Офіційний Cайт ВАТ «Львівгаз»

03.12.2021 - Звернення до Президента України Віктора Ющенка

Шановний Вікторе Андрійовичу!

         Ми звертаємось до Вас від імені багатотисячного колективу працівників газових господарств України у зв’язку із загрозою техногенних катастроф та фактичним знищенням галузі. Події останніх днів змусили звернутись до Вас, оскільки дії КМУ та НКРЕ перейшли від політичних лозунгів в площину конкретних протиправних нормативних актів, які містять ознаки державного рейдерства.


         Як відомо, газорозподільні підприємства виконують не стільки економічну, скільки соціальну функцію. Впевнені, що безперебійне газозабезпечення вітчизняних споживачів, перш за все населення, а також безпечна робота газотранспортної системи є одним з найвищих державних пріоритетів.
              Ситуація, що склалася у газорозподільній галузі внаслідок дій Уряду і НКРЕ протягом останніх двох років, є без перебільшення катастрофічною. Тільки за 9 місяців 2009 року сукупні прямі збитки підприємств галузі склали близько 1,2 мільярда гривень.
              Очевидним є єдиний висновок – нинішнім Урядом штучно і цілеспрямовано доводяться до розвалу, банкрутства і примусової ліквідації, з метою обґрунтування визнання неефективною самої газорозподільної системи України. Для цього було створено міф про нібито величезні борги обл. та міськгазів перед «Нафтогазом», які насправді не мають прямого відношення, до їх поточної діяльності і були переписані на підприємства ще в ході «реформ» 90-х років, як наслідок попереднього невдалого експерименту зі створення торгових домів для акумулювання грошових потоків. Головна мета цієї антидержавницької кампанії-дискредитація діючої системи газопостачання та рейдерське захоплення мереж бізнес оточенням прем’єра через створення квазі державної компанії.
              Сьогодні, в розпал опалювального сезону, коли навантаження на газову інфраструктуру зростають в рази, Уряд здійснює спроби передати газорозподільні мережі в управління яовоствореному фантому – «Нафтогазмережам» (постанова КМУ від 10 червня 2009 року № 775 «Про підвищення ефективності управління державним майном газорозподільних мереж»). Окремо зазначимо, що ДП «Нафтогазмережі» нині «працює» без штату спеціалістів, без досвіду роботи в галузі, без технічних і експлуатаційних потужностей, необхідних для забезпечення сталої роботи і безпеки газових мереж.
           Ефективність цього фантому добре ілюструє його діяльність в одній з найменших    областей    –    Чернівецькій.    Альтернативна    облгазу    структура «Укргазмережі» (зараз – Чернівецька філія ДП «Нафтогазмережі») показала свою повну фінансову та організаційну неспроможність. Протягом 2008-2009 рр. була створена заборгованість в розмірі 104 мільйони гривень перед постачальником газу.
            Показово, що на такі «благі цілі» керівництво Уряду грошей не шкодує. В умовах, коли «Нафтогаз України» не може знайти кошти для розрахунків за своїми зовнішніми зобов’язаннями, його керівництво приймає рішення про виділення «Нафтогаз мережам» більше 1,6 мільярда гривень.
         Монополізація регіональних ринків газопостачання компанією, «материнська» структура якої («Нафтогаз України») фактично перебуває на межі банкрутства, несе чи не найбільшу загрозу для енергетичної безпеки держави. Суттєво збільшуються ризики відчуження державного майна на користь третіх осіб чи навіть державі.
        Переконані, що політика створення штучних структур на кшталт «Нафтогазмереж» не має нічого спільного з європейською практикою вільного вибору постачальника ресурсу, принципами ринкової економіки, антимонопольним законодавством. Вона підриває фінансову самостійність місцевих громад, посилює їх залежність від центру, створює безконтрольні і непрозорі схеми, які базуються на повній підпорядкованості системи окремим політичним силам.
          Шановний Вікторе Андрійовичу! В зв’язку з тим, що ситуація в системі енергозабезпечення країни досягла критичної межі, просимо Вас як керівника держави та гаранта її національної безпеки особисто втрутитися в ситуацію та покласти край процесам руйнації системи газопостачання України.
          Просимо скасувати постанови КМУ 1241 та 775 та взяти під особистий контроль процеси, які відбуваються на ринку розподілу газу України.

 

З повагою та від імені трудових колективів
Підприємств з газопостачання та газифікації

Опубліковано на сайті: http://www.lvivgaz.lviv.ua
Пряме посилання: http://www.lvivgaz.lviv.ua/index.php?name=news&op;=view&id;=140