ГОЛОВНА
ПРО ТОВАРИСТВОТАРИФИПОСЛУГИГАРЯЧА ЛІНІЯПОСИЛАННЯКОНТАКТИ
Пошук
Пошук

        З 01 жовтня 2011 року споживачі природного газу можуть оплатити за послуги з газопостачання у Львівському центральному регіональному відділенні ПАТ “Мегабанк” без додаткової комісії.



          Окрім того, платежі у всіх  відділеннях ПАТ “Мегабанк” можна здійснювати як за єдиною квитанцією, так і без застосування розрахункових документів, незалежно від місця проживання, за такими адресами:

 
 
 
пл. Міцкевича, 8 (основна філія) 
 
Cихівський район:
 
відділення Львівське-1 вул. проф. Буйка, 2 
вул. Дністерська, 16 (ЛКП “Дністер-109”) 
вул. Сихівська, 14 (ТзОВ “Стимул-Сихів”) 
вул. Хуторівка, 24 (ЛКП “Хуторівка – 111”) 
вул. Чукаріна, 9 (ЛКП “Житловик-С”) 
пр. Червоної Калини, 109 (ЛКП “Старий Сихів” 2-й поверх) 
пр. Червоної Калини, 109 (ЛКП “Під Зуброю” 3-й поверх) 
 
Шевченківський район:
 
відділення Львівське-17 вул. Замарстинівська 45 
вул. Турянського, 5 (ЛКП “Янів-405”) 
вул. Лінкольна, 57 (ЛКП “Тополя-406”) 
вул. Варшавська, 64 (ЛКП “Варшавське-407”) 
вул. Грінченка, 4 (ЛКП “Збоїща-408”) 
вул. Мазепи, 11 (ЛКП “Балатон-409”) 
пр. Чорновола, 99 (ЛКП “Під Голоском-410”) 
вул. Миколайчука, 22 (ЛКП “Північне-411”) 
 
Залізничний район:
 
відділення Львівське-2 вул. Виговського, 34 
вул. Бортнянського, 17 (ЛКП «Граніт») 
вул. Бр.Міхновських, 21(ЛКП “Привокзальне-301“) 
вул. Петлюри, 36 (ЛКП “Скнилівок - 304”) 
вул. Дозвільна,1 (ЛКП “Сигнівка - 305”) 
вул. Петлюри, 2А (ЛКП “Нове - 308”)  
вул. Кричевського, 61 (ЛКП «Сріблястий») 

          ПАТ «Львівгаз» застерігає мешканців Львівської області, що допускати працівників товариства до свого помешкання для обслуговування газового обладнання та здійснення контролю оплати за використане блакитне паливо лише за наявності посвідчення відповідного зразка.

 



               А саме документ повинен містити таку інформацію:

прізвище, ім’я по батькові працівника;
 посаду;
 фотокартку;
 печатку ПАТ «Львівгаз» з лицьової та зворотної сторони.
             Задля уникнення соціальної напруги ПАТ «Львівгаз» інформує, що працівники ПАТ «Львівгаз» не мають права отримувати гроші від споживачів, всі оплати за надані послуги потрібно здійснювати лише через касу підприємства.
              Оплата за спожитий природній газ повинна здійснюватися через касу товариства, ощадний банк або будь-який інший банк, відділення зв’язку.
             У разі виявлення фактів неправомірного вимагання коштів прохання негайно інформувати ПАТ «Львівгаз» на телефон довіри 233-02-72 або 104 та правоохоронні органи за телефоном 102.

           Борг мешканців м. Львова за спожитий природній газ становить понад 28 мільйонів гривень. З 15 червня 2011 р. ПАТ «Львівгаз» розпочинає відключення боржників від газопостачання.



               З цією метою створено 16 бригад з працівників газового господарства, з них 10 бригад будуть відключати боржників методом від’єднання від зовнішньої мережі, а 6 – від підземних газових мереж. Окрім того в кожному районі створено комісію з координації робіт по відключенню та 30 мобільних груп, які будуть здійснювати відключення методом встановлення запірних пристроїв на кранах, газових приладах та методом встановлення заглушок на газопроводі.

             ПАТ «Львівгаз» просить мешканців терміново погасити заборгованість за спожитий газ, а також і надалі своєчасно розраховуватися за надані їм послуги з газопостачання. Невчасна оплата за спожите блакитне паливо призводить до відімкнення від газорозподільної мережі, а відповідно до додаткових витрат мешканців, оскільки роботи з від’єднання та повторного під’єднання до газової мережі проводяться за рахунок споживачів.
              За повторне підключення до газової мережі споживачеві-боржнику доведеться заплатити від 66 гривень (якщо відключення здійснено методом встановлення заглушки) та від 140 гривень (якщо від’єднання здійснено методом зварки).
               ПАТ «Львівгаз» застерігає своїх абонентів, що безоплатне споживання природного газу буде припинено.

         Профспілка газових господарств України і представники Міністерства палива і енергетики досягли домовленості щодо неприпустимості зриву опалювального сезону в країні. Про це кореспондентові УНІАН повідомив голова галузевої профспілки Олег АГРБА.



         «Нам було оголошено, що уряд, керівництво міністерства палива й енергетики не піде на непродумане реформування газових господарств в розпал опалювального сезону і наші пропозиції щодо оптимізації тарифів для обл- і міськгазів, питання укладення договорів на оренду мереж з «Нафтогазом України» будуть розглянуті вже найближчим часом. Окремо буде проаналізована законність так званого «пілотного» проекту із заміни облгазу філіалом «Нафтогазмереж» у Вінницькій області та наслідки цього кроку для регіону», - повідомив О.Агрба.

           Водночас він наголосив, що у разі, якщо Кабінет міністрів, Міністерство палива і енергетики, керівництво «Нафтогаза України» не займуть «здорову позицію» щодо галузі та трудових колективів, профспілка ініціюватиме продовження акцій протестів. 
        Закликаючи до діалогу керівництво посередницької структури «Нафтогазмережі», О.Агрба констатував, що «замість конструктиву, пошуку реальних реформ менеджмент посередника обрав інший шлях – обман трудових колективів, шантаж і огульні звинувачення в адресу галузевих профспілок». 
             При цьому керівник профспілки наголосив, що менеджмент «Нафтогазмереж» не надав чіткого плану реформування галузі, і, незважаючи на підписаний з профспілками меморандум, спровокував безробіття газівників у Вінницькій області.
            «Звинувачення, які ми зараз чуємо, – істерія окремих керівників посередницької структури, яка намагалася внести розкол до галузі, проте з цього нічого не вийшло», - підсумував він.
            Як повідомлялося раніше, 5 тисяч працівників обл- і міськгазів країни пікетували будинок Кабінету міністрів України з вимогами не зривати опалювальний сезон. Галузева профспілка, яка виступила ініціатором акції, вимагає негайного перегляду тарифів газових господарств на свої послуги і усунення з ринку посередника «Нафтогазмережі». Нагадаємо, 9 грудня Профспілка працівників газових господарств України заявила про те, що з 10 грудня в Україні стартує безстрокова акція протесту. Основні вимоги від органів влади: вжити термінові заходи для поліпшення стану газових мереж в країні і не допустити зростання аварійності, терміново переглянути тарифи на послуги компаній з газопостачання і газифікації, припинити злочинні експерименти в галузі під час опалювального сезону через створення нового незаконного посередника – «Нафтогазмережі».
              Після цього прес-центр НАК «Нафтогаз України» заявив, що вважає неприпустимим використання деякими керівниками профспілок трудових колективів газових підприємств в акціях протесту, оскільки для цього немає ніяких передумов.
               За повідомленням компанії, згідно з протоколом домовленостей між НАК «Нафтогаз України» і Профспілкою працівників газових господарств України від 6 жовтня 2009 року «Щодо вирішення соціальних питань, що стосуються працівників відкритих акціонерних товариств, які будуть прийняті на роботу в ДП «Нафтогазмережі», всі працівники облгазів, які будуть вивільнені у зв’язку з передачею державного майна, будуть працевлаштовані в ДП «Нафтогазмережі».
 

Джерело http://www.unian.net/ukr/news/news-352707.html

       Сьогодні близько 5 тисяч працівників обл- і міськгазів країни пікетують будівлю Кабінету міністрів України з вимогами не зривати опалювальний сезон.



          Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив голова Профспілки працівників газових господарств України Олег АГРБА.

         «Перш за все ми вимагаємо припинити злочинні експерименти в галузі в розпал опалювального сезону», - пояснив позицію мітингуючих голова профспілки.
       О.АГРБА зазначив, що на мітингу присутні представники більшості обл- і міськгазів країни.
«Сьогодні наші колеги на місцях, незважаючи на складні погодні умови, забезпечують тепло в будинках українців. Проте самих нас влада фактично викинула мерзнути на вулицю. На місце газових господарств, які пропрацювали не один десяток років, заводять незрозумілу посередницьку структуру – «Нафтогазмережі», - сказав він.
        Керівник газової профспілки вважає, що і уряд, і НАК «Нафтогаз України» поки що роздають самі порожні обіцянки. «Про які гарантії від уряду може йтися, якщо наші вимоги не виконуються другий рік поспіль? Наприклад, ще 5 травня прем’єр-міністр обіцяла, що 15 травня середня зарплата для працівників газових господарств зросте до 2,5 тисяч гривень. На сьогодні є лише 1700 гривень – це для фахівців вищої категорії», - повідомив О.АГРБА.
          При цьому він додав, що «нам говорили: створимо нову структуру замість газових господарств, платитимемо більше. Ціну обіцянкам бачимо на прикладі Вінниці. Минулого четверга на засіданні НКРЕ один із керівників створеного вінницького ДП «Нафтогазмережі» чітко заявив: тариф на постачання газу дозволяє взяти на роботу 1400 працівників. А в ліквідованому облгазі працювало 2500 чоловік. Що буде з рештою, нікого не хвилює».
          Керівник галузевої профспілки зазначив, що трудові колективи сформували чіткі вимоги до органів влади. «Перше і найголовніше – виконайте старі обіцянки, перегляньте тарифи на послуги обл- і міськгазів з урахуванням підвищення зарплат і повного відшкодування витрат. Друге – не підривайте ситуацію в галузі в розпал опалювального сезону, не створюйте напруження в трудових колективах. Третє – хочете реформувати галузь? Проведіть широке громадське і експертне обговорення, врахуйте європейський досвід, вислухайте трудові колективи і тільки потім ухваліть зважене і відповідальне рішення. На жаль, зараз відбувається з точністю до навпаки», - пояснив О.АГРБА.
             Нагадаємо, 9 грудня Профспілка працівників газових господарств України заявила, що з 10 грудня в Україні стартує безстрокова акція протесту. Основні вимоги до органів влади: вжити термінових заходів для покращення стану газових мереж у країні і не допустити зростання аварійності, терміново переглянути тарифи на послуги компаній з газопостачання і газифікації, припинити злочинні експерименти в галузі під час опалювального сезону через створення нового незаконного посередника – «Нафтогазмережі».
       НАК «Нафтогаз України» оголосила тендер на розробку концепції свого реформування. Про це йдеться в повідомленні НАК.


       Компанія повідомляє, що термін постачання послуги – 2009-2010 роки, останній термін подання заявки – 3 грудня, тоді ж відбудеться розкриття пропозицій.
        Як повідомлялося, 23 березня в Брюсселі було підписано спільну заяву Кабінету міністрів і Єврокомісії, згідно з яким уряд зобов’язується забезпечити незалежність оператора газотранспортної системи України.
       Крім того, за підсумками конференції Україна обіцяла забезпечити у відповідності до міжнародних стандартів прозорість і відкритість позичальника, призначеного для здійснення модернізації ГТС і надавати третім сторонам доступ до сховищ. 
        Уряд на засіданні 14 жовтня схвалив проект закону, який передбачає приведення законодавства України у газовій сфері у відповідність основним положенням законодавства Європейського Союзу.

За матеріалами http://www.epravda.com.ua/news/

        ВАТ «Львівгаз» нагадує своїм споживачам про те, що необхідно вчасно подавати інформацію про зміну кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання, за відсутності лічильників газу. Якщо абонент не надав відповідної інформації, то для здійснення перерахунку йому доведеться звертатися в суд.



         Останнім часом збільшилася кількість звернень до ВАТ «Львівгаз» від споживачів, у яких відсутні лічильники газу, де вони просять здійснити перерахунок вартості газу за декілька років, у зв’язку із тим, що в їх помешканні зменшилася кількість осіб, яким надають послуги із газопостачання.

        Нарахування за спожитий природний газ у разі відсутності газового лічильника здійснюється згідно із нормами та тарифами відповідно до Постанови КМУ № 619 від 08.06.1996 р. «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників». Вартість природного газу прямо залежить від опалювальної площі та кількості осіб, яким надаються послуги із газопостачання.
         Згідно із «Правилами надання населенню послуг із газопостачання», затвердженими Постановою КМУ № 2246 від 09 грудня 1999 р., споживач повинен у місячний термін повідомити газопостачальну організацію про зміни розміру опалювальної площі та кількості осіб. У разі не надання інформації про зміни, що стосуються споживання природного газу, відповідальність несе споживач і всі перерахунки ВАТ «Львівгаз» буде здійснювати лише після відповідної постанови суду.

 

      У січні мешканці  Львова та області почали отримувати квитанції на сплату за природний газ із перерахунком за рік відповідно до обсягів споживання блакитного палива. Це спричинило масові звернення споживачів природного газу з претензіями щодо дорахувань за спожитий природний газ. 
      Такі перерахунки здійснюються відповідно до п.10 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2246 від 9 грудня 1999 року із змінами – розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 року за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені Національною комісією регулювання електроенергетики, за показами лічильника газу, а у разі відсутності – за нормами споживання природного газу.


     Відповідно щороку станом на 1 січня газопостачальні  підприємства проводять перерахунок оплати вартості використаного природного газу окремо по кожному споживачеві залежно від обсягу його фактичного використання у попередньому році та від роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Цього року ціна на газ змінювалася двічі, тому відповідно перерахунок здійснювався відповідно до цін, які діяли у відповідний період.
       А саме: з 01 січня 2008 р. до 01 вересня 2008 р. відповідно до Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України  «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 19.12.2021 № 1672 ціни на природний були:

Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 31,5
 за відсутності газових лічильників 34,5
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 47,8
 за відсутності газових лічильників 52,6
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 98,0
 за відсутності газових лічильників 107,8
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 117,3
 за відсутності газових лічильників 129,0
  
       З 1 вересня до 1 грудня 2008 р. ВАТ “Львівгаз” здійснював нарахування за блакитне паливо відповідно до Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України  «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 07.08.2008р. №934. Ця постанова встановлювала такі ціни:
Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 35,82
 за відсутності газових лічильників 39,36
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 54,24
 за відсутності газових лічильників 59,64
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 111,00
 за відсутності газових лічильників 122,10
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 132,60
 за відсутності газових лічильників 145,86
          З 01 грудня Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 25 жовтня 2008 року №1239 затверджено роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення з 1 грудня 2008 року. Відповідно до вищезгаданої постанови реалізація природного газу для населення здійснюється за умови:
Диференціація цін Ціна за 1 м3 з ПДВ 
 1. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 48,36
 за відсутності газових лічильників 53,16
 2. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 73,20
 за відсутності газових лічильників 80,52
 3. за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 149,88
 за відсутності газових лічильників 164,82
 4. за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік: 
 за наявності газових лічильників 179,04
 за відсутності газових лічильників 196,86
          На виконання вимог вищенаведених документів в грудні 2008 року  проведено перерахунки і нарахування з січня 2009 року  буде проводитися за ціною  відповідно до встановленої категорії.
        Для зменшення фінансового навантаження при сплаті за спожиті обсяги природного газу, споживачі можуть звернутися за оформленням субсидії в Управління соціального захисту населення.
       Львівська область продовжує понадлімітне споживання газу, через відсутність лімітів газу на третю декаду місяця у теплопостачальних підприємств ЛМКП «Львівтеплоегерго» та ЛКП «Залізничтеплоенерго». Незважаючи на численні вимоги ВАТ «Львівгаз» привести споживання блакитного палива відповідно до виділених обсягів, тепловики продовжують несанкціонований відбір природного газу. Так, 25 листопада добове понадлімітне споживання природного газу теплопостачальними організаціями становило 2013 тис. м3 .


       Однак далі так тривати не може, оскільки на вимогу НАК «Нафтогаз» УМГ «Львівтрансгаз» буде обмежувати подачу газу відповідно до виділених лімітів, що може призвести до негативних наслідків, а саме зниження тиску у газорозподільній мережі і припинення його подачі у крайніх точках, що ставить під загрозу забезпечення безперебійного газопостачання.  Адже споживачі, які вчасно і справно оплачують за послуги з газопостачання, можуть залишитися без блакитного палива.
       Зважаючи на таку ситуацію, ВАТ «Львівгаз» змушене вдатися до відключень теплопостачальних організацій. На даний час вже обмежено подачу природного газу на котельні за такими адресами: вул. Надійна, 2а, (Кінескоп), вул. Грінченка, 8а, вул. Хвильового, 54, пл. Ринок, 1, пл. Ринок, 45, вул. Алмазна, 19а, вул. Каховська, 28а. До деяких котелень працівників ВАТ «Львівгаз» не допустили, а саме за такими адресами: вул. Тургенєва, 25, вул. Золота, 21, вул. Ак. Павлова, 6а. Всі акти про відключення будуть спрямовані у НАК «Нафтогаз».
       180 працівників ВАТ «Львівгаз», які брали участь Всеукраїнському страйку газівників,  повернулися з обіцянкою Прем’єр-міністра повністю задовольнити вимоги газових господарств щодо збільшення тарифу на транспортування та розподіл природного газу. Юлія Тимошенко зустрілася з представниками трудових колективів облгазів і пообіцяла, що їх вимоги, зокрема щодо збільшення фонду оплати праці, буде враховано при перегляді тарифів, які будуть затверджені вже 7 серпня.


         «Ми ухвалили всі необхідні рішення, і газовики спокійно поїхали. І з завтрашнього дня НКРЕ ухвалить всі рішення для того, щоб сьогодні газопостачальні організації мали нормальне економічне функціонування і, безумовно, була збільшена заробітна плата всім простим працівникам», – сказала Прем’єрка.
       Основні вимоги, які висували мітингувальники – якнайшвидше встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з транспортування та постачання природного газу, від яких безпосередньо залежить рівень заробітної плати працівників та кошти на належне обслуговування газових мереж. Для того щоб тариф був економічно обґрунтований і облгази не були збитковими його треба збільшити на 50-60%. Таке збільшення не призведе до значного подорожчання газу для та для населення, ціна зросте на 7–8 %.
        Кабінет міністрів України своєю постановою № 585 від 25 червня 2008 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2006 р. № 605» рекомендував Національній комісії регулювання електроенергетики переглянути тарифи обласних газопостачальних підприємств на послуги розподілу та постачання природного газу з 1 липня 2008 року. Нові тарифи повинні забезпечувати відшкодування закупівельної вартості імпортованого природного газу, що використовується на технологічні нормовані витрати, а також рівень середньої заробітної плати працівників відповідно до вимог галузевої угоди між Національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” та профспілки працівників газових господарств України на 2007–2009 роки.


        Ця постанова також рекомендувала збільшити тарифи на газ для населення, враховуючи такі рівні граничних цін:
   якщо рівень споживання не перевищує 2500 куб. м на рік – 367 грн. за 1 тис. куб. м;
   якщо рівень споживання не перевищує 6000 куб. м на рік – 546 грн. за 1 тис. куб. м;
   якщо рівень споживання не перевищує 12000 куб. м на рік – 1112 грн. за 1 тис. куб.м;
   якщо рівень споживання перевищує 12000 куб. м на рік – 1329 грн. за 1 тис. куб. м.
       Однак вже 2 липня міністр палива та енергетики Юрій Продан заявив, що підвищення ціни на природний 1 липня 2008 р. не відбудеться.
       ВАТ «Львівгаз» просить мешканців своєчасно розраховуватися за надані їм послуги з газопостачання. Борг населення м. Львова та області, незважаючи на те, що сума його зменшилася порівняно з минулим роком на  16 мільйонів 710 тисяч гривень, становить 33 мільйони 305 тисяч гривень. А це 15,6 % від загальної вартості природного газу, спожитого населенням від початку року.


       Невчасна оплата за спожите блакитне паливо призведе до відімкнення від газорозподільної мережі, а відповідно до додаткових витрат мешканців, у зв’язку з тим, що роботи з від’єднання та повторного під’єднання до газової мережі проводяться за рахунок споживачів.  ВАТ «Львівгаз» вдається до такого кроку, оскільки цей метод є найефективніший у боротьбі із боржниками: більшість людей вже після отримання попередження намагаються або погасити заборгованість, або укласти угоду про поетапну сплату боргу (реструктуризацію боргу). З початку червня працівниками ВАТ «Львівгаз» від’єднано від газорозподільної мережі 94 боржники у м. Львові та 126 – у Львівській області.
       Рівень розрахунків населення за спожитий газ, враховуючи поточні платежі і сплату боргів за попередній період, становить 85,7 %. Найкраще сплачують за блакитне паливо  мешканці Миколаївського (108,5 %), Золочівського (98,6 %), Жидачівського (97,3 %),  Буського (96,8 %) районів та м. Червоноград (96,8 %), найбільші борги мають жителі Бориславського району (76,4 %) та м. Львова (72,3 %)
       ВАТ «Львівгаз» попереджає своїх абонентів, що безоплатне споживання природного газу буде припинено.
«Ситуація з облгазами – яскраве свідчення того, що Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заради грошового забезпечення своїх популістських обіцянок ладна пустити з молотка все, що є під рукою», – вважає народний депутат, член «Єдиного центру» Михайло Полянчич.


   «Ситуація з облгазами – яскраве свідчення того, що Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заради грошового забезпечення своїх популістських обіцянок ладна пустити з молотка все, що є під рукою», – так Михайло Полянчич прокоментував учорашню заяву Юлії Тимошенко про намір розпочати процедуру банкрутства облгазів у разі, якщо протягом місяця ними не буде закрито всі борги.
   «Переконуючи, що населення не платить за газ і в цьому головна причина боргових проблем облгазів, Прем’єр забуває про те, що сама ініціювала погашення комунальних боргів за рахунок повернення знецінених вкладів. Цим самим людей навчають не платити за комунальні послуги, а після цього шукають крайніх», – зазначив Михайло Полянчич.
   На думку народного депутата, високопосадовцям слід утримуватися від гучних заяв, щодо будь-яких змін власності. Він переконаний, що це негативно вплине на імідж України у світі і створить додаткову напругу в державі.
   «Уряд на чолі з Тимошенко, замість того, щоб робити якісь реальні кроки для вирішення низки проблем газотранспортного комплексу, оголошує про початок процесу реприватизації. І все це тільки заради збереження рейтингу, який останнім часом невпинно падає. Люди просто почали розуміти, що така омріяна «Юлина тисяча» скоро перетвориться на копійки, зважаючи на стрімке зростання цін і тарифів», – зазначив Полянчич.
За його словами, проголошуючи бездоганність системи призначення в облгази тимчасових керівників, голова Кабміну лише намагається підготувати ґрунт для уведення своїх представників на ці підприємства.
   «У середовищі БЮТ є багато зацікавлених у перерозподілі на ринку газопостачання. Тому цю заяву Тимошенко можна трактувати як намір політсили, яку вона очолює, поставити життєво важливу для країни галузь під контроль близьких до неї фінансових груп», – заявив народний депутат.

 

 

 

Роздрібні ціни на природний газ для промислових споживачів та права споживачів – юридичних осіб і приватних підприємців

 

За 1000 метрів кубічних

Ціни  та тарифи на природний газ для  промислових споживачів та суб`єктів господарювання, які є платниками і неплатниками податку на додану вартість

з 01 вересня 2014 р.

з ПДВ

грн.

в т.ч. ПДВ

грн.

без ПДВ

грн.

    всього:
 

6483,816

1080,636

5403,18

    в т.ч. 

    вартість газу

5848,80

974,80

4874,00

    тариф на постачання природного газу

78,00

13,00

65,00

    тариф на транспортування природного газу 

         розподільними   газопроводами

376,68 

  62,78

 313,90

        магістральними газопроводами

63,36

10,56

52,80

    цільова надбавка (2%) на вартісь газу 4847,00 грн. без ПДВ

116,976

19,496

97,48

 

За 1000 метрів кубічних

Ціни  та тарифи на природний газ для бюджетних установ та організацій

з 01 вересня 2014 р.

з ПДВ

грн.

в т.ч. ПДВ

грн.

без ПДВ

грн.

    всього:
 

6483,816

1080,636

5403,18

    в т.ч. 

    вартість газу

5848,80

974,80

4874,00

    тариф на постачання природного газу

78,00

13,00

65,00

    тариф на транспортування природного газу 

         розподільними   газопроводами

376,68 

  62,78

 313,90

        магістральними газопроводами

63,36

10,56

52,80

    цільова надбавка (2%)  на вартість газу 4874,00 грн. без ПДВ

116,976

19,496

97,48

 

За 1000 метрів кубічних

Ціни  та тарифи на природний газ для бюджетних установ та організацій, які використовують природний газ як пальне для горіння Вічного вогню

з 01 вересня 2014 р.

з ПДВ

грн.

в т.ч. ПДВ

грн.

без ПДВ

грн.

    всього:
 

6483,816

1080,636

5403,18

    в т.ч. 

    вартість газу

5848,80

974,80

4874,00

    тариф на постачання природного газу

78,00

13,00

65,00

    тариф на транспортування природного газу 

         розподільними   газопроводами

376,68 

  62,78

 313,90

        магістральними газопроводами

63,36

10,56

52,80

    цільова надбавка (2%)  на вартість газу 4874,00 грн. без ПДВ

116,976

19,496

97,48

  

Права споживачів природного газу:

 

 

  • на отримання газу, фізико-хімічні показники якого відповідають установленим нормам, в обсягах, визначених договором на постачання (розподіл/транспортування) природного газу, які погоджені оператором Єдиної газотранспортної системи України, крім випадків припинення (обмеження) постачання/транспортування газу відповідно до вимог законодавства;
  • на коригування планових, підтверджених та добових обсягів газу в установленому порядку;
  • на отримання інформації щодо цін на природний газ та послуги з його розподілу/транспортування, порядку оплати, нормативних і фактичних параметрів якісних показників газу та величини його тиску в мережі;
  • самостійно припиняти (обмежувати) відбір газу для власних потреб з дотриманням вимог чинного законодавства, про що повинен письмово повідомляти усіх суб’єктів ринку природного газу, з якими укладено відповідні договори;
  • вимагати поновлення постачання/розподілу/транспортування газу в установленому порядку після усунення порушень і оплати послуг з відключення та підключення, якщо припинення газопостачання відбулося без розірвання договору на постачання;
  • інші права, передбачені чинним законодавством.

 

Детальнішу інформацію про свої права та ціну на газ Ви можете дізнатися

за електронною адресою [email protected] або за телефоном  (032) 233 05 57

ПРЕЙСКУРАНТ ЦІН ПО ПАТ "ЛЬВІВГАЗ "
(без вартості матеріалів і транспортних послуг)

вводиться в дію з 1.04.2022 р.
№ П/П НАЗВА ПОСЛУГИ Од. виміру Ціна без ПДВ, грн Крім того ПДВ, грн
1 2 3 4 5
1 Повірка побутових лічильників газу 
- мембранного типу 1 прилад 21,16 4,23
- роторного типу 1 прилад 32,34 6,47
2 Експертиза побутових лічильників газу (ПЛГ) 1 прилад 57,00 11,40
3 Ремонт  побутових лічильників мембранного типу:
- малий ремонт  1 прилад 69,62 13,92
- середній ремонт 1 прилад 146,15 29,23
- складний ремонт 1 прилад 192,12 38,42
4 Ремонт побутових лічильників газу роторного типу:
- малий ремонт  1 прилад 87,27 17,45
- середній ремонт 1 прилад 132,07 26,41
- складний ремонт 1 прилад 149,24 29,85
5 Виконання робіт по повірці промислових лічильників газу роторного типу 1 лічильник 490,68 98,14
6 Виконання робіт по повірці промислових лічильників газу турбінного типу 1 лічильник 617,83 123,57
7 Виконання робіт по повірці  промислових лічильників газу турбінного типу  з  врахуванням  ремонту
ЛГ – 80 1 лічильник 1180,31 236,06
ЛГ – 100 1 лічильник 1314,48 262,90
ЛГ – 150 1 лічильник 1565,18 313,04
ЛГ - 200 1 лічильник 1880,17 376,03
8 Виконання робіт по повірці промислових лічильників газу роторного типу з врахуванням  малого ремонту:
РГ – 40 1 лічильник 713,48 142,70
РГ – 100 1 лічильник 806,90 161,38
РГ – 250 1 лічильник 945,31 189,06
РГ – 400 1 лічильник 1146,80 229,36
РГ – 600 1 лічильник 1350,32 270,06
РГ - 1000 1 лічильник 1592,34 318,47
1 2 3 4 5
9 Виконання робіт по повірці  промислових лічильників газу роторного типу з  врахуванням  середнього ремонту:
РГ – 40 1 лічильник 989,23 197,85
РГ – 100 1 лічильник 1124,31 224,86
РГ – 250 1 лічильник 1325,88 265,18
РГ – 400 1 лічильник 1622,30 324,46
РГ – 600 1 лічильник 1920,46 384,09
РГ - 1000 1 лічильник 2277,56 455,51
10 Виконання робіт по технічному обслуговуванню ПрЛГ типу РГ.  ПрЛГ не обладнаний електронним коректором об’єму газу. Втрата тиску на лічильнику відповідає допустимим параметрам
ПрЛГ типу РГ 40 – 100 1 лічильник 170,47 34,09
ПрЛГ типу РГ 250 – 400 1 лічильник 187,33 37,47
ПрЛГ типу РГ 600 - 1000 1 лічильник 204,51 40,90
11 Включення подачі газу після припинення газопостачання із-за несплати за спожитий газ або в разі самовільного використання газу на ж/б із зняттям заглушки при кількості приладів на стояку до:
- 5-ти 1 стояк 106,24 21,25
-10-ти 1 стояк 182,78 36,56
-15-ти 1 стояк 258,36 51,67
більше 15-ти 1 стояк 334,94 66,99
12 Врізання в існуючі мережі зі сталевих труб із застосуванням газової зварки після припинення подачі газу за порушення термінів сплати за газ та в разі самовільного використання газу:
- без користування штуцера, діаметр газопроводу:
до 50 мм (в приміщенні) 1 врізання 146,58 29,32
до 50 мм 1 врізання 142,96 28,59
80 мм 1 врізання 206,80 41,36
100 мм 1 врізання 221,40 44,28
- з використанням штуцера, діаметр газопроводу:
до 50 мм (в приміщенні) 1 врізання 230,30 46,06
до 50 мм 1 врізання 224,80 44,96
80 мм 1 врізання 323,02 64,60
100 мм 1 врізання 348,94 69,79
13 Припинення подачі газу промисловим та комунально – побутовим споживачам по заяві споживача
- з врахуванням виїзду на місце закриття транспортом підприємства 1 об’єкт 115,09 23,02
 - з врахуванням виїзду на місце закриття громадським транспортом 1 об’єкт 126,59 25,32
14 Припинення подачі газу промисловим та комунально – побутовим споживачам за порушення термінів сплати за спожитий газ та (або) за надані послуги з газопостачання, в разі самовільного використання газу
- з врахуванням виїзду на місце закриття транспортом підприємства 1 об’єкт 215,12 43,02
 - з врахуванням виїзду на місце закриття громадським транспортом 1 об’єкт 236,62 47,32
1 2 3 4 5
15 Припинення подачі газу підприємствам – споживачам згідно доручення власника газу 1 об’єкт 1184,87 236,97
16 Відновлення подачі газу промисловим та комунально – побутовим споживачам по заяві споживача
- з врахуванням виїзду на місце пуску транспортом підприємства 1 об’єкт 80,56 16,11
 - з врахуванням виїзду на місце пуску громадським транспортом 1 об’єкт 92,07 18,41
17 Відновлення подачі газу промисловим та комунально – побутовим споживачам за порушення термінів сплати за спожитий газ та (або) за надані послуги з газопостачання, в разі самовільного використання газу
- з врахуванням виїзду на місце пуску транспортом підприємства 1 об’єкт 150,58 30,12
 - з врахуванням виїзду на місце пуску громадським транспортом 1 об’єкт 172,10 34,42
18 Відновлення  подачі газу підприємствам – споживачам згідно доручення власника газу 1 об’єкт 1020,31 204,06
19 Пуск газу в окрему квартиру після припинення газопостачання із – за несплати за спожитий газ та в разі самовільного використанні газу 1 квартира 67,18 13,44
20 Приймання в експлуатацію газового приладу (проточний або ємкісний водонагрівач, опалювальний котел  або апарат, газовий конвектор, опалювальна піч) на раніше газифікованому об"єкті  (житловому будинку, квартирі ):
на один прилад 1 прилад 169,27 33,85
на кожний наступний 1 прилад 47,13 9,43
21 Приймання в експлуатацію системи газопостачання багатоквартирного житлового будинку з встановленими газовими плитами (ПГ) та приладами обліку газу:
на одну квартиру 1 квартира 187,81 37,56
на кожну наступну квартиру 1 квартира 110,53 22,11
22 Приймання в експлуатацію системи газопостачання багатоквартирного житлового будинку з встановленими газовими плитами (ПГ), іншими газовими приладами  (опалювальні прилади, водонагрівачі) та приладами обліку газу:
на одну квартиру 1 квартира 296,83 59,37
на кожну наступну квартиру 1 квартира 219,50 43,90
23 Приймання в експлуатацію системи газопостачання індивідуального житлового будинку з встановленими газовими приладами та приладами обліку газу 1будинок 385,68 77,14
24 Приймання в експлуатацію системи газопостачання  (комунально-побутові підприємства, громадські будинки) 1об"єкт 434,35 86,87
25 Приймання в експлуатацію газового приладу на раніше газифікованому об"єкті (комунально-побутові підприємства, громадські будинки) 1 прилад 289,87 57,97
26 Приймання в експлуатацію системи газопостачання (промислові підприємства, котельні) 1об"єкт 582,76 116,55
27 Приймання в експлуатацію  газової плити на раніше газифікованому об"єкті (житловому будинку, квартирі)  по ескізу:
на один прилад 1 прилад 147,63 29,53
1 2 3 4 5
  на кожний наступний 1 прилад 28,91 5,78
28 Приймання в експлуатацію газопроводу - вводу:
на об"єкт 1 об"єкт 248,07 49,61
29 Приймання в експлуатацію розподільного газопроводу:
на об"єкт 1 об"єкт 325,35 65,07
30 Приймання в експлуатацію газорегуляторного пункту (ГРП):
на об"єкт 1 ГРП 381,80 76,36
31 Приймання в експлуатацію шафового реуляторного пункту (ШРП):
на об"єкт 1 ШРП 182,38 36,48
випробування на міцність, герметичність   (при необхідності) 1 ШРП 154,57 30,91
32 Приймання в експлуатацію коректорів або електронних обчислювачів об’єму газу:
 - по м. Львову 1 об’єкт 446,81 89,36
- з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані до 50 км 1 об’єкт 500,64 100,13
- з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані від 50км до 100 км 1 об’єкт 567,93 113,59
- з врахуванням затрат часу на доїзд та повернення на відстані більше  100 км 1 об’єкт 635,23 127,05
33 Видача технічних умов на газифікацію  індивідуальних житлових будинків , які належать громадянам на правах особистої власності (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 265,02 53,00
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію індивідуальних житлових будинків, які належать громадянам на правах особистої власності (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 105,63 21,13
Видача технічних умов на газифікацію  індивідуальних житлових будинків , які належать громадянам на правах особистої власності (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 51,84 10,37
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію індивідуальних житлових будинків, які належать громадянам на правах особистої власності (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 105,63 21,13
34 Видача технічних умов на газифікацію промислових об’єктів та промислових котелень (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 2436,42 487,28
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію промислових об"єктів та промислових котелень (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 356,48 71,30
Видача технічних умов на газифікацію промислових об’єктів та промислових котелень (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 213,65 42,73
1 2 3 4 5
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію промислових об"єктів та промислових котелень (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 356,48 71,30
35 Видача технічних умов на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових паливних із споживанням газу до 16м3/год. (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 753,68 150,74
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію  с/г, комун.-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних ж/б, дахових паливних із споживанням газу до 16м3/год. (точка забезпечення потужності-точка приєднання 1 об’єкт 161,87 32,37
Видача технічних умов на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових паливних із споживанням газу до 16м3/год. (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 55,12 11,02
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків , дахових паливних із споживанням газу до 16м3/год. (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 161,87 32,37
36 Видача технічних умов на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , бугатоквартирних житлових будинків , дахових котелень із споживанням газу більше 16м3/год. (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 1020,01 204,00
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій, багатоквартирних житлових будинків , дахових котелень із споживанням газу більше 16м3/год. (точка забезпечення потужності-точка приєднання) 1 об’єкт 214,37 42,87
Видача технічних умов на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , бугатоквартирних житлових будинків, дахових котелень із споживанням газу більше 16м3/год. (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 67,43 13,49
Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію с/г, комун.-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій, багатоквартирних ж/б , дахових котелень із споживанням газу більше 16м3/год. (точка приєднання-об"єкт замовника) 1 об’єкт 214,37 42,87
1 2 3 4 5
37 Видача технічних умов на газифікацію населених пунктів, кварталів забудови або окремих вулиць , будівництво розподільчих газопроводів 1 об’єкт 1585,52 317,10
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на газифікацію населених пунктів, кварталів забудови або окремих вулиць, будівництво розподільчих  газопроводів 1 об’єкт 311,65 62,33
38 Видача технічних умов на встановлення газових приладів (проточний або ємкісний водонагрівач, опалювальний котел або апарат газовий, газовий конвектор, опалювальна піч та інші) на газифікованих об’єктах 1 об’єкт 136,62 27,32
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на встановлення газових приладів (проточний або ємкісний водонагрівач, опалювальний котел або апарат газовий, газовий конвектор, опалювальна піч та інші) 1 об’єкт 58,76 11,75
39 Видача технічних умов на газифікацію  індивідуальних житлових будинків , які належать громадянам на правах особистої власності  від існуючого газового вводу 1 об’єкт 214,52 42,90
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність виданим технічним умовам на газифікацію індивідуальних житлових будинків, які належать громадянам на правах особистої власності  від існуючого газового вводу 1 об’єкт 57,63 11,53
40 Видача технічних умов на реконструкцію газової мережі сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних  житлових будинків, дахових паливних (із споживанням газу до 16м3/год.)  1 об’єкт 427,67 85,53
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність виданим технічним умовам на реконструкцію газової мережі сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових паливних (із споживанням газу до 16м3/год.) 1 об’єкт 133,29 26,66
41 Видача технічних умов на реконструкцію газової мережі сільськогосподарських , комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових котелень (із споживанням газу більше 16м3/год.) 1 об’єкт 502,47 100,49
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність виданим технічним умовам на реконструкцію газової мережі сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій, багатоквартирних житлових будинків , дахових котелень (із споживанням газу більше 16м3/год) 1 об’єкт 167,62 33,52
42 Видача технічних умов на реконструкцію промислових об’єктів та промислових котелень  1 об’єкт 1298,63 259,73
  Погодження проектно - технічної документації на відповідність виданим технічним умовам на реконструкцію газової мережі промислових об"єктів та промислових котелень  1 об’єкт 257,01 51,40
1 2 3 4 5
43 Внесення змін в технічні умови на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових паливних та інше (з проведенням обстежень) 1 об’єкт 525,01 105,00
44 Внесення змін в технічні умови на газифікацію сільськогосподарських, комунально-побутових підприємств, бюджетних установ та організацій , багатоквартирних житлових будинків, дахових паливних та інше (без проведення обстежень) 1 об’єкт 104,19 20,84
45 Погодження проектно - технічної документації на відповідність проектної  документації  внесеним змінам в технічні умови 1 об’єкт 162,99 32,60
46 Видача технічних умов на облаштування вузлів обліку коректором (обчислювачем) об"єму газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           по м.Львову 1 об’єкт 312,98 62,60
47 Видача технічних умов на облаштування вузлів обліку коректором (обчислювачем) об"єму газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань до 50км 1 об’єкт 377,46 75,49
48 Видача технічних умов на облаштування вузлів обліку коректором (обчислювачем) об"єму газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань від 50км до 100км 1 об’єкт 457,37 91,47
49 Видача технічних умов на облаштування вузлів обліку коректором (обчислювачем) об"єму газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань більше 100км 1 об’єкт 537,27 107,45
50 Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам при облаштуванні вузлів обліку коректором (обчислювачем) об"єму газу 1 об’єкт 125,10 25,02
51 Видача технічних умов на вимірювальний комплекс обліку газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           по м.Львову 1 об’єкт 376,51 75,30
52 Видача технічних умов на вимірювальний комплекс обліку газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань до 50км 1 об’єкт 441,00 88,20
53 Видача технічних умов на вимірювальний комплекс обліку  газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань від 50км до 100км 1 об’єкт 520,91 104,18
54 Видача технічних умов на вимірювальний комплекс обліку  газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань більше 100км 1 об’єкт 600,81 120,16
55 Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на вимірювальний комплекс обліку  газу 1 об’єкт 189,59 37,92
1 2 3 4 5
56 Видача технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           по м.Львову 1 об’єкт 304,31 60,86
57 Видача технічних умов на реконструкцію вузла обліку обліку газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань до 50км 1 об’єкт 368,80 73,76
58 Видача технічних умов на реконструкцію вузла обліку  газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань від 50км до 100км 1 об’єкт 448,69 89,74
59 Видача технічних умов на реконструкцію вузла обліку  газу з врахуванням затрат на доїзди та повернення -                                           на відстань більше 100км 1 об’єкт 528,60 105,72
60 Погодження проектно - технічної документації на відповідність технічним умовам на реконструкцію вузла обліку  газу 1 об’єкт 117,41 23,48
61 Виготовлення проекту на газифікацію житлового будинку (без вводу) 1 проект 1063,87 212,77
62 Виготовлення проекту на газифікацію житлового будинку (з вводом) 1 проект 1182,05 236,41
63 Виготовлення проекту на реконструкцію газової мережі з встановленням приладу без відводу продуктів згорання 1 проект 388,34 77,67
64 Виготовлення проекту на реконструкцію газової мережі з встановленням приладу з відводом продуктів згорання 1 проект 582,52 116,50
65 Виготовлення проекту на заміну вводу 1 проект 107,23 21,45
66 Перепогодження проектної документації без змін  1 проект 46,62 9,32
67 Виготовлення проекту на  коректор  для промисловості 1 проект 1553,38 310,68
68 Ремонт шахтних інтерферометрів типу ШІ
- 1-го ступеня складності 1 шт 129,71 25,94
-2-го ступеня складності 1 шт 414,58 82,92
-3-го ступеня складності 1 шт 591,10 118,22
69 Вартість навчання осіб відповідальних за безпеку експлуатації побутового газового обладнання установ і організації на 1 слухача за курс навчання 1 слухач 232,20 46,44

    Примітка:
  1. Вартість матеріальних ресурсів з нарахуванням транспортно-заготівельних витрат і заготівельно-складських витрат, враховувати згідно норм списання і фактичних цін на матеріали.
  2. Відшкодування транспортних витрат, вартості машин і механізмів проводиться додатково згідно фактично затраченого часу та фактичного пробігу автомобіля за поточними цінами.
  3. Вартість робіт, яку здійснює регіональне відділення Держстандарту, враховувати додатково згідно договірної ціни.

[ Назад | Початок | Вгору ]

Rambler's Top100