ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Новини

Планова повірка лічильників газу є БЕЗКОШТОВНОЮ для населення

       З метою недопущення соціальної напруги серед споживачів природного газу, ВАТ «Львівгаз» повідомляє, що у міжопалювальний період проводиться масове зняття лічильників працівниками газопостачального підприємства для здійснення планової повірки.          Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» всі засоби вимірювальної техніки підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали. Для побутових лічильників роторного типу встановлений міжповірочний термін у п’ять років, а для мембранного типу – вісім років. Це означає, що для визначення достовірності обліку природного газу, кожні п’ять (чи вісім – залежно від типу лічильника) років всі побутові прилади обліку повинні пройти планову повірку.

        На час повірки споживачу встановлюється підмінний лічильник відповідного типорозміру, відповідно нарахування за спожитий природний газ здійснюється на підставі показів підмінного лічильника.
Якщо замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, то згідно із «Правилами надання населенню послуг із газопостачання» газові прилади споживача тимчасово підключають до системи газопостачання без лічильника, про що працівниками ВАТ «Львівгаз» складається відповідний акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. У період, коли лічильник перебуває на повірці і замість нього не встановлено підмінний, нарахування за спожитий газ здійснюється відповідно до норм споживання.
           ВАТ «Львівгаз» наголошує, що планова повірка, а також ремонт приладів обліку природного газу, якщо буде виявлено невідповідність метрологічних характеристик вимогам стандартів, є БЕЗКОШТОВНИМИ для населення. Лише у разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, з метою зменшити його покази (що підтверджується відповідним заключенням Львівського регіонального центру стандартизації метрології та сертифікації Держспоживстандарту України), абонент буде змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку.
         ВАТ «Львівгаз» звертає увагу мешканців Львівщини, якщо буде встановлено факт вимагання оплати за планову повірку лічильника, то необхідно записати прізвище особи, яка вимагала гроші і звернутися з офіційною заявою до ВАТ «Львівгаз».
           Окрім того необхідно зазначити, що у разі протермінування планової повірки лічильників газу з вини споживача (якщо споживач відмовив представникам газопостачальної організації у доступі до приміщення, де розташований лічильник) нарахування плати за спожитий природний газ буде здійснюватися згідно з нормами споживання природного газу населенням з дня відмови до дня, коли буде забезпечення вільний доступ представникам газопостачальної організації до лічильників та проведено їх планову повірку.
Нема коментарів. Бажаєте залишити свій коментар? Заповніть форму.
Вы не можете відправити коментар анонімно. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.

Rambler's Top100