаз України» поки що роздають самі порожні обіцянки. «Про які гарантії від уряду може йтися, якщо наші вимоги не виконуються другий рік поспіль? Наприклад, ще 5 травня прем’єр-міністр обіцяла, що 15 травня середня зарплата для працівників газових господарств зросте до 2,5 тисяч гривень. На сьогодні є лише 1700 гривень – це для фахівців вищої категорії», - повідомив О.АГРБА.
          При цьому він додав, що «нам говорили: створимо нову структуру замість газових господарств, платитимемо більше. Ціну обіцянкам бачимо на прикладі Вінниці. Минулого четверга на засіданні НКРЕ один із керівників створеного вінницького ДП «Нафтогазмережі» чітко заявив: тариф на постачання газу дозволяє взяти на роботу 1400 працівників. А в ліквідованому облгазі працювало 2500 чоловік. Що буде з рештою, нікого не хвилює».
          Керівник галузевої профспілки зазначив, що трудові колективи сформували чіткі вимоги до органів влади. «Перше і найголовніше – виконайте старі обіцянки, перегляньте тарифи на послуги обл- і міськгазів з урахуванням підвищення зарплат і повного відшкодування витрат. Друге – не підривайте ситуацію в галузі в розпал опалювального сезону, не створюйте напруження в трудових колективах. Третє – хочете реформувати галузь? Проведіть широке громадське і експертне обговорення, врахуйте європейський досвід, вислухайте трудові колективи і тільки потім ухваліть зважене і відповідальне рішення. На жаль, зараз відбувається з точністю до навпаки», - пояснив О.АГРБА.
             Нагадаємо, 9 грудня Профспілка працівників газових господарств України заявила, що з 10 грудня в Україні стартує безстрокова акція протесту. Основні вимоги до органів влади: вжити термінових заходів для покращення стану газових мереж у країні і не допустити зростання аварійності, терміново переглянути тарифи на послуги компаній з газопостачання і газифікації, припинити злочинні експерименти в галузі під час опалювального сезону через створення нового незаконного посередника – «Нафтогазмережі».
Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Вы не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100